HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Problem z mikrofonem, przy 2 kolumnach. 2017/09/29 20:07 #439473

Witam, mam dosyć dziwny problem.
Mianowicie podczas gdy mam podłączony mikrofon dynamiczny Shure PG 48 jedna z 2 kolumn nie działa.
Zależy to od tego pod które gniazdo w karcie dźwiękowej podłącze mikrofon, oczywiście przy użyciu przejściówki z małego na dużego jacka.
Kiedy podłączam mikrofon pod gniazdo stereo działają center + lewa kolumna ( tak samo sprawa się ma w słuchawkach, gra lewa)
Gdy natomiast podłącze mikrofon do gniazda mono działa prawa kolumna + center ( w słuchawkach jak wyżej tylko działa prawa słychawka)
Gdzie może leżeć problem ??
PS: Jeżeli umieściłem temat w złej kategorii przepraszam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problem z mikrofonem, przy 2 kolumnach. 2017/09/29 22:37 #439475

A do czego ten mikrofon podłączasz ? Mikser, preamp mikrofonowy czy gniazdko mikrofonu w jakimś wzmacniaczu ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problem z mikrofonem, przy 2 kolumnach. 2017/09/30 09:17 #439479

Mikrofon podłączam do karty dźwiękowej I-tec usb7.1aa, pod gniazdo mono lub stereo, po przez przejściówkę z małego na dużego jacka (stereo). W zależności od gniazda działa prawa lub lewa kolumna/słuchawka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problem z mikrofonem, przy 2 kolumnach. 2017/09/30 17:35 #439481

A ten mikrofon nie jest monofoniczny ? Oba gniazda wejściowe (mono/stereo) mają inny układ blaszek i dlatego tak się dzieje. Na schematach podłączenia I-Teca masz pokazane dwa mikrofony monofoniczne, więc możesz dokupić kolejnego PGA48 albo jakiś inny model stereofoniczny albo zrobić sobie przejściówkę, która rozdzieli sygnał mono na dwa kable (napięcie spadnie i trzeba będzie podciągnąć czułość dla mikrofonu) i każdy z nich zakończony wtykiem mono wkładasz do obu gniazd i masz wtedy takie prawie stereo, prawie bo będzie to ten sam sygnał tyle, że zdublowany w obu kanałach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Problem z mikrofonem, przy 2 kolumnach. 2017/09/30 18:43 #439483

A co może świadczyć o "sprzężeniach" w bassie ? Podczas używania mikrofonu i podbicia głośności oraz bassu dochodzi do sprzężenia.
Nagle słuchać dziwny szum, który z czasem po kilku sekundach głośnieje sam z siebie.
Co do twojej propozycji myślę że możesz mieć racje, ale musiałbym mieć pewność, że to zadziała.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problem z mikrofonem, przy 2 kolumnach. 2017/09/30 18:47 #439484

Może, problem leży w tym że przejściówka z mini-jacka na jacka jest stereo a nie mono ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problem z mikrofonem, przy 2 kolumnach. 2017/10/03 13:29 #439559

Sprzężenie to chyba prosta sprawa - albo jest za głośno tudzież mikrofon jest za blisko głośnika albo czułość wejścia mikrofonowego jest zbyt niska ustawiona (czy też patrząc od drugiej strony masz ustawione za duże wzmocnienie).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator