HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Nowy numer HiFi i M 2007/05/11 00:11 #166230

> RE: red. Zwoliński

Co my na to?

:-)

Mam nadzieję Panowie, że o technice video wiecie więcej niż to, że sami macie telewizory i dvd... Bo jako pasjonaci i smakosze hi-fi od wielu lat - jesteście autorytetami, w zakresie obrazu... hmm... wiemy na razie, że Nadredaktor ma 600 filmów w szafie :-)

Jak zabierzecie się za recenzowanie wyświetlaczy i projektorów, to czytelnicy mogą wam wysoko postawic poprzeczkę i trzeba będzie temu sprostać, niekoniecznie takimi hasłami: "LCD to hi-fi, plazma to hi-end", bo to trywialne uproszczenie :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/11 07:01 #166234

widocznie taki trend nastał z tymi płaszczakami :( W ostatnim nr. HFC pl też było porównanie technologii i test kilku modeli, tylko, że tam jest odpowiedzni dział KD i nie ma się co czepiać a w przypadku HFM to ewidentna popelina i chęć łatwego zarobku.
Płaszczaki z "audiofilskiego" punktu widzenia to delikatnie mówiąc kupa. Dźwięki wydobywające się z ich głośniczków z reguły przypominają żężenie kuchennych radyjek rodem ze stadionu. Jasne, że obraz jest większy (kto kupi mniejszego LCD niż 32" i plazmę niż 36") ale tylko przy oglądaniu DVD i nielicznych programów w 16/9. Przeciętny Kowalski kupując płaszczaka i dostarczając mu sygnał z kablówki czuje się trochę oszukany - nie chcąc mieć czarnych pasów rozciąga obraz, dzięki czemu Pieńkowska ma twarz jak Rysio Kalisz i wszyscy mają w sobie coś z karła (albo i dwóch). Chyba, że chodzi o poprawę postrzegania otaczającej nas rzeczywistości - skoro w TV nawet najpiękniejsi są zdeformowani to wtedy polskie realia powinny wydawać się znośniejsze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lumin - Ayon - Bryston - Dynaudio
soundrebels.com/

Nowy numer HiFi i M 2007/05/11 08:22 #166238

Panowie redaktorzy nie chodzi o krytykę. Jak ktoœ chce czytać o TV, projektorach, aparatch foto itp. (nie wiem co macie w zanadrzu) to sięga po pismo o tym traktujšce. Czytelnicy pisma zgromadzeni sš wokół wysokiej klasy dŸwięku. Proszę mi nie tłumaczyć, że mp3 to także dŸwięk bo mam go w telefonie. To może jeszcze test obrazu w telefonie na łšczach 3G (też LCD)? Jakby nie oceniać to HiFi stało się sprawš niszowš, taki profil obraliœcie i dzięki temu macie nas czytelników. Jak chcecie być "Przyjaciółkš" czy "Tinš" segmentu audio-video Wasza sprawa. W tym numerze jedynie dział muzyczny trzyma wysoki poziom. Testy Hi-End popieram - marzenia cudowna sprawa. Ale testy Pana Karasińskiego - nie merytoryczna strona ale ich przedmiot. Z drugiej strony jaki musi być chłopak sfrustrowany takimi testami. Chyba, że sam się tego podejmuje? Wybór jest prosty tej tematyki a tym samym tego numeru miesięcznika nie kupuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/11 08:56 #166241

Zwoliński napisał: Przez wrodzoną przekorę mam ochotę popełnić analogiczne porównanie różnych technologii stosowanych w projektorach, których obecność w kinie domowym z prawdziwego zdarzenia jest wręcz nieodzowna. I do tego krótki przegląd projektorów pracujących w Full HD. Co Wy na to, hę?



Mam tylko nadzieję, że nie na łamach HFM. Sugeruję skontaktować się z Audio/Video, którego tytuł jasno określa zawartość.
Może zamiast liczyć kasę za wierszówke (czy jak to się zwie) w gniotach o dupie Maryni (czytaj szeroko pojęte KD) w końcu ktoś ogarnie ten b....ajzel i postara się aby tytuł czasopisma był zgodny z jego zawartością. Jeszcze chwila a pojawią się opisy brzmienia zestawów Car-Audio, potem samych samochodów, markowych zegarków , cygar a wreszcie usług ekskluzywnych agencji call-girl. W końcu Hi-Fi to zabawa dla dużych chłopców z wypchanymi portwelami ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lumin - Ayon - Bryston - Dynaudio
soundrebels.com/

Nowy numer HiFi i M 2007/05/11 09:25 #166247

Fr@ntz napisał: Może zamiast liczyć kasę za wierszówke (czy jak to się zwie) w gniotach o dupie Maryni (czytaj szeroko pojęte KD)


=>Fr@ntz
KD to także dźwięk i dla 90% czytelników początek przygody z muzyką, dotąd HiFi skupiało się na dźwięku z KD i to było dobre. Niech tak zostanie gdyż ten temat nie został wyczerpany. A nawet więcej, nie został dobrze zaczęty.

=>Redakcjo
Ostatnimi czasy pismo troszeczkę zaczyna przypominać katalog reklamowy, gdyby nie felietony i dział "Muzyka" to byłoby identyczne jak reszta "badziewia" na rynku. Skoro jest to pismo branżowe to może troszeczkę więcej wiedzy fachowej? Czyli jak red. Zwoliński chce napisać tekst o telewizorach to poprosić o artykuł gdzie centralny? Na telewizorze czy pod? A może z tyłu? Będzie i o dźwięku i o telewizorach, a nikt się na pewno nie przyczepi.

=>Admin
Proszę przenieś ten wątek do zakładki INNE gdyż w zakładce STEREO istnieje podejrzenie zbyt jednostronnej polaryzacji dyskusji :twisted:

pozdr

P.S.
=>redakcjo
Karasiński odwala czarną robotę aby przyciągnąć nowych czytelników do świata HiFi, rozumiem. Ale niech redakcja okaże trochę litości i da mu coś HiEnd-owego do przetestowania bo forumowicze go zaszufladkują już zupełnie :?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pozdr

Biegnę siły swe wszystkie biegowi oddając...
Słucham pośród krzyku piękna ciszy poszukując...

Nowy numer HiFi i M 2007/05/11 09:27 #166249

Napiszę o artykule na temat kabli Nordosta.

1. Pierwszą kwestią jest pytanie o sens pisania o kablach z przedziału cenowego 6-20k w kraju, w którym nie ma na to rynku. Celuje w tym „Hi-Fi Choice Polska” recenzując np. odtwarzacze dvd za 47k PLN, systemy stereo za 80k EURO itp. itd. Również „Hi-Fi i Muzyka” o takim sprzęcie pisze artykuły, ale dla mnie to strata czasu, papieru i farby drukarskiej.
2. Kolejnym pytaniem jest: czy można wypożyczyć kable Nordosta od dystrybutora? Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli nie mam racji, ale z tego co wiem Decibel nie wypożycza kabli – nieważne – za kaucją czy bez. Zatem albo kupię kable Nordosta za 15k w ciemno – a trzeba wiedzieć, że są bardzo specyficzne, detaliczne do bólu i nie wszędzie się sprawdzają - albo w ogóle ich nie kupię. W sytuacji braku możliwości wypożyczenia, pozostaje ta druga opcja.

Jaki jest sens pisania takich artykułów? A racja…. Decibel jest reklamodawcą „Hi-Fi i Muzyka” - i wszystko jasne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/11 11:37 #166259

Wczoraj dostałem pismo, oczywiście trochę pogięte, więc zaraz dzwonie do redakcji i porozmawiam sobie z panią Urszulą:-)

Lektura każdego numeru jest dla mnie ciekawa dlatego, że raczej nie wypytuję kolegów redaktorów co tam ostatnio testowali i jak wypadło. Swoje teksty też zdążę już trochę zapomnieć, bo od zakończenia testu do publikacji mija jednak trochę czasu. Dlatego mogę dodać coś od siebie, jako czytelnik. Osobiście uważam, że numer jest bardzo fajny, choć rzeczywiście zwróciłem uwagę na te telewizory. Macie rację co do jednego - rzucają się w oczy, bo wyszło ich za dużo, jak na jeden numer. Ale, choć ja akurat nie mam w planach zakupu telewizora, to z zaciekawieniem przeczytałem wszystkie teksty na ten temat. Po prostu uważam, że warto wiedzieć, co się teraz dzieje na rynku, i to nie tylko w tematyce hajfajowej czy kinodomowej. Śledzę rozwój podzespołów komputerowych, od czasu do czasu przeczytam coś o konsolach, nie mówiąc już o dziedzinach nie mających prawie nic wspólnego z elektroniką. Po prostu lubię wiedzieć, a nie być zamkniętym w czterech ścianach audiofilem-zabytkiem z ośmiowatową lampką i gramofonem, a potem robić wielkie oczy. "O jejku, to już robią telefony komórkowe z wbudowanym aparatem? Coś takiego..." Dlatego telewizory w tej formie uważam za usprawiedliwione. Wolę taki nastawiony na informację artykuł, niż stragan Kody na całą stronę.

Oburzenie niektórych wydaje mi się już czysto odruchowe. Empetrójki - o nieee! Miniwieże - kurna, no znowu... Kino domowe - matko jedyna! Ciekawe czy wszyscy krytykujący podobne artykuły to ekstremalni hi-endowcy, którzy w domu nie mają telewizora, dziecku nie kupili miniwieży, a poza domem nie słuchają niczego prócz śpiewu ptaków. Skoro praktycznie jedyną opcją są odtwarzacze mp3, chyba lepiej, żeby przetestował je człowiek, który coś słyszy, a nie tylko przepisuje dane z katalogów i uważa, że standardowe pchełki są w porządku. To samo z miniwieżami. No sorry, nie każdy ma kasę na Krelle i Electrocompaniety. A tu czasem na forum takie oburzenie, jakby wszyscy rzeczywiście mieli systemy w cenie bardzo dobrego samochodu. Naprawdę?

To zresztą taka właściwość forum, o której już kiedyś pisałem. Tutaj większość domaga się testów samych hi-endowych urządzeń, żadnego kina domowego, żadnej taniochy, tylko samo gęste. Magazyn Hi-Fi, który podążał tą drogą, jakoś nie podbił rynku. Jak przychodzi co do czego, to jak z tym gościem z Onetu, który napisał, że ma wzmacniacz Krall i cały system za milion złotych i słucha go bez przerwy.

Niektóre wnioski z tego wątku są bardzo ciekawe: Telewizory w piśmie "Hi-Fi Choice" są w porządku, bo tam jest dział z kinem domowym. Telewizory w "Hi-Fi i Muzyce" to przegięcie, popelina i chęć łatwego zarobku. Dźwięki wydobywające się z głośników w telewizorach to straszna kupa. Tak jakby ktoś testował telewizory pod tym kątem i opisywał wrażenia odsłuchowe... Kable Nordosta też są złe, bo za drogie. Poza tym dystrybutor wypożycza czy nie wypożycza... Sorry, ale czy redaktorzy mają się jeszcze zajmować traktowaniem klientów w sklepach i możliwością zakupu sprzętu na raty? Co tam sobie robi producent czy dystrybutor to raczej jego sprawa. Jeśli myśli poważnie o klientach, to zdaje sobie sprawę, że audiofil nie kupi tak drogich kabli bez odsłuchu we własnym systemie. Ale nie jest rzeczą recenzenta badanie takich spraw.

Wolf -> Kiedy mi odpowiada to, co robię. Tak sobie mieszam, jak to nazwałeś, czarną robotę z testami fajniejszych gratów, ale w hi-endzie póki co nie będę się grzebał. JK i MS robią to doskonale, co widać choćby w tym numerze. Recenzje Krella i Gamutów moim zdaniem świetne. Jakiś podział na specjalności w redakcji istnieje i nie ma sensu dawać mi źródła za 42 kzł, a Nadredaktorowi empetrójek. Ja nie jestem aż tak obeznany z ekstremalnie drogimi klockami, a Nadredaktor chyba nie bardzo zna się na empetrójkach. Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego i chyba to samo dotyczy "fachowców". Powiedziałbyś lepiej, że bardzo podobał Ci się test Arcama, bo spodobało mi się testowanie systemów ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

Nowy numer HiFi i M 2007/05/11 12:07 #166269

KoRnik napisał: Niektóre wnioski z tego wątku są bardzo ciekawe: Telewizory w piśmie "Hi-Fi Choice" są w porządku, bo tam jest dział z kinem domowym. Telewizory w "Hi-Fi i Muzyce" to przegięcie, popelina i chęć łatwego zarobku.


KoRnik - looknij na spokojnie na poniższe obrazki (jeden nawet powinien wydać Ci się znajomy) i zastanów się w którym piśmie powinny/mogą znaleźć się tematy o TV (oczywiście kieruj sie nazwą)?
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lumin - Ayon - Bryston - Dynaudio
soundrebels.com/

Nowy numer HiFi i M 2007/05/11 12:35 #166280

Fr@ntz napisał:

KoRnik napisał: Niektóre wnioski z tego wątku są bardzo ciekawe: Telewizory w piśmie "Hi-Fi Choice" są w porządku, bo tam jest dział z kinem domowym. Telewizory w "Hi-Fi i Muzyce" to przegięcie, popelina i chęć łatwego zarobku.


KoRnik - looknij na spokojnie na poniższe obrazki (jeden nawet powinien wydać Ci się znajomy) i zastanów się w którym piśmie powinny/mogą znaleźć się tematy o TV (oczywiście kieruj sie nazwą)?

:wink: :wink: :wink:
Widocznie redaktorom trza z grubej rury ostry prisznic sprawić, żeby to w końcu pojęli :lol: :lol: :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/11 12:36 #166281

prysznic :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/11 13:14 #166294

To, czy innym pismom należy się krytyka nie ma tutaj żadnego znaczenia, bo nie uważam za stosowne i sensowne ocenianie ich na tym forum. Na AGD & TV reaguję zawsze tak samo bez względu na tytuł i aspiracje periodyku - kwestia gustu, więc mówię tylko za siebie, a nie za wszystkich.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/11 13:47 #166301

KoRnik napisał: Osobiście uważam, że numer jest bardzo fajny, choć rzeczywiście zwróciłem uwagę na te telewizory.


Bardzo fajny, to jest ten tekst :wink: a jaki obiektywny :shock:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon:SME,Ramię:SME,Wkładki:Benz,Dynavector,Pre RCM Sensor Prelude IC,Amp RCM Bonasus,Kolumny B&W Matrix,Nitty Gritty,Digital:niestety jest.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/11 14:32 #166304

Fr@ntz -> Jeśli już kierować się tytułami, to artykuły o telewizorach powinny ukazywać się w piśmie traktującym wyłącznie o telewizorach lub o kinie domowym. Ale nie dajmy się zwariować, nasze hobby nie jest tak popularne, żeby ukazywało się ileś tam periodyków, których zawartość to 100% czystego hi-fi. Tak naprawdę w żadnym periodyku, może oprócz "Magazynu", który przybrał taką a nie inną formę, nie będzie takiej zawartości. Jest to po prostu naturalna reakcja na to, co dzieje się na rynku. Bo czy empetrójki to hi-fi? Można polemizować. Ale czy tytuł pisma zobowiązuje redaktorów do wybierania tylko takich tematów, które pasują do niego w stu procentach? O czym w takim razie ma pisać "Pani Domu" albo "Przyjaciółka"? Czy czytelniczki tego pierwszego pisma uznają tylko testy mopów, a drugiego, no właśnie co - plotki, przepisy, diety? A jeśli w czasopiśmie o samochodach pojawi się prezentacja motocykla? Trzeba zmienić tytuł z "AUTO" na "AUTOmoto"?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

Nowy numer HiFi i M 2007/05/11 14:35 #166307

KoRnik napisał: Fr@ntz -> Jeśli już kierować się tytułami, to artykuły o telewizorach powinny ukazywać się w piśmie traktującym wyłącznie o telewizorach lub o kinie domowym. Ale nie dajmy się zwariować, nasze hobby nie jest tak popularne, żeby ukazywało się ileś tam periodyków, których zawartość to 100% czystego hi-fi. Tak naprawdę w żadnym periodyku, może oprócz "Magazynu", który przybrał taką a nie inną formę, nie będzie takiej zawartości. Jest to po prostu naturalna reakcja na to, co dzieje się na rynku. Bo czy empetrójki to hi-fi? Można polemizować. Ale czy tytuł pisma zobowiązuje redaktorów do wybierania tylko takich tematów, które pasują do niego w stu procentach? O czym w takim razie ma pisać "Pani Domu" albo "Przyjaciółka"? Czy czytelniczki tego pierwszego pisma uznają tylko testy mopów, a drugiego, no właśnie co - plotki, przepisy, diety? A jeśli w czasopiśmie o samochodach pojawi się prezentacja motocykla? Trzeba zmienić tytuł z "AUTO" na "AUTOmoto"?

Łoooo matko :!: :lol:
To może jeszcze zaczniecie zamieszczać artykuły o Dodzie i Radku i dochodzić dlaczego się rozstali ? :lol: :lol: :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/11 14:41 #166309

Wiesz Zyziu, mnie akurat Doda nie interesuje. Ale jeśli będziesz chciał na przykład przeczytać test audiofilskich odkurzaczy, zrobię to specjalnie dla Ciebie :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator