HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Porażka 3D 2012/07/14 18:24 #394161

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Nadal jednak problemem, (choć w sumie można się przyzwyczaić), jest nakładanie okularów na zwykłe okulary.

nie bój żaby, Chińcyki zrobią czerwono-niebieskie KOREKCYJNE
pójdziesz do okulisty i oprócz normalnych (do NATURALNEGO widzenia w 3D) dostaniesz drugą parkę do potrzeb TV/CINEMA :-D

...O! - wymyśliłem właśnie nową niszę biznesową, to cześć, lecę to opatentować zawczasu! :-D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Porażka 3D 2012/07/14 18:34 #394162

O, i to jest dobra myśl :-D

Ps. A wracając do tego filmu, który podrzucił Woszkowaty, polecam zobaczyć sobie ten fragment na dobrym TV 3D. Wąż pełznie pod sam nos... nie przesadzam. I tym razem nie jest to coś, czego chciałbym doświadczyć w rzeczywistości, bez pomocy okularów 3D :mrgreen:

Film ten wyświetlany jest na stoiskach z TV Sony.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Porażka 3D 2012/07/15 01:41 #394170

Jeśli już o przyszłości mowa, to tylko taka mała uwaga, że na razie cały ten "trzeci wymiar", nawet bezokularowy, to i tak jeszcze lipa i tylko początek zabawy. Bo przecież nie jest to prawdziwe 3D, tylko stereoskopia :!: Która jest jednak dość niewygodna, trzeba oglądać w odpowiedniej pozycji, i z każdego kąta widać to samo, tylko inaczej zniekształcone (bo nie oglądamy prawdziwej sceny 3D, tylko jej dwa płaskie rzuty). Być może w przyszłości powrócą "szklane pudła" w nowej odsłonie, w których generowane będą prawdziwe sceny 3D, bo nie wydaję mi się możliwa taka projekcja w powietrzu, bez pudła. Tylko nie wiadomo czy byłby na coś takiego popyt.

Albo, co bardziej prawdopodobne, telewizory w ogóle jako koncepcja staną się przeżytkiem. Tak jak to się już stało z innymi sprzętami domowymi: kiedyś rodzina miała jeden telefon w starannie wybranym miejscu w domu, jeden PC z całym osprzętem i specjalnym umeblowaniem zajmującym cenne metry kwadratowe, itp. Dzisiaj to się zminiaturyzowało, zintegrowało w smartfony, i stało się całkowicie osobiste, jak szczoteczka do zębów. Więc czemu nie telewizory? Myślę że w przyszłości nie będzie 3D bez okularów, ale same okulary 3D bez telewizora. I będzie w nich wszystko 8) Wirtualny ekran komputera i wszelkich urządzeń wyświetlających cokolwiek, podczas jazdy samochodem nawigacja, kamera, noktowizor, rozmaite ułatwienia widzenia w zależności od sytuacji, korekcja wad wzroku, chodząca encyklopedia i cholera wie co jeszcze ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Porażka 3D 2012/07/15 09:25 #394173

Sony już ma takie okulary multimedialne
www.sonyinsider.com/2011/01/07/h ... d-glasses/

a google ma już takie z z przesyłaniem danych.


IMO okulary to zła droga, to powinna być opaska zakładana na głowę przesyłająca impulsy bezpośrednio do mózgu i tam zamieniane na obrazy i dźwięk, bez udziału oczu i uszy :mrgreen:
Okulary ciężki i niewygodne, ludzie mają różne wady wzroku i słuchu, transmisja bezpośrednia pozwoli pominąć wszystko, również kable, adaptację akustyczną itp..
A później pójdzie to jeszcze dalej i będą na stałe wszczepiać implanty w głowę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Porażka 3D 2012/07/15 10:23 #394174

wdehe napisał: A później pójdzie to jeszcze dalej i będą na stałe wszczepiać implanty w głowę.


Ło matko, to ja już wolę te okulary :-D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Porażka 3D 2012/07/18 00:15 #394258

wdehe napisał: Sony już ma takie okulary multimedialne
www.sonyinsider.com/2011/01/07/h ... d-glasses/

To zupełnie co innego niż miałem na myśli, zbliżone bardziej do znanych od dawna hełmów VR. A mi nie chodzi o odcinanie człowieka od rzeczywistości, ale przeciwnie - o wizualne wspomaganie funkcjonowania w niej. Czyli okulary w stanie spoczynku, jeśli nie pokazują nic, są całkiem przezroczyste.

wdehe napisał: a google ma już takie z z przesyłaniem danych.

Nie wiem co tam ostatnio wymyślili, ale jeśli chodzi o nowe koncepcje to stawiam właśnie na googla, bo oni rzeczywiście mają otwarte głowy. Może w przyszłości mocniej zaangażują się w elektronikę konsumencką. Ciekawe czy Apple bez Steva Jobsa będzie jeszcze w stanie tworzyć nowe koncepcje i wytyczać kierunki dla całej branży :roll:

wdehe napisał: IMO okulary to zła droga, to powinna być opaska zakładana na głowę przesyłająca impulsy bezpośrednio do mózgu i tam zamieniane na obrazy i dźwięk, bez udziału oczu i uszy :mrgreen:
Okulary ciężki i niewygodne, ludzie mają różne wady wzroku i słuchu, transmisja bezpośrednia pozwoli pominąć wszystko, również kable, adaptację akustyczną itp..
A później pójdzie to jeszcze dalej i będą na stałe wszczepiać implanty w głowę.

Pominięcie oczu i uszu może się okazać niezwykle trudne, bo one są czymś w rodzaju "interfejsu", do którego łatwo można się podłączyć. Opaska na głowę już z definicji nie będzie "bezpośrednia", bo wymaga transmisji bezprzewodowej, poza tym wiadomo, że mózg nie ma żadnego "interfejsu" do takiej komunikacji, a nawet można powiedzieć jest szczególnie chroniony przez dostępem z zewnątrz. Jedyna możliwość to podłączenie się bezpośrednio do "magistrali", czyli np. nerwu wzrokowego albo słuchowego. Ale jeśli byłby to jakiś mikro-przekaźnik radiowy, żeby kable nie sterczały z głowy, to pojawiłby się problem z szumami tła i całym tym smogiem elektromagnetycznym, w którym już dzisiaj żyjemy. Całkiem możliwe, że medycyna pójdzie w tym kierunku, ale nie sądzę, żeby odważyli się na to całkiem zdrowi ludzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Porażka 3D 2012/07/18 18:31 #394277

Skromnym mym zdaniem za wcześnie wydaliśmy werdykt, że 3D to porażka. Poczekajmy jeszcze pół-, rok i się okaże.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Porażka 3D 2012/08/04 12:17 #394636

Obejrzałem Prometeusza. Nie powiem, nieźle, choć miałem wrażenie zmniejszenia obrazu, może trzeba było iść do iMax-a. Ważna rzecz, nie miałem odczucia suchości w oczach. Jednak gdyby wyświetlali go w zwyczajnej płaskiej wersji nie poczułbym się skrzywdzony i film wiele by nie zubożał. Czyli nadal niedosyt.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Porażka 3D 2012/08/20 11:57 #395173

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

John 1.5 V napisał: Obejrzałem Prometeusza. Nie powiem, nieźle, choć miałem wrażenie zmniejszenia obrazu, może trzeba było iść do iMax-a. Ważna rzecz, nie miałem odczucia suchości w oczach. Jednak gdyby wyświetlali go w zwyczajnej płaskiej wersji nie poczułbym się skrzywdzony i film wiele by nie zubożał. Czyli nadal niedosyt.


O właśnie, to jest klucz.
Dobry film obroni się "na płasko".
Wydaje mi się, że w tym pionierskim czasie większość nowych "błyskotek" (myślę o filmach) w tej technologii,
by przyciągnąć gawiedź (do wydania kasy) idzie wedle prostej i niestety skutecznej zasady:

NIE FATYGUJ CAŁEJ PAŁY, BO WYSTARCZĄ SAME GAŁY!
:mrgreen:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Porażka 3D 2012/08/20 15:56 #395180

Motto dekady.

A w ramach "jarania się" 3D kupiłem sobie kostkę Rubika 4x4x4 i niech to szlag, jak na razie tylko jeden algorytm z wersji 3x3x3 działa. Będę jednak musiał użyć całej pały.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Porażka 3D 2012/08/20 20:28 #395190

Przy okazji zakupów, odwiedziłem sklep f-wy Sony gdzie chciałem obejrzeć rzeczony materiał 3D. Znalazłem HX850 i gdy poprosiłem o film, a później jakikolwiek materiał usłyszałem, że nie mają takiego. Wk....ny opuściłem siedzibę Sony i udałem się do sklepu z niebieskim napisem na żółtym tle. Odnalazłem tam TV 55" LG w 3D z realizacją filmową z różnymi dziedzinami sportu. Największe wrażenie na mnie zrobił skoczek o tyczce, który o mało nie wydłubał mi oka za pomocą tyczki. Całe szczęście, że bokser miał zły dzień, bo żaden cios mnie nie trafił w twarz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Porażka 3D 2012/08/21 09:14 #395206

poprosiłem o film, a później jakikolwiek materiał usłyszałem, że nie mają takiego


:lol: :lol:

To się nazywa marketing :!:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Porażka 3D 2012/08/21 17:31 #395213

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

donmichu napisał: (...) Największe wrażenie na mnie zrobił skoczek o tyczce, który o mało nie wydłubał mi oka za pomocą tyczki. Całe szczęście, że bokser miał zły dzień, bo żaden cios mnie nie trafił w twarz.


W tym momencie Michu potrącił jeszcze jeden "problem".
Dotyczy to głównie filmu ale i audio też (miltiszanel).
Jestem widzem/słuchaczem - chcę i lubię zachować dystans. Przecież to jest znacznie bliższe "wzorcowego" słuchania na żywo!
scena - widownia i ich wzajemne rozmieszczenie w przestrzeni.
Nie bawi mnie więc "interaktywność" ani żadne pozorne uczestnictwo, irytuje i nieznośną jest płytka dość iluzja bycia na scenie wśród muzyków albo w centrum jakieś filmowej sceny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Porażka 3D 2012/08/21 20:44 #395219

wdehe napisał:

poprosiłem o film, a później jakikolwiek materiał usłyszałem, że nie mają takiego


:lol: :lol:

To się nazywa marketing :!:


U mnie w kazdym markecie na stoisku Sony mają.

Nie zmienia to faktu, że tych filmów, a dokladnie dobrze zrobionych filmow 3D, które w pelni prezentowalyby potencjal technologii nie jest za duzo.

Iro, mysle ze 3D nie jest porazka ale nie bedzie podstawowym formatem filmowym czy telewizyjnym - ja bym to traktowal jako bonus, gadzet. Przynajmniej teraz, kiedy technologia nie jest jeszcze perfekcyjna.

Ale nie wydaje mi się, by porownanie wrazenia ze jestes w srodku wydarzen, w srodku filmu z odbiorem koncertu muzycznego było trafione. To sa dwie rozne sprawy, dwa rozne swiaty.

W przypadku koncertu, z zalozenia jestes na widowni i nie ma sensu by pan wymachiwal Ci smyczkiem przed nosem być szwędał się po scenie wsród muzyków.

W przypadku filmu akcji (ale nie tylko) takie bycie blizej wydarzen moze byc atrakcyjne. Atrakcyjne bo jest "prawdziwe". Oglądając jak żmija pełznie w twoim kierunku, chcesz mieć wrażenie, że jest faktycznie blisko, tak jak byłaby w "realu". W przypadku koncertu rzeczywistosć jest taka jak na tradycyjnych nagraniach wideo: siedzisz na widowni i obserwujesz z dystansu.

Ale rozumiem, że bedzie spora grupa osob, ktorej to nie bedzie ekscytowalo.

Ja powiem tak: od czasu do czasu fajnie jest sobie jakis film 3D zobaczyc. Ale jak juz mowilem nie bedzie to dla mnie technologia podstawowa, ze wzgledu na to, ze jest to jednak chyba (na dluzsza mete) meczace.

Dlatego nie wyobrazam sobie ogladac np maratonu LOTR w 3D. Mysle, ze byloby to zbyt nuzace dla oczu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Porażka 3D 2012/08/21 21:14 #395220

jak się nazywa ten film z wężem? :D chętnie sobie odpalę na Panasie

jeszcze dodam od siebie, że posiadam plazmę 3D od prawie 2 lat i zobaczyłem na niej może 10 filmów w tej technologii.
Zdecydowanie wolę obejrzeć porządny film w 2D, nie siedząc sztywno z okularami, chociaż kilka tytułów wygląda naprawdę nieźle w 3D :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"without music life would be a mistake"
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator