HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Bravia HX95 dostępna już w Polsce! 2012/12/11 16:45 #401525

  • eM!
  • eM! Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Widział ktoś już na żywą ten model? Ja miałem przyjemność niestety tylko raz i to dość pobieżnie na targach w Wawie, stąd pytanie do bardziej obeznanych w temacie.
Jak prezentuje się jakość obrazu, co z czernią, czy kolory nie straciły mocy w pogodni za czernią?
Znalazłem info na blogu Sony:
www.facebook.com/media/set/?set=a.101515....336356292165&type=1
presscentre.sony.eu/content/detail.aspx?...ID=8144&NewsAreaId=2


Ciekawe jak z dystrybucją w PL?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bravia HX95 dostępna już w Polsce! 2012/12/13 21:51 #401732

Model ten jest już dostępny w salonach Sony. Jest to aktualnie topowy model firmy. Obraz żyleta, TV ma pełne podświetlenie LED a nie tylko krawędziowe, cena aktualnie ponad 13 tysięcy za 55 cali i tu ciekawostka podobno to będzie najmniejszy rozmiar i nie będzie np. 46 calowych jak jest w poprzednim topowym modelu hx 920 - przynajmniej takie informacje usłyszałem od pracowników salonu. Design - kwestia gustu - mnie osobiście bardziej podoba się, jeśli rozważamy tą kwestię, poprzednik. Przyznam się, że rozczarowała mnie trochę podstawa, która wydała mi się trochę "plastikowa" może to była kwestia oświetlenia no ale takie było pierwsze wrażenie...przyznam, że kształt jej jest OK. Generalnie kawał porządnego TV.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bravia HX95 dostępna już w Polsce! 2012/12/14 16:57 #401773

  • eM!
  • eM! Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Miałeś może okazję sprawdzić jakieś materiały w SD/HD/4k?
Domyślam się, że pracownicy jeszcze nie pozwolą w takim zakresie bawić się nowym sprzętem aby można było podpinać własne pamięci.
Wcześniej szperałem trochę w necie i natknąłem się na wątek:
hdtvpolska.com/topic/29370-zaczy ... __hl__hx95
oraz:
hdtvpolska.com/topic/29602-polsk ... __hl__hx95

Cena póki co lekko zaporowa w stosunku do konkurencji (choć widać poprawę względem lat poprzednich- czyli Sony obniża cenę aby zejść do poziomu konkurencji).

Podstawa tak jak widziałem nie raziła za bardzo wyglądem ale fajnie byłoby, gdyby mniej się świeciła (nie przepadam osobiście za "chromem").

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bravia HX95 dostępna już w Polsce! 2012/12/14 23:01 #401829

eM! nie przesadzaj z tym 4k. Gdzie Ty masz taki materiał ? :mrgreen:

A co do bawienia to wiadomo jak to w sklepie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bravia HX95 dostępna już w Polsce! 2012/12/14 23:06 #401830

Rozsądne podejście do tematu z tym ograniczeniem wielkości ekranu, wystarczy sobie przeliczyć ile pkt. (pikseli) musiałoby przypadać na cal :roll:

Jak na razie wielkiej popularności nie wróżę, w dalszym ciągu sygnał HD jest jeszcze rarytasem :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bravia HX95 dostępna już w Polsce! 2012/12/15 09:06 #401838

wdehe napisał: Rozsądne podejście do tematu z tym ograniczeniem wielkości ekranu, wystarczy sobie przeliczyć ile pkt. (pikseli) musiałoby przypadać na cal :roll:

Jak na razie wielkiej popularności nie wróżę, w dalszym ciągu sygnał HD jest jeszcze rarytasem :(

Z tym HD jako rarytas, to chyba lekka przesada. Co prawda w niektórych "dobrych kablówkach" nie wiedzą co to 1080p, ale HD jest już dostępne. A jak ma się Smart TV to materiałów HD jest w bród.
Odrębną sprawą jest niestety "oglądanie" telewizorów w sklepie. Ja (niestety) niedługo przestane być radosnym użytkownikiem kineskopowca (zmiana mebli - nie ma już takich na jakich można postawić CRT :( ). Wybrałem się do sklepu nie dla idiotów na rekonesans. Uzbroiłem się w Pendrive z próbkami full HD, 3D i statycznymi planszami do oceny wyświetlacza.
I zaczęła się masakra. Największy ubaw miałem na planszy czerń. W trybach demonstracyjnych czyli sklepowych nie ma szansy zobaczyć prawidłowego obrazu. A leszcze które telewizory sprzedają nawet nie potrafią tego trybu wyłączyć.
Oglądałem w internecie proces kalibracji samsunga ES6800. Wyświetlał prawidłowo planszę czerń (tło w czerni absolutnej a na niej 8 prostokątów w bardzo ciemnych szarościach)
Ta plansza na wszystkich telewizorach była wyświetlana tak samo - czarny ekran. I to bez względu czy TV było za 1500 zł czy za 13000 zł. Wniosek - nie powinienem kupić żadnego telewizora.
Najgorsze jest to, że ja jestem super -hiper-mega-fachowcem od TV który rozkłada na łopatki obsługą sklepu należącego do wielkiej sieci. A ja jestem niedzielnym znawcą który ostatnio forum o TV czytał jak kupował CRT. Potem miałem 7 lat przerwy i poczytałem przez 2 wieczory przed wizyta w sklepie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bravia HX95 dostępna już w Polsce! 2012/12/18 20:54 #402125

  • eM!
  • eM! Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

swavecs napisał: eM! nie przesadzaj z tym 4k. Gdzie Ty masz taki materiał ? :mrgreen:

A co do bawienia to wiadomo jak to w sklepie...


4k sample z YouTube

Takich małych sampli jest cała masa. Na poważne produkcje 4k jako pełnometrażowe filmy nie ma co liczyć póki co. Natomiast widziałem prezentację projektora Sony w 4k. Podłączyli pod niego Blu-Ray jak dobrze pamiętam S790 który upscalował film z Blu-Ray'a do 4k. Nie było to oczywiście tak piękne jak prawdziwe 4k ale na pierwszy rzut oka można było się oszukać :) .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bravia HX95 dostępna już w Polsce! 2012/12/18 22:35 #402141

Jak kupowałem swojego samsunga, to też starałem się przetestować różne modele z przygotowanymi materiałami.
Niestety jednej rzeczy nie przewidziałem, że ''duszków, chmurek'' w jasnym pomieszczeniu nie zobaczę.
Ogólnie tv super samsung ue40es6570s, ale te jasne plamy jednak mnie dobijają na czarnym tle.
Zwracajcie na to uwagę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bravia HX95 dostępna już w Polsce! 2012/12/18 23:41 #402146

Sample samplami - cięzko ocenić czy to rzeczywiście 4K... jak sie ma monitor tylko Full HD... A przechodząc do meritum to ten soniak niestety jak inne obecne na rynku TV nie jest niestety 4K czy 8K (a zdaje się taką terminologią posługuje się np. Panasonic - liczący marketingowo linie poprzeczne razy podłużne). Ostatnio prym w tej dziedzinie wiedzie LG, które oprócz tego, że zaprezentowało fajny pierwszy 55 calowy TV w technologii OLED to również własnie 84 calowy TV z technologią 4K.

Przeglądając te 4K samplery natrafiłem na całkiem ciekawą animację. Fajnie się to ogląda zmianiajac jakość na "oryginał"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bravia HX95 dostępna już w Polsce! 2012/12/19 00:48 #402149

A propos sample'i :-D i różnych demo to polecam stronę:

www.demo-world.eu

na tej stronie mamy mnóstwo ciekawych plików.

Wchodzimy np. w kategorię TRAILERS i już możemy powybierać co nas interesuje.

Na przykład dalej klikamy w 2D High Definition Trailers (HD) czyli przechodzimy na stronę:

www.demo-world.eu/trailers/high- ... ailers.php

i mamy różne dema do wyboru, w tym np. z dźwiękiem 7.1


Jesli chcecie pobrać np takie demo jak na filmiku:

... re=related


(tylko że w 5.1) to wystarczy poszukać w tej kategorii (2D High Definition Trailers (HD) pliku o nazwie Sound Demo.

Żeby sobie ułatwić szukanie to naciskamy (jak to w Windowsie) przycisk CTRL oraz F (jak find :-D ) wpisujemy nazwę i załatwione.

Nomen omen pod filmikiem na youtube'ie jeden gostek opisuje jak go znaleźć. :mrgreen:

Aby pobrać sampla naciskamy na dany numer, który jest po prawej stronie nazwy pliku, (obok z kolei po prawej tego numeru mamy rozmiar danego pliku), potem naciskamy oczywiscie na "Trailer Download".

Sorki za taki łopatologiczny opis ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bravia HX95 dostępna już w Polsce! 2012/12/19 20:55 #402219

  • eM!
  • eM! Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Z potężnych sampli polecam zobaczyć to:

Nawet na FullHD robi niesamowite wrażenie!

P.S. HX95 działa na tym samym algorytmie co projektor 4k od Sony. Na prezentacji "inteligentny dom" w Wa-wie ten projektor dawał świetny ale to na prawdę świetny obraz. Maszyną odpowiedzialną za upscalowanie Blu-Ray do 4k był odtwarzacz S790. Cała prezentacja odbyła się w specjalnym pokoju, gdzie co chwilę kelner podawał drinki.
Jedno trzeba przyznać - Sony jak prezentuje się na targach lub innych pokazach to zawsze zachwyca dbałością o klienta w najmniejszych szczegółach. Nie wiem jak Was ale mnie takie małe rzeczy strasznie cieszą :) .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bravia HX95 dostępna już w Polsce! 2012/12/20 09:29 #402277

eM! napisał: Cała prezentacja odbyła się w specjalnym pokoju, gdzie co chwilę kelner podawał drinki.

Dlatego obraz był bardziej plastyczny :lol: :lol: :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bravia HX95 dostępna już w Polsce! 2012/12/20 09:34 #402278

KrzysLikeJazz napisał: Niestety jednej rzeczy nie przewidziałem, że ''duszków, chmurek'' w jasnym pomieszczeniu nie zobaczę.
Ogólnie tv super samsung ue40es6570s, ale te jasne plamy jednak mnie dobijają na czarnym tle.
Zwracajcie na to uwagę.


I to jest słabe... Niestety "chmurki" to przypadłość wszystkich ledów z podświetleniem krawędziowym. Wszyscy przekonują się o tym dopiero w domu. I nie jest to podstawa do reklamacji.
Czy ktoś zna sklep w którym telewizory są prezentowane także w zaciemniony pomieszczeniu? Zakładam, że nie jest to pytanie retoryczne....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bravia HX95 dostępna już w Polsce! 2013/01/25 19:39 #405296

  • eM!
  • eM! Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

kooh napisał: Czy ktoś zna sklep w którym telewizory są prezentowane także w zaciemniony pomieszczeniu? Zakładam, że nie jest to pytanie retoryczne....


U mnie w mieście jest MediaE*** gdzie mają taki VIP pokoik z najwyższą półką TV. Niestety to jest najwyższa jaką mają a nie to co króluje na rynku. Obecnie z Sonego najwyżej jest tam wystawiony HX850 i to z takimi ustawieniami, że uśmiech sam ciśnie się na usta :) .

swavecs napisał: Ostatnio prym w tej dziedzinie wiedzie LG, które oprócz tego, że zaprezentowało fajny pierwszy 55 calowy TV w technologii OLED to również własnie 84 calowy TV z technologią 4K.


Sony też ma coś takiego u siebie i byli nawet ciut wcześniej jak LG:
XBR-84X900
Niestety nie jest to OLED który daje nam LG. Niestety nie widziałem tego OLEDa więc nie chcę się tutaj za mocno wypowiadać - jedynie słyszałem, że jest na prawdę mocny.

Co do 4K to również spotkałem się zliczeniem linii w pionie w poziomie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator