HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Uwaga - beznadziejny film. 2011/02/27 21:28 #368094

,,Obcy 1,, to film z klimatem. Jak na owe czasy, 1980r to był film którego nigdy wcześniej nie było, praktycznie on wytyczył ścieżkę innym produkcjom i do dzisiaj twórcy niejednokrotnie korzystają z rozwiązań prowadzenia akcji które tam zastosowano. Dlaczego do dzisiaj się korzysta z takich schematów? Bo one tworzą klimat!
Proszę zobaczyć nowe horrory które powstają , nie mówię tu o SF ale o typowym horrorze, jak bardzo zboczył ten gatunek filmowy od pierwowzorów. Praktycznie fabuła zeszła na drugi plan. W niektórych szmirach nawet na trzeci. Tfu!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

Uwaga - beznadziejny film. 2011/04/12 13:32 #370719

piotrus napisał: O umieszczeniu na takich listach Obcego czy Delicatessen to już szkoda dyskutować ,powinno się od razu walić w pysk

Acha. Teraz powiedz dlaczego Alien jest dobrym filmem. Pyska dam Tobie potem.
Ja wymieniłem swoje argumenty, a Ty tak zawsze zaczynasz od dawania po pysku, czy też potrafisz coś innego?

sev napisał: ,,Obcy 1,, to film z klimatem. Jak na owe czasy, 1980r to był film którego nigdy wcześniej nie było, praktycznie on wytyczył ścieżkę innym produkcjom i do dzisiaj twórcy niejednokrotnie korzystają z rozwiązań prowadzenia akcji które tam zastosowano. Dlaczego do dzisiaj się korzysta z takich schematów? Bo one tworzą klimat!
Proszę zobaczyć nowe horrory które powstają , nie mówię tu o SF ale o typowym horrorze, jak bardzo zboczył ten gatunek filmowy od pierwowzorów. Praktycznie fabuła zeszła na drugi plan. W niektórych szmirach nawet na trzeci. Tfu!


Mamy Wehikuł czasu z 1960 roku, Zakazaną planetę z 1956roku i np. jeszcze Wojnę światów z 1953roku (ten film akurat dosyć średni). Filmy dużo starsze i klimatem zabijające Aliena szybciej niż on ludzi. Wymieniam filmy Sci-Fi bo takim jest dla mnie Obcy.
Jest jeszcze Stalker z 1979roku, ale jego dopiero zobaczę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwaga - beznadziejny film. 2011/04/12 14:06 #370721

Krzyś, żeby uprościć sprawę - czy oglądałeś Obcego ....z przerwą na seks? :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwaga - beznadziejny film. 2011/04/12 15:48 #370730

Nie, bo oglądałem sam:)
Ps. Nic mnie nie podnieciło, żeby nie było wątpliwości:)
Ps2. W tym filmie, nie w życiu:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwaga - beznadziejny film. 2011/04/22 22:32 #371260

A mnie zupełnie znudziła "Wojna polsko ruska" - wytrzymałem godzinę, choć podobno rekordziści dochodzili do 30 min. Tyle piania inteligencji z zachwytu nad takim gównem. Nigdy nie widziałem powodu nad dorabianiem pięknych teorii tłumaczących te czy inne zjawiska i doszukiwaniu się na siłę artystycznej wizji ale teraz nie widzę ich jeszcze bardziej. Masłowska pewnie ma niezły ubaw czytają te górnolotne peany na swój i tego filmu temat. Ponoć coś się ruszyło w Polskim kinie, ale kurna czemu w taką stronę ? To już chyba wolę obejrzeć "Krzyżaków".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwaga - beznadziejny film. 2011/05/13 08:25 #372184

Inwazja: Bitwa o Los Angeles
Battle: Los Angeles

Badziew, kino wojenne sf (?) napompowane akcją i niczym więcej.
Nie mogłem doczekać końca, wynudziłem się.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwaga - beznadziejny film. 2011/05/13 10:15 #372188

wdehe napisał: Inwazja: Bitwa o Los Angeles
Battle: Los Angeles

Badziew, kino wojenne sf (?) napompowane akcją i niczym więcej.
Nie mogłem doczekać końca, wynudziłem się.


Dodam jeszcze nadmiar ideologii w amerykańskim stylu.

W czasie oglądania tego obrazu odniosłem wrażenie, że większość scen była kręcona w studio, w ograniczonej przestrzeni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwaga - beznadziejny film. 2011/05/30 19:30 #373055

Vanishing on 7th Street - się ogląda fajnie, jest napięcie, zagadka tajemnica itp, i "raptem" film się kończy, pewnie zabrakło taśmy filmowej by nakręcić zakończenie, albo pies reżysera zjadł pół scenariusza. .. :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwaga - beznadziejny film. 2011/06/12 10:13 #373733

Krótko Och Karol 2.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwaga - beznadziejny film. 2011/06/25 08:39 #374315

Mam kumpla, ogląda w większości horrory, SF i mocne, mroczne thrillery itp. w kolekcji ma setki płyt, kupuje chyba wszystko co wychodzi, (a jak nie wychodzi w UK to z USA).

Jego konikiem są vampiry.

Pożyczyłem od niego komedię - Vampires Suck - wytrzymałem jakieś 12 minut, takiego beznadziejnego gówna dawno już nie widziałem :x

Nie potrafię o tym powiedzieć nic pozytywnego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwaga - beznadziejny film. 2011/07/07 18:46 #374980

Jakiś czas temu oglądnąłem Ciacho i przestałem odzywać się do znajomej, której ten film bardzo się podobał .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwaga - beznadziejny film. 2011/07/17 19:00 #375345

KrzysLikeJazz napisał: Jakiś czas temu oglądnąłem Ciacho i przestałem odzywać się do znajomej, której ten film bardzo się podobał .


Też to widziałem, nie wiele pamiętam. Małaszyński grał niedorozwiniętego brata Karolaka? I to była najlepsza kreacja tego filmu!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwaga - beznadziejny film. 2011/08/03 21:11 #376243

Były pochwały, czas na cięgi.

Jeśli jeszcze nie widzieliście filmu w reżyserii Juliusza Machulskiego Superprodukcja, odradzam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwaga - beznadziejny film. 2011/08/03 22:25 #376247

Mi się Superprodukcja podoba :P Może warto zauważyć, że cały ten film to karykatura, pastisz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwaga - beznadziejny film. 2011/08/04 00:32 #376251

Mi nie, ale ta scena Globisza... :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator