HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Robin z Sherwood 2009/02/01 17:47 #285216

Czy ktoś jeszcze pamięta osławiony już i nadawany w latach '80 serial "Robin z Sherwood" z Michaelem Praedem w roli głównej?

Żadna dotychczasowa filmowa adaptacja tej legendy mnie tak nie urzekła.
Nie wspominając o niezapomnianej ściezce dźwiękowej zespołu The Clannad.

PS.
Czy kogos jeszcze oprócz mnie tak bardzo razi zwrot: "oglądnąłem" miast "obejrzałem"?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Robin z Sherwood 2009/02/02 08:24 #285308

Nie tylko dobrze pamiętam, ale jestem włascicielem wszystkich sezonów na DVD 8) Świetny serial, wspomnienie czasów beztroskiej młodości :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Robin z Sherwood 2009/02/03 18:53 #285450

Z filmu zostały mi w pamięci już tylko migawki, choć sentyment pozostał ;) Ale dzięki filmowi poznałem chyba całą dyskografię Clannad, i można nawet powiedzieć, że wychowałem się na tej muzyce. Sam film może nie jest jakimś arcydziełem kina, ale pod względem oprawy muzycznej nie ma sobie równych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Robin z Sherwood 2009/02/03 19:22 #285458

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Oprawa muzyczna to jedno, a podejście twórców serialu, którzy przy okazji przygód Robina opowiedzieli sporo fajnej mitologii celtyckiej to też ważne.
Niezłe też, pamiętam były efekty specjalne, robione raczej jeszcze bez kompjuterów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Robin z Sherwood 2009/02/05 13:12 #285653

Film wydaje sie być IMO przedewszystkim bardzo autentyczny.
Chyba najbardziej spośród wszystkich innych filmowych adaptacji (o Nowych Przygodach... ala Xena nie wspominam) gdzie dominowalo zbyt wiele typowo hollywoodzkiej maniery ala Książe Złodziei z Costnerem.

Tak myślę, że dobrym pomysłem będzie nabycie całych 3 sezonów na obecnie dostępnym DVD.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Robin z Sherwood 2009/06/09 08:11 #297599

Pamiętam i dobrze wspominam. Muzykę również , która była i jest w dużej mierze nadal wyjątkowa.Jeśli chodzi o sam Clannad to ich poznałem jeszcze wcześniej niż sam film. Zakochałem się w tej muzyce gdy w ręce wpadła mi kaseta ( takie to były czasy) z nagraną płytą Macalla , która uważam za jedną z najpiękniejszych w ich dokonaniach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Robin z Sherwood 2009/06/10 18:46 #297758

Clannad - i też jako pierwsza wpadła mi w ręce kaseta/płyta
,,Macalla"" wydana przez firmę JAM .
Serial należał do moich ulubionych w tamtym czasie .
Tak na marginesie , który to mógł być rok jak TVP emitowała serial ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zamuruj jedno z przejść, w drugie wstaw drzwi. Jeśli narzeczona zacznie protestować ją również zamuruj. To hobby wymaga poświęceń
skype : marko2323231

Robin z Sherwood 2009/06/13 22:36 #297954

Już Ci odpowiadam. Premiera I odcinka pierwszego sezonu w polskiej TV - 28.04.1984. "Czas wilka" - ostanie dwa odcinki serii (z J. Connery) - 21.06.1986

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Robin z Sherwood 2009/06/13 22:46 #297956

O kurcze !!!!!Ćwierć wieku..........
W 84-tym kończyłem podstawówke a rok póżniej pierwszy Jarocin...... To były czasy :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zamuruj jedno z przejść, w drugie wstaw drzwi. Jeśli narzeczona zacznie protestować ją również zamuruj. To hobby wymaga poświęceń
skype : marko2323231

Robin z Sherwood 2009/06/13 23:06 #297958

Pamiętam, że pod wpływem tego serialu wypożyczyłem i przeczytałem książkę o przygodach Robina. Pamiętam również, że w filmie Robin był najpierw szatynem a potem blondynem albo odwrotnie. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Robin z Sherwood 2009/06/14 17:07 #297975

W wydaniu DVD są dodatkowe materiały w postaci wywiadów z twórcami filmu i aktorami, a także zawierające np. nieudane ujęcia, wskazujące na humor całej ekipy. Fajnie jest też popatrzeć na aktorów po ponad 20 latach. Niestety Robert Addie (grał Gisburne'a) już nie żyje. Zmarl w 2003 r. w wieku 43 lat. Pamiętam jego rolę w "Excaliburze".

Z płytoteki Clannad posiadam oczywiście "Legend" i "Macalla". Bardzo żalowałem, iż nie mogłem być na ich koncercie w Operze Leśnej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Robin z Sherwood 2009/09/13 11:47 #303814

Film świetny ale efekty dzwiękowe jak dla mnie marne a jak dla was? :roll:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Robin z Sherwood 2009/09/13 11:50 #303815

No cóż, to nie była wielka produkcja, a i czasy niemal już zamierzchłe. Wtedy nie przywiązywano jeszcze do tego wielkiej wagi, zwłaszcza w telewizyjnych serialach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z Konopi, jak ten głupek, co się wyrwał

Robin z Sherwood 2010/01/29 00:21 #323508

Jeden z najlepszych seriali, jakie widziałam. Bardzo klimatyczny. No i ta tytułowa muzyka... ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Robin z Sherwood 2010/02/01 21:34 #324173

Rzeczywiście to był dobry serial, żadna późniejsza wersja nie podobała mi się tak bardzo, że przeczytałem również wtedy książkę

"Robin (the Hooded Man)" ze ścieżki dźwiękowej dopiero w lecie '86 zagościł na liście PR3 - niestety tylko kilka tygodni i to głównie w 3 dziesiątce
(to był rok wydania wielu ważnych płyt i tu konkurencja była ogromna)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator