HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Sprzedam grzałkę do akwarium - EHEIM Jager 2014/03/03 20:25 #415429

Eheim Jager 150W z termoregulatorem.

Używana kilka miesięcy ale okazji do pracy miała zaledwie kilka bo świetlówki okazały się wydajniejsze. Grzałka w idealnym stanie, przyssawki i kabel również.
50 zł + 12 zł wysyłka.


Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sprzedam grzałkę do akwarium - EHEIM Jager 2014/03/04 18:30 #415441

Dżonie, ten Neon Innesa to samotnik?
Mam sentyment do akwarystyki z tak 'głębokiej i niedojrzałej" młodości, że pewnie jeszcze kiedyś zafunduję sobie akwarium w domu.
A Twoje jakie jest duże?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sprzedam grzałkę do akwarium - EHEIM Jager 2014/03/05 20:04 #415455

Neon samotnik ? eee no nie, tak się nie robi. Tuzin to jest absolutne minimum, choć zamiast trzymać się małej ale jednak ławicy każdy pływa jakoś tak osobno, chyba, że ma ochotę na bara bara. Tzw. Baniak ma nominalnie 240l, ale faktycznie wchodzi 195-200. Jak podrosną trochę kwiatki w jednej z części akwarium to gdzieś na forum się pochwalę, choć nie bardzo jest czym. Nie jest to ani tzw. holender ani iwagumi ani inny aranżacyjny schemat, ot akwarium i tyle z hałastrą rozmaitych rybek, żeby córa miała frajdę z oglądania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sprzedam grzałkę do akwarium - EHEIM Jager 2014/03/05 20:26 #415456

Tego tuzina to focie nie wypatrzyłem. Pewnie dlatego, że każdy pływał osobno. Jak to córa? A Ty?
Ja to już "zegoiściałem" koszmarnie. Jak założę akwarium to wyłącznie dla siebie! Ot co! I nikt mi nie odważy się rybek karmić!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sprzedam grzałkę do akwarium - EHEIM Jager 2014/03/07 09:26 #415464

Ja już się wystarczająco nagapiłem od 5 klasy podstawówki, kiedy na początku tej zabawy miałem słoik 3l, żaróweczkę zasilaną z płaskiej baterii, jedną strzałkę posadzoną w garści żwirku i parę gupików.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re: Sprzedam grzałkę do akwarium - EHEIM Jager 2014/03/07 22:39 #415471

Parę gupików to miałeś pewnie bardzo krótko :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re: Sprzedam grzałkę do akwarium - EHEIM Jager 2014/03/11 08:55 #415506

Gupiki traktuje się tak po macoszemu, jak nie przymierzając kundelki jakieś, a to w sumie całkiem fajna i dosyć ciekawa rybka. Znane są np. przypadki zmiany płci w akwariach obsadzonych tylko przez samce lub samice, albo pewnego rodzaju "kontrola urodzeń" polegająca na tym, że nadmiar potomstwa zostaje zjedzony ale nigdy całość danego miotu. Ciekawa jest też możliwość krzyżowania się z mieczykami i zmiennikami oraz w ogóle dosyć szybka wymiana pokoleń pozwalająca obserwować dziedziczenie cech po rodzicach. Trzeba tylko uważać na krzyżowanie wsobne po powoduje szybki spadek żywotności.

A najważniejsze, że niektóre odmiany potrafią być bajecznie kolorowe (i całkiem drogie).
www.google.pl/search?q=gupik&client=fire...w=1218&bih=874&dpr=1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re: Sprzedam grzałkę do akwarium - EHEIM Jager 2014/03/11 18:05 #415512

Dżonie, ależ nikt nie próbuje wyśmiewać gupika pawie oczko!
Znając ich nieskończony apetyt na kopulację napisałem, że pary tych rybek, w znaczeniu dwóch sztuk, pewnie nie miałeś długo.
Moim największym hodowlanym osiągnięciem było rozmnożenie gurami dwuplamistego.
Dawno, dawno temu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re: Sprzedam grzałkę do akwarium - EHEIM Jager 2014/03/12 13:03 #415529

To nie było do Ciebie, tylko tak ogólnie mi się nasunęło.

Dwuplamisty - no, no.
U mnie w akwarium ogólnym i innych jeśli akurat miałem jakieś dodatkowe co chwila obserwuję, że figlują (lub figlowały kiedy jeszcze miałem dany gatunek) Danio pręgowane, Brzanki różowe, Brzanki Odeskie, Neony, Kardynałki, Razbory klinowe, Ornatusy, Zbrojniki, Pyszczaki lombardzkie, Szczup[ieńczyki liniowane i Proporczykowce gardnera. Co raczej niespotykane obserwuję zaloty u kosiarek, a one "bara-baraują" tylko w naturze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re: Sprzedam grzałkę do akwarium - EHEIM Jager 2014/03/12 17:47 #415532

Gdybyś to widział...jak samiec "wybąbelkował" cale gniazdo! Co tam się działo!?
Obniżyłem poziom wody do +/- 20 cm. Reszta ryb do drugiego zbiornika.
Ech, piękne czasy. Kiedyś w zapale ósmoklasisty próbowałem stworzyć dom dla traszek - we własnym akwarium. Przepiękne płazy. Ni to akwarium, ni to terrarium. Nie udało się.

PS I nigdy w życiu nie zapomnę zapachu rozwielitek wysychających na strychu.
Łowionych samodzielnie, a jakże. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez emboy.

Sprzedam grzałkę do akwarium - EHEIM Jager 2014/11/11 14:47 #419772

John 1.5 V napisał: Neon samotnik ? eee no nie, tak się nie robi. Tuzin to jest absolutne minimum, choć zamiast trzymać się małej ale jednak ławicy każdy pływa jakoś tak osobno, chyba, że ma ochotę na bara bara. Tzw. Baniak ma nominalnie 240l, ale faktycznie wchodzi 195-200. Jak podrosną trochę kwiatki w jednej z części akwarium to gdzieś na forum się pochwalę, choć nie bardzo jest czym. Nie jest to ani tzw. holender ani iwagumi ani inny aranżacyjny schemat, ot akwarium i tyle z hałastrą rozmaitych rybek, żeby córa miała frajdę z oglądania.


to się chwal Dżonie! korci mnie od miesięcy, lat prawie, żeby wstawić jakiś "baniak" i zatroszczyć się o niego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sprzedam grzałkę do akwarium - EHEIM Jager 2015/06/15 10:43 #425166

Poszukuję podobnej grzałki do akwarium! Prosiłbym o info....
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Maciej Stryjecki.

Sprzedam grzałkę do akwarium - EHEIM Jager 2015/06/15 12:15 #425168

Ale po co Ci info i odnośnie czego ?

Grzałkę sprzedałem rok temu, kasę przeżarłem z córką na lodach, były pistacjowe, chałwowe i pomarańczowe od Grycana. Było ciepło a kelnerka była ruda i całkiem niczego sobie. Potrzebna są jeszcze jakieś dalsze szczegóły ?

Jak szukasz pretekstu do wklejania reklam to musisz nieco bardziej ruszyć intelektem, czy raczej tym co Ci go zastępuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sprzedam grzałkę do akwarium - EHEIM Jager 2015/07/10 16:05 #425468

emboy napisał: ... korci mnie od miesięcy, lat prawie, żeby wstawić jakiś "baniak" i zatroszczyć się o niego.


Tak nawiązując to tego może już nieaktualnego "korcenia" - może spróbuj najpierw postawić sobie coś małego, nie wymagającego wielkiej logistyki i nakładów, skromne nie wadzące 50L. Pobawić się nieco w aranżację, potrenować dozowanie chemii na jakichś mniej wymagających ale ładnych gatunkach. Złapiesz bakcyla na coś poważniejszego to będziesz miał podstawy i rozeznanie, żeby przywalić solidnym baniakiem z wybranym biotopem - tanganika, holender, czarne wody amazonii albo iwagumi. Dobrze potrenować bo to jednak gadzina którą mimo wszystko trzeba się od czasu do czasu zająć, grzebnąć w w kwiatkach, wywalić wonności z filtra, nalać kilka wiader kranówy, podać robaka i ogólnie rzucić gospodarskim okiem na trzódkę. No i na dłuższe wyjazdy trzeba kogoś zorganizować kto nam nie zamorduje inwentarza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sprzedam grzałkę do akwarium - EHEIM Jager 2015/07/10 18:51 #425470

Święte słowa John. Korcenie wciąż aktualne, przez nieustanny zapierd.l. Co prawda w jakąś sobotę znalazłem chwilę żeby wpaść do salonu "akwarystyki naturalnej" i zorientować się nieco w tym i owym, ale nie wróciłem tam dotychczas.
Robiąc pobieżne kalkulacje --->>> doszedłem do pojemności ponad 350 l. Chyba pora posłuchać Twojego głosu rozsądku i sprawić sobie małą przyjemność = mały obowiązek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator