HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

pytanie na temat Yamaha RX-V563 2009/10/24 18:55 #308798

Witam, zamierzam dokonać zakupu ampli jak w temacie. Powiem szczerze, że mam kilka pytań i stąd ten wątek.

1. Chciałbym wykorzystać funkcje ZONE2 do podania sygnału do łazienki. dwie kolumny uruchamiałyby się ze światłem. grałoby w momencie gdy apli jest włączony. czy w ogóle mój chytry plan się powiedzie? czy jest istnieje inne rozwiązanie?

2. Jakie kolumny do salonu ok. 35m powinienem dokupić? Chodzi o połączenie muzyki i filmu.

3. Ampli z tematu ma 2 wejścia HDMI. Chciałbym podłączyć doń playstation, dekoder kablówki i to byłby koniec. jak podłączyć DVD?

Z góry dziękuję za odpis.
Piotr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pytanie na temat Yamaha RX-V563 2009/10/24 19:30 #308803

pan191 napisał: 2. Jakie kolumny do salonu ok. 35m powinienem dokupić? Chodzi o połączenie muzyki i filmu.


Napewno potrzebujesz mocniejszych kolumn zeby naglosnic te 35 metrow, a zeby napedzic te kolumny napewno cos mocniejszego niz ta Yamaha ; ) Musisz sie przygotowac ze muzyka z tego amplitunera nie bedzie brzmiala najciekawiej! Chyba ze to Twoje pierwsze KD, to nie martwilbym sie ; ) Napisz jaki masz budzet na te kolumny ; )

pan191 napisał: 3. Ampli z tematu ma 2 wejścia HDMI. Chciałbym podłączyć doń playstation, dekoder kablówki i to byłby koniec. jak podłączyć DVD?


Mozesz polaczyc componentem bezposrednio do TV, a optyk/coaxial do ampa (a jezeli ta Yamaha ma upconversion to tez mozesz do ampa-wybor nalezy do Ciebie), roznica w jakosci nie bedzie wielka, tudziez gdyby byla nie wystarczajaca ogladac dvd na PS, to chyba jeden z lepszych budzetowych odtwarzaczy jesli mowimy o PS3 ; ) Co do pierwszego nie wiem, nie jestem elektrykiem ; ) Sorx ; )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..:: Roksan + B & W ::..

pytanie na temat Yamaha RX-V563 2009/10/25 20:17 #309011

Dziękuje Krakoviak za odpis.

a więc tak. budżet tak gdzieś ok. 4 K na wszystko. Ale już widzę, że może się nie udać więc pewnie będzie gdziesz 5,5K.

Skupiłem się na Yamaszce bo lubię cykanie (wiesz o co chodzi- preferuję cyk, cyk,cyk zamiast bum, bum, bum).
Poza tym sprzęt musi mieć funcję ZONY 2 lub jak Denon Multi Zone (różne żródło dzwieku i niezależne kolumny w innym pomiśzczeniu np. łazienka).

Już widzę, że jamaszka z tematu nie posiada kodeków HD a więc już muszę wskoczyć po RX-V565, gdzie już jest HDMI x 4 (jeden problem z głowy).

Kolumny- półka zbliżona do JBL E80. to te główne., Nie wiem zupełnie co z gwizdkami i subem. Byłbym wdzięczny za hinty i ewentualny komentarz całego zestawu. Salon jak pisałem 35 m2.
dziękuję
piotr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pytanie na temat Yamaha RX-V563 2009/10/25 20:18 #309013

to będzie moje drugie kino ale to pierwsze to był zestaw plastikowy panasonic. kilka lat temu zapraszałem kolegów i pokazyweł jaki jest czad. teraz już rozłączyłem :) bo wygląda jak skansen.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pytanie na temat Yamaha RX-V563 2009/10/25 21:12 #309027

pan191 napisał: a więc tak. budżet tak gdzieś ok. 4 K na wszystko. Ale już widzę, że może się nie udać więc pewnie będzie gdziesz 5,5K.


No w 4kzł raczej sie nie zmiescisz kupujac wszystko, szczegolnie ze to amplituner, kolumny oraz poruszona kwestia nowych kodekow, czyli potrzebujesz jeszcze jakis BD ; )

pan191 napisał: Skupiłem się na Yamaszce bo lubię cykanie (wiesz o co chodzi- preferuję cyk, cyk,cyk zamiast bum, bum, bum).


Nie wiem, ale nie tylko Yamaha dobrze gra w kinie. HK czy Onkyo wcale nie sa gorsze, a czestokroc....

pan191 napisał: Już widzę, że jamaszka z tematu nie posiada kodeków HD a więc już muszę wskoczyć po RX-V565, gdzie już jest HDMI x 4 (jeden problem z głowy).


lepsze.... bo jak popatrzysz na 565 moze i ma kodeki, ale to najbardziej budzetowe Yamahy, masz zaczepiane terminale a nie zakrecane bindy, wazy to to 8 kg. Porownywalne Onkyo 507, wszystkie terminale zakrecane, a elektronika 10kg. Malo tego zagra nieco lepiej w stereo na ktorym Tobie chyba zalezalo... ; ) Nie zebym proponowal tak tylko mowie sobie, ze czasy dobrej Yamahy przerwal chyba swiatowy kryzys ; )

pan191 napisał: Kolumny- półka zbliżona do JBL E80. to te główne., Nie wiem zupełnie co z gwizdkami i subem. Byłbym wdzięczny za hinty i ewentualny komentarz całego zestawu. Salon jak pisałem 35 m2.


Hmmm... Jezeli podobaja sie Tobie JBL to poprostu posluchaj ich z roznymi amplitunerami i wybierz to co Tobie sie podoba najbardziej. Najlepiej gdyby efektowe i centralny byly z tej samej serii, choc niekoniecznie. Wedle uznania ; ) Generalnie JBL bym nie kupil. Natomiast gdybys sie na nie zdecydowal, i majac na uwadze wielkosc Twojego salonu, postawilbym na mocniejszy amplituner zeby uciagnal te kolumny ; )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..:: Roksan + B & W ::..
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator