HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Nowy numer HiFi i M 2007/05/10 14:23 #166163

Witam Szanowną Redakcję -
- i gratuluję nowego numeru pisma.
Zwłaszcza artykułów o muzyce - jak zwykle ciekawie i coraz więcej - chyba mi się nie zdaje?
Część sprzętowa - no, może za dużo telewizji ale w sumie też OK, chociaż artykuły porównujące plazmę z LCD oraz zestawienie HDTV bardzo fajne (może wreszcie kupię sobie telewizor).
W ogóle bardzo dobre wrażenie - pochwalam rezygnację z głośnych "Ohów" i "Ahów" (chyba też mi się nie zdaje ;) ).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/10 15:28 #166171

  • tadeo
  • tadeo Avatar
  • Gość
  • Gość
Też dzisiaj dostałem i jak na prenumeratę wyjątkowo szybko.
Już w całości przeczytałem /nawet ogłoszenia/ a wydaje się ,
że przy tej objętości powinno zabrać więcej czasu.
Zawartość "w porzo" i nawet artykuł o tv przecztałem z zaciekawieniem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/10 16:01 #166174

Audiofilskie skrzeczące radyjka, płaskie skarbonki (oczywiście z audiofilskimi głośniczkami) do wyświetlania reklam z TVN-u - kiedy Szanowna Redakcja planuje zmianę tytułu pisma?
Czy naprawdę tak niewiele dzieje się w hi-fi? Arcam, arcam, arcam, ...
O wiem! Napiszcie o Arcamie! Już dawno nic nie było na ten temat :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/10 16:14 #166175

  • tadeo
  • tadeo Avatar
  • Gość
  • Gość
Wiadomo nazwa w tytule "Pismo Audiofila i Melomana" do czegoś
zobowiązuje ale czasem warto poczytać o rzeczach "przyziemnych"
typu mikro wieże zwłaszcza z punktu widzenia Redaktora,który
już nie "takie" urządzenia testował.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/10 16:34 #166178

raczer napisał: płaskie skarbonki (oczywiście z audiofilskimi głośniczkami) do wyświetlania reklam z TVN-u - kiedy Szanowna Redakcja planuje zmianę tytułu pisma?


Nigdy się nie dołączam do krytyków zawartości pisma ale TELEWIZORY TO PRZEGIĘCIE! :evil: :oops: :| :evil:

Droga redakcjo ja wiem że kasa jest potrzebna ale uważam że:
-nie macie szans konkurować z innymi pismami o telewizorach
-ta GAZETA nie jest o TELEWIZORACH! tylko o urządzeniach do odtwarzania muzyki i dźwięku

HiFi jest jedyną polską gazetą poświęconą dźwiękowi którą prenumeruję jeżeli takie numery będą się powtarzać to w przyszłym roku redakcja nie ma co liczyć na mnie. :-( :?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pozdr

Biegnę siły swe wszystkie biegowi oddając...
Słucham pośród krzyku piękna ciszy poszukując...

Nowy numer HiFi i M 2007/05/10 16:38 #166179

wolf napisał: TELEWIZORY TO PRZEGIĘCIE!

POPIERAM!!!
R.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

RoberT
[fanatyk DSD]

Nowy numer HiFi i M 2007/05/10 19:39 #166190

Jeszcze w sumie nie czytałem choć gazetka leży u mnie od dwóch dni,ale...ale przejrzałem i o zgrozo!!..telewizory w hajfaju??!!..koniec świata!!,koniec świata !!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

” Dźwięki nie są od tego by przeszkadzały, są od tego by za nimi tęsknić”
Fismoll

Nowy numer HiFi i M 2007/05/10 20:13 #166193

no jeju jeju. telewizory, straszna tragedia.

dopoki nie zajmuja zbyt wielu stron i dopoki audio dominuje to wedlug mnie ok.

ja osobiscie kupuje pismo dla audio, ale czeka mnie zakup tv wiec zamiast kupowac konkurencje, z zaciekawieniem przeczytam. i o to chodzi prawda?

wasze larum troche takie pretensjonalne - ze niby telewizory obrazaja uczucia audiofila. ja bym wyluzowal.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Nowy numer HiFi i M 2007/05/10 20:54 #166200

uważam że artykuł o telewizorach jest OK. Jestem zainteresowany tematem, ale nie kupiłbym konkurencyjnego pisma. Czasem taki artykuł dla odmiany jest miłą sprawą, można poszerzyć wiadomości z ogólnie pojętej elektroniki domowej. Popieram oby tylko nie za dużo takich artykułów. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/10 21:02 #166203

zentaur napisał: wasze larum troche takie pretensjonalne - ze niby telewizory obrazaja uczucia audiofila. ja bym wyluzowal.

Tu nie o TV chodzi.


Ty chodzi o TV, mp3, miniwieże...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/10 21:07 #166204

_patyk_ napisał: Ty chodzi o TV, mp3, miniwieże...

Stryjecki za często chodzi do MM, później jest zły że nie może kupić filmu, a my za karę mamy o miniwieżach :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/10 21:32 #166206

_patyk_ napisał:

zentaur napisał: wasze larum troche takie pretensjonalne - ze niby telewizory obrazaja uczucia audiofila. ja bym wyluzowal.

Tu nie o TV chodzi.


Ty chodzi o TV, mp3, miniwieże...


mp3 miniwieze to ogolnie pojete audio przeciez

ale zaraz, rozumiem, ma byc o drogim sprzecie zeby sie mozna poczuc lepszym. a tak, mamy kolejne pismo, w ktorym sa artykuly ze sprzetem dla pospolstwa.

tragedia.

mysle ze od czasu do czasu warto by pismo publikowalo takie artykuly, bo czasem chcac czy nie chcac mamy z takim sprzetem do czynienia. nawet niekoniecznie musimy kupowac je dla siebie. po co wiec siegac po inne pisma, skoro te moze tez sluzyc rada.

no chyba ze hi fi traktuje sie po to by sie dowartosciowac, wtedy faktycznie takie teksty moga mierzic. o takie odruchy was jednak nie posadzam :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Nowy numer HiFi i M 2007/05/10 23:06 #166222

Widzę, że zostałem wywołany do tablicy, więc się stawiam.
Artykuł o różnicach pomiędzy LCD a plazmą był moją inicjatywą i to ja nalegalem na umieszczeniu go w Waszym ulubionym pisemku. Powodów było kilka:
- integralnym elementem kina domowego jest obraz i trudno delektować się grą światłocieni na starym Jowiszu. Jak wspominałem w artykule, tradycyjne kineskopowce odchodzą już do lamusa i z czasem każdy świadomy oglądacz filmów stanie przed dylematem: plazma czy LCD. Wyjaśnienie podstawowych różnic miało na celu uporządkowanie wiedzy o obydwu technologiach oraz pomoc przy podjęciu decyzji o zakupie i tyle. Kontynuacji nie przewiduję, ale... nigdy nie należy mówić nigdy.
- high fidelity, o ile się orientuję, oznacza wysoką wierność odtwarzania. Nawiązując do poprzedniego akapitu, najwyższą wierność odtwarzania obrazu reprezentują w tej chwili ekrany Full HD (najogólniej rzecz ujmując). Testów telewizorów rzecz jasna robić nie mamy zamiaru, ale nie widzę powodu, dla którego mamy nie informować o nowościach Full HD zwłaszcza, że ekrany te autentycznie robią się już coraz tańsze.
- nie można nie dostrzegać postępu technicznego i delektować się wyłącznie gramofonami i lampami. Pisanie od czasu do czasu o nowych technologiach jest tylko nieporadną próbą nadanżania za rozwojem elektroniki. Próba poradna zamieniłaby ten periodyk w coś zupełnie innego.

Przez wrodzoną przekorę mam ochotę popełnić analogiczne porównanie różnych technologii stosowanych w projektorach, których obecność w kinie domowym z prawdziwego zdarzenia jest wręcz nieodzowna. I do tego krótki przegląd projektorów pracujących w Full HD. Co Wy na to, hę?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hi-Fi i Muzyka
Muzyka łagodzi obyczaje, ale nic tak nie rozpala emocji, jak sprzęt służący do jej odtwarzania.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/10 23:41 #166225

Zwoliński napisał: Przez wrodzoną przekorę mam ochotę popełnić analogiczne porównanie różnych technologii stosowanych w projektorach, których obecność w kinie domowym z prawdziwego zdarzenia jest wręcz nieodzowna. I do tego krótki przegląd projektorów pracujących w Full HD. Co Wy na to, hę?

Czemu nie? Przeczytam z chęcią. Większą niż kolejny test typu "kolumny 4000-8000zł".


Każdemu przecież się dogodzić nie da. Ten by chciał lampy, tamten mp3, a ja chcę słuchawki. I zonk.
HfiM zazwyczaj ma zróżnicowaną zawartość. W każdym numerze cośtam dla siebie znajdę.
Co do wiatraczków w komputerze, ja wolę tańszy i prostszy sposób-wyłączyć.
Jeśli chodzi o mp3-fakt, trochę to nie pasowało, ale...mi się test przydał. Musiałem kupić mp3, bo chodzę c.a. 3km/dziennie i nie wyobrażam sobie łażenia bez muzyki na uszach. Nie wiedziałem, co kupić: empetrójki są produktami mało audiofilnymi i nikt nie ocenia jakości soundu jaki produkują. Miałem do czynienia z chińszczyzną i byłem ciut przerażony. Jednak zaufałem Kornikowi i kupiłem iPoda Shuffle. Się nie zawiodłem. Dziękuję.

Ale miniwieże potępiam! :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/10 23:45 #166226

zentaur napisał: skoro te moze tez sluzyc rada.

Nie po prostu chodzi o to że pisanie o telewizorach to jest pójście na łatwiznę. Każda gazeta w Polsce pisze o telewizorach. HiFi szanuję właśnie za to że ma felietony, że jako jedyna gazeta pisze o klockach i muzyce, i że nie ma telewizorów. Krótko mówiąc wolę aby redaktorzy HiFi poświęcali swój czas (za który płacę) na tematy związane z dźwiękiem niż obrazem.

Zwoliński napisał: integralnym elementem kina domowego

Integralnym elementem kina domowego jest 5.1 głośników i już podaję tematy bardziej właściwe dla profilu pisma a związane z KD:
1. KD w małym pokoju czyli 5 monitorów i SUB...
2. KD na słuchawkach...
3. KD a wsparcie amplitunera końcówką mocy (stero/5kanałową/7kanałową)...
4. KD 5.1 na 4 lub 3 głośnikach...
5. KD to nie tylko amplituner...
6. KD a głośnik centralny...
etc. etc. ....

high fidelity, o ile się orientuję, oznacza wysoką wierność odtwarzania.

Moje wzburzenie wzięło się stąd że uważam że akurat wspomniane powyżej HiFi nie zostało wyczerpane w temacie dźwięku, i dlatego poruszanie kwestii obrazu uważam za nie najlepszy pomysł, a przynajmniej za marnowanie potencjału redaktorów.

pozdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pozdr

Biegnę siły swe wszystkie biegowi oddając...
Słucham pośród krzyku piękna ciszy poszukując...
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator