HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Słuchawki pod wzmacniacz Denon PMA 720AE za 300/400 zł 2016/04/04 20:58 #432979

Jak w temacie, posiadam zestaw Denona 720AE (dcd + pma) na Dali Zensorach 7. Ale czasem chciałbym posłuchać muzyki na słuchawkach. Szukam jakiś zamkniętych słuchawek w cenie około 300/400 zł. Słucham głównie rocka i muzyki spokojniejszej, ballad, lubię wersje akustyczne, choć dobrym bassem tez nie pogardzę i czasem zapuszczę coś ostrzejszego.
Ważne jest dla mnie żeby słuchawki, oczywiście poza dobrym graniem, były wygodne przy wielogodzinnym słuchaniu i miały odłączany przewód, gdyż potrzebuję min. 4 metry przewodu.
Co polecicie? Na co warto zwrócić uwagę? Proszę o pomoc!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki pod wzmacniacz Denon PMA 720AE za 300/400 zł 2016/04/05 21:00 #433023

Podbijam i pytam - co sądzicie o słuchawkach Beyerdynamic Custom One Pro?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Słuchawki pod wzmacniacz Denon PMA 720AE za 300/400 zł 2016/04/05 22:05 #433024

Tylko 16 ohm, kiepsko grają ze źródeł stacjonarnych. Wiem bo mam. Spròbuj dt 770 w wersji 250 ohm, tylko przedtem posłuchaj jak grają i zobacz czy twoi Denon je uciągnie.
Albo dt 150, ale musisz sam posłuchać, a najlepiej umówić się w sklepie, pojechać za wzmacniaczem i sprawdzić.


Z niskoomowymi zawsze jest kłopot na sprzęcie stacjonarnym.

Krótki kabel to nie problem są przedłużki można kupić

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Re:Słuchawki pod wzmacniacz Denon PMA 720AE za 300/400 zł 2016/04/05 22:34 #433025

Dobrze wiedzieć, myślałem, że niskoomowe też będą w stanie fajnie zagrać.
Zastanawiałem się też nad Takstar PRO80 V2 - 60 ohm, chyba już całkiem całkiem jak do wzmacka. Zna je ktoś? Szukam opinii.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki pod wzmacniacz Denon PMA 720AE za 300/400 zł 2016/04/05 23:16 #433026

musisz sam posłuchać i przymierzyć, słuchawki to nie tylko brzmienie, sposób grania ale również wygoda, to jak leżą na głowie, jak naciskają na uszy, każdy ma inną głowę, inną wielkość i osadzenie uszu, bez założenia słuchawek na głowie nie wiadomo czy będą wygodne czy nie.


Wg fachowców, impedancja dziury słuchawkowej powinna być minimum osiem razy mniejsza niż podawana impedancja słuchawek, sprzęty stacjonarne na ogół mają impedancje dziury wysoką, takie niedopasowanie:

Może to prowadzić do niekorzystnego współczynnika tłumienia, tzw. dampingu, występującego pomiędzy źródłem dźwięku i naszymi słuchawkami, w efekcie przetwornik będzie wprawiany w niepożądane drgania układu pochodzące z prądu płynącego w przeciwnym kierunku, a dźwięk będzie brzmiał niepoprawnie lub wręcz fatalnie (szczególnie w obszarze niższych częstotliwości).


BD COP są na to bardzo wrażliwe, i wyraźnie to słychać.

Dlatego telefon do mp3store, umówić się na odsłuchy, wzmacniacz pod pachę i posłuchać kilku par słuchawek, a może w sklepie koło ciebie mają i denona i jakiś interesujące słuchawki?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki pod wzmacniacz Denon PMA 720AE za 300/400 zł 2016/04/06 01:24 #433028

Przede wszystkim wzmacniacz słuchawkowy znaczy się dziurka w tej klasie sprzętu co PM720 to imitacja porządnego wzmacniacza słuchawkowego z Beyerami DT770 250 Om nawet bym nie podchodził są to wymagające słuchawy nawet bardziej niż Senki HD600 ze wzgledu na niską skuteczność.
Nawet na dedykowanym wzmacniaczu przepinając się z Senek HD600 300 Om na np. DT990 Pro 250 Om, ale z niższą skutecznością niż w HD600 trzeba lekko podkręcić głośność, Denon nie wykorzysta potencjału takich słuchawek.
Takstary Pro 80 v2 chyba dziś trudno już dostać, prędzej HD6000 z tego co się orientuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Słuchawki pod wzmacniacz Denon PMA 720AE za 300/400 zł 2016/04/06 16:12 #433049

wdehe napisał: Dlatego telefon do mp3store, umówić się na odsłuchy, wzmacniacz pod pachę i posłuchać kilku par słuchawek, a może w sklepie koło ciebie mają i denona i jakiś interesujące słuchawki?

I tu jest problem, że do najbliższego sklepu mp3store mam jakieś 80 km i ciągle pracuję na rano, więc ciężko będzie wygospodarować czas. A sklepy w mojej okolicy to albo jakieś media markty i inne sieciówki, albo sklepy dla słuchaczy "z wyższej półki", gdzie ceny słuchawek zaczynają się od 800-1000 zł.

sir.jax napisał: Takstary Pro 80 v2 chyba dziś trudno już dostać, prędzej HD6000 z tego co się orientuję.

Właśnie te Takastary pro 80 V2 łatwo dostać, tylko nie mam nigdzie w pobliżu miejsca gdzie mógłbym zrobić jakieś odsłuchy.

Zastanawiałem się jeszcze nad Audio-Technica ATH-M40X, Brainwavz HM5 i Superlux HD631.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchawki pod wzmacniacz Denon PMA 720AE za 300/400 zł 2016/04/06 22:23 #433052

Gdzie te Takstary łatwo dostać?
Nie ma ich, ani na allegro ani w mp3store.
Brainwavz HM5 to ponoć dobre słuchawy, nie wiem nie słyszałem radzę w ciemno nie kupować żadnych słuchawek.
Chyba że polegasz na recenzjach i opiniach innych :)
To bierz w ciemno.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Słuchawki pod wzmacniacz Denon PMA 720AE za 300/400 zł 2016/04/06 22:31 #433053

"Jak w temacie, posiadam zestaw Denona 720AE (dcd + pma) na Dali Zensorach 7", ": Słuchawki pod wzmacniacz Denon PMA 720AE ", a może byś tak po polsku zaczął pisać ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

Słuchawki pod wzmacniacz Denon PMA 720AE za 300/400 zł 2016/04/06 22:56 #433054

alias27 napisał: "Jak w temacie, posiadam zestaw Denona 720AE (dcd + pma) na Dali Zensorach 7", ": Słuchawki pod wzmacniacz Denon PMA 720AE ", a może byś tak po polsku zaczął pisać ?

A w którym miejscu nie zrozumiałeś kolegi?
:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Słuchawki pod wzmacniacz Denon PMA 720AE za 300/400 zł 2016/04/06 23:16 #433055

sir.jax napisał:

alias27 napisał: "Jak w temacie, posiadam zestaw Denona 720AE (dcd + pma) na Dali Zensorach 7", ": Słuchawki pod wzmacniacz Denon PMA 720AE ", a może byś tak po polsku zaczął pisać ?

A w którym miejscu nie zrozumiałeś kolegi?
:)

Dokładnie, też nie wiem gdzie moje słowa są niezrozumiałe ;)

A te Takstary są ponoć dostępne na avstore.pl

Btw. Brainwavz HM5 - dużo o nich czytałem, musiał bym jakieś na odsłuchy wykombinować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Słuchawki pod wzmacniacz Denon PMA 720AE za 300/400 zł 2016/04/07 10:13 #433061

Panowie czy to ważne kto jak pisze, może pytający akurat na wagarach był jak mówili o tym w szkole.
Ta wstawka językowa rozmydla problem, a mamy tutaj potencjalną tragedię, związaną z zakupem w ciemno słuchawek. Bez sprawdzenia jak leżą na głowie, jak grają, jak współpracują ze sprzętem stacjonarnym.

Akt drugi będzie - pomocy, po 15 minut głową tak mnie boli że nie dam rady dłużej w nich wysiedzieć,
Lub
Słuchawki nie trzymają się na głowie
Lub
Jaki kabel kupić by xxxxxxxx zagrały lepiej bo jest za dużo \ za mało \ brumi \ hałasuje \ ....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Re:Słuchawki pod wzmacniacz Denon PMA 720AE za 300/400 zł 2016/04/07 21:53 #433067

wdehe napisał: a mamy tutaj potencjalną tragedię, związaną z zakupem w ciemno słuchawek. Bez sprawdzenia jak leżą na głowie, jak grają, jak współpracują ze sprzętem stacjonarnym.


Otóż nie. W sobotę jestem umówiony na odsłuch wspomnianych już Brainwavz HM5 oraz Sennheiser HD-280 Pro (zna ktoś, poleca/nie poleca?). Po odsłuchach wspomnę tutaj co wybrałem, ale póki jeszcze mamy 2 dni do soboty to proszę o jakieś inne propozycje ciekawych słuchawek i opinie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Słuchawki pod wzmacniacz Denon PMA 720AE za 300/400 zł 2016/04/08 09:47 #433073

Dt 770 są też w wersji 80 omowej.
I posłuchaj co będą umieli na sklepie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Słuchawki pod wzmacniacz Denon PMA 720AE za 300/400 zł 2016/04/09 22:44 #433117

Już po odsłuchach, miałem kilka opcji, m. in. wspomniane wcześniej Brainwavz HM5, Sennheiser HD-280 Pro oraz do tego Superlux hd685. Zdecydowałem się na Sennheiser HD-280 Pro. Nie jestem ekspertem, dopiero zaczynam swoją przygodę z dźwiękiem, ale te słuchawki mnie zachwyciły, grają czysto, niwelują niedoskonałości niektórych nagrań (zwłaszcza tych w wersjach akustycznych), doskonale izolują, są (jak dla mnie) bardzo wygodne. Mam nadzieję, że jak się wygrzeją to zagrają jeszcze lepiej. Dziękuję wszystkim serdecznie za pomoc i za swoje cenne rady. Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator