HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Co na temat Cambridge Audio Azur 540R v.3? 2008/02/17 17:40 #222578

Już prawie się zdecydowałem na Onkyo TX-SR705 (myślałem też o 605, ale nie ma wyjść Pre-Out, w razie jakbym jednak chciał dobrego stereo), gdy trafiłem na urządzenie CA 540R. Podobno świetnie sprawuje się zarówno w stereo, jak i w kinie domowym, w razie potrzeby dysponuje również wyjściami Pre-out. Dużym argumentem jest atrakcyjna cena - 2200 zł, co wydaje się niską kwotą, jak na sprzęt o znamionach audiofilskich (tak piszą). No i zostaje mi wówczas ponad 2000 na kolumny...
Moje pytania:
- co sądzicie o tym modelu?
- jakie kolumny byście do niego polecali?
- czy macie jakieś doświadczenia z głośnikami Qba Elements 200AL/300AL? jak są wykonane? może ktoś słyszał je w połączeniu z tym amplitunerem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kadwa

Co na temat Cambridge Audio Azur 540R v.3? 2008/02/17 21:28 #222669

Witam. Mam co prawda V.2 ale nie rózni się ona w brzmieniu od V.3 (glówną róznica jest obecność HDMI w V.3). W swoim przedziale cenowym rzeczywiście jest to urzadznie grające znakomicie w stereo (jak na amplituner), raczej nie do pobicia przez bezposrednią konurencję. Zachowuje przy tym charakter brzmienia wzmacniaczy Cambridge Audio takich jak 540 A i 640 A, a to już niezły wyczyn jak na amplituner KD. O pre out w 540R poczytaj sobie w wątku który sam niedawno zakładałem: www.hi-fi.com.pl/phpbb_2_0_6/vie ... hp?t=11776 . Jesli chodzi o kolumny, to szczególnie polecam odsłuch Mission z serii m3 oraz m6 (zwłaszcza m66) a także Celestiony (F28 lub F38) i coś z KEF-ów. A tak w ogóle to poszukaj w necie, bo jest sporo recenzji tego ampltunera, gdzie opisnanen są tez jego preferencje muzyczne, gdyz nie sprawdza sie dobrze we wszystkich gatunkach. Generalnie wypada najlepiej w jazzie, klasyce, popie i lekkim rocku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator