HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Sprzęt grający do sali z projektorem 2016/09/23 22:28 #435405

Z racji, iż jest to mój pierwszy post na forum chcę przywitać wszystkich użytkowników :)
Proszę o pomoc w doborze głośników do laptopa. Przerabiam pokój w domu na salę projekcyjną, zakupiłem projektor oraz laptopa. Jestem w trakcie remontu i zastanawiam się ile wykuć dziur w ścianie, aby zamaskować kable z głośników :) . Mój budżet to +/- 1500 zł w którym musi zmieścić się zewnętrzna karta dźwiękowa oraz głośniki. Pokój ma wymiary 3,5 x 4,5. Czy lepszym rozwiązaniem będą głośniki 5.1 czy może 2.1? Chcę aby dźwięk był możliwie dobrej jakości. Sprzęt może być używany. Proszę o doradztwo jaką kartę oraz głośniki wybrać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kamkus92.

Sprzęt grający do sali z projektorem 2016/09/24 16:05 #435407

Oczekiwanie możliwie dobrej jakości przy takim budżecie jest troszkę pobożnym życzeniem. Można co najwyżej kupić najtańszy zestaw JAMO www.jamo.com.pl/index.php5?theme=priceli...duct&product_id=3815 . Co do karty nie mam pomysłu ale to nie ma większego znaczenia, ważne żeby miała stosowne wyjścia na wzmacniacz który zakładam, że masz skoro nic o nim nie wspominasz. Chowanie kabli w ścianie ma jakiś tam sens tylko w przypadku tylnych głośników.

Przyznam że dziwnie to wygląda, kupujesz specjalnie laptopa i projektor (ekran jest czy będzie oglądanie na ścianie ?) , a na głośniki i kartę zostają jakieś drobne, które w zasadzie nie wystarczą nawet nawet na jeden dobry zestaw głośników nie mówiąc o subwooferze, którego w zakładanej kwocie zwyczajnie nie zmieścisz czyli nie starczy na 5.1 a ledwo na słabe 5.0.

Ja bym nie cudował tylko kupił dwie normalne duże dobre kolumny i wzmacniacz stereo (używane - propozycji padło ostatnio na forum bardzo wiele, wystarczy przejrzeć wątki), będzie bas, moc i jakość, nie będzie za to kombinowania z drutami w ścianie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sprzęt grający do sali z projektorem 2016/09/24 16:19 #435408

.
Ja bym nie cudował tylko kupił dwie normalne duże dobre kolumny i wzmacniacz stereo (używane - propozycji padło ostatnio na forum bardzo wiele, wystarczy przejrzeć wątki), będzie bas, moc i jakość, nie będzie za to kombinowania z drutami w ścianie.[/quote]

W tum budżecie dwóch dobrych kolumn nawet używanych też się nie kupi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

Sprzęt grający do sali z projektorem 2016/09/24 18:30 #435409

Witam... wydaje sie ze nie w tym dziale pytasz:) mysle ze wystarczy cos takiego m.benchmark.pl/testy_i_recenzje/edifier-s760d-test.html powinienes byc zadowolony. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sprzęt grający do sali z projektorem 2016/09/26 20:56 #435430

Obraz będzie wyświetlany na ścianie.
Laptopa kupiłem już wcześniej i nie służy tylko i wyłącznie do odtwarzania filmów choć mogło to tak zabrzmieć. Rzutnik w zasadzie udało mi się kupić bardzo tanio stąd pomysł żeby przerobić wolny pokój. Wzmacniacza nie mam.
Co do głośników, to nie jestem audiofilem, nie mam zamiaru wywalać tysięcy na sprzęt.
S760D myślę że by wystarczyły w zupełności jednak nowy zestaw przeszło 2k co przekracza mój budżet, a używanych póki co nie można nigdzie znaleźć, jednak będę polował.
Co myślicie o Edifier S550? miał ktoś z nimi styczność?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kamkus92.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator