HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (2016) 2016/08/17 13:16 #435019

  • Iro
  • Iro Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

jackdoom napisał: Zastanawiam się - co ćpała osoba która tłumaczyła "Da wn Of Justice" czyli UPADEK lub nawiązując do "świtu" (LOL) - np. zmierzch sprawiedliwości - co ona ćpała - tłumacząc ten tytuł jako "Świt sprawiedliwości" - przecież tytuł w oryginale - nawet nie to że sugeruje - on mówi wprost o upadku sprawiedliwości. Autorzy tytułu nie użyli słowa "rise" lub innych synonimów z języka anielskiego. Tytuł jednoznacznie powinien brzmieć - Upadek sprawiedliwości. Jakie macie zdanie na ten temat?


Nie chce mi się sprawdzać jak zapisano NAPRAWDĘ tytuł w oryginale (bo film w najmniejszym stopniu mnie nie interesuje), jednak DAWN (przez A) oznacza "świt".
Gdyby było jednak DOWN (przez O) - to zgoda, "oburzenie" na tłumaczenie byłoby bardziej zrozumiałe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (2016) 2017/02/07 19:19 #436634

I tak film bardzo słaby więc kto by się tym przejmował a długi jak diabli...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (2016) 2017/04/22 20:05 #437846

Nie wiem co ze mną nie tak, ale mi ten film bardzo się podobał. Poważny, wciągający, podobały mi się postacie. Oglądałem również wersje reżyserską i była jeszcze lepsza, dużo wyjaśniała. Serio nie wiem dlaczego jest taki hejt na ten film

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (2016) 2017/09/27 15:46 #439343

Ja dopiero niedawno obejrzałem film na komputerze i również mi się podobał. Przede wszystkim ze względu na efekty specjalne

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator