HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Sluchawki a karta dźwiękowa/amp 2017/11/09 09:01 #439983

Witam serdecznie.
Mam problem z dokonaniem zakupu zestawu Tourtle Beach Elite Pro:
shop.turtlebeach.com/us/ultimate-elite-pro-bundle
Chciałem was zapytać o radę i trochę wyjaśnienia :)
Aktualnie posiadam słuchawki Reloop SHP-1
Pierwsze pytanie odnośnie aktualnych słuchawek to:
Czy karta dźwiękowa zintegrowana na płycie g. mojego laptopa Asus G752vy wykorzystuje w pełni te słuchawki czy dostarcza im za mało mocy bo bądź co bądź wydaje mi się że grają cicho chociaż bardzo czysto przy porównaniu telefon/pc jest różnica w głośności ale niestety nie mam jak porównać ich na jakimś wzmacniaczu
Druga kwestia to czy ten cały zestaw Turtle beach ma sens W Tej cenie (zależy mi na jakości mikrofonu jak i dźwięku)
Czy do tego potrzebuje jakiegos wzmacniacza etc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sluchawki a karta dźwiękowa/amp 2017/11/09 10:23 #439986

Wyjście z laptopa można traktować tylko doraźnie jako źródło. Jeśli nie zależy nam na jakości to ok. ale w innym przypadku najlepiej zaopatrzyć się w zewnętrzny wzmacniacz podpinany przez USB którym zupełnie ominiemy kartę dźwiękową. Trzeba tylko zwrócić uwagę na impedancję wyjściową takiego wzmacniacz (powinna być jak najniższa, rzędu pojedynczych omów albo mniej) aby być bardziej niezależnym od wpływu kabla przypiętego do słuchawek. Przy okazji warto sobie zmierzyć ile oporu ma sam kabel (do 1 oma jest spoko), bo potrafi mieć dziwnie dużo (2, 3 to już podejrzane). Stąd popularność usługi "recabling" która faktycznie w ekstremalnych przypadkach zaczyna mieć sens. Twoje słuchawki mają 64Ω co nie jest wartością dużą ale i tak dwa razy większą niż obecny nazwijmy to "standard" wynoszący 32Ω, a często 16Ω, więc na starcie słuchawki mogą być cichsze o ok.3dB co daje dwukrotnie cichszy dźwięk niż dla słuchawek mających 32Ω i tyle samo SPL.

Co do zestawu to raczej nikt Ci niczego nie podpowie bo to nie jest oficjalnie sprzedawany produkt w Polsce, więc sądzę, że nawet na forach typu estrada.pl znajomość może być słaba, ale ewentualnie na takich forach szukałbym rekomendacji (fora typowo komputerowe raczej omijaj). Swoja drogą nie rozumiem po cholerę szukać jakiś firm po świecie (mająca w dodatku dosyć krótką historię) skoro w Polsce jest na rynku PRO od cholery firm oferujących tego typu zestawy i to uznanych i sprawdzonych firm istniejących od lat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sluchawki a karta dźwiękowa/amp 2017/11/09 10:35 #439988

Większość czasu spędzam w Belgii tak więc i tutaj chodząc po sklepach ze słuchawkami jak i muzycznymi czy też "gamingowymi" te słuchawki przypadły mi do gustu wygodą i jakością mikrofonu bo to miałem okazję przetestować ale najważniejszy jest dźwięk który testowałem w warunkach takich jak zrobiłbym to w domu a więc podpięte do komputera. Zastanawiałem się również nad słuchawkami ATH aczkolwiek ich topowy model nie jest chyba modelem typowo zamkniętym a zależy mi jednak na odcięciu się od głośnej kobiety :D a co do wymienionego sprzętu mógłbyś coś polecić?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sluchawki a karta dźwiękowa/amp 2017/11/10 09:27 #440008

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sluchawki a karta dźwiękowa/amp 2017/11/13 07:56 #440043

  • Qlemens
  • Qlemens Avatar
  • Gość
  • Gość
Witam
Czy do słuchawek USB (w tym przypadku Sennheiser PC 373d) w ogóle jest sens dokupować kartę dźwiękową?
Załóżmy, że za pomocą adaptera USB->jack albo kabla jack->jack podłącze słuchawki do karty dźwiękowej (dajmy na to Sound Blaster X-fi Pro).
Czy będą jakieś odczuwalne różnice w jakości?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Qlemens.

Sluchawki a karta dźwiękowa/amp 2017/11/13 10:36 #440047

Po co ? Przecież te słuchawki wpina się wprost do kompa w gniazdo USB, więc nie potrzebują do pracy żadnej karty bo same w pewnym sensie są kartą. Czy będą różnice ? Mogą być, wszak to różne przetworniki, zapewne inne filtry cyfrowe i inne elementy wzmacniające i tor analogowy, ale czy będą one do wyłapania lub na tyle istotne, żeby decydować o wyborze tego czy innego rozwiązania nie sposób określić. Jeśli nie masz możliwości osobistego sprawdzenia to nie kupowałbym w ciemno karty jeśli jej nie potrzebujesz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sluchawki a karta dźwiękowa/amp 2017/11/13 12:17 #440048

  • Qlemens
  • Qlemens Avatar
  • Gość
  • Gość
Cześć
Na mój chłopski rozum to zewn. karta dźwiękowa nic nie da, skoro te słuchawki mają swoją własną kartę. Nawet jaby szedł do nich jakościowo lepszy sygnał niż z integry to i tak byłby on potem przetwarzany przez "słuchawkową" kartę dźwiękową.
Z drugiej strony sam nie wiem gdzie te słuchawki mają kartę dźwiękową i czy przypadkiem nie jest ona w tej złączce odpinanej (dongle). Wtedy możnaby je podłączyć do zewn. karty dźwiękowej za pomocą kabla jack-jack (bez dongle) i może miałoby to sens ale nie wiem czy dźwięk 7.1 by działał. Trochę to dla mnie skomplikowane a o audio niewiele wiem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator