HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Denon 2018/05/19 16:20 #443179

Witam wszystkich . Jako świerzak w tym temacie w swoim pierwszym wątku chcial bym was prosic o rade. Słucham muzyki na kolumnach Heco Victa 700. Poki co tylko dwie ale planuje dokupic reszte zeby kozystac z kina domowego. Ale w chwili obecnej slucham muzyki z CD lub gramofonu. Niekiedy zdaza sie podlaczyc telefon. Wiec do rzeczy posiadam :
DCD 700AE
AVR2807
DP300F
Zastanawiam sie czy do tego zestawu dokupic PMA 710 AE czy jest sens mimo amplitunera pakowac tam wzmaczniacz?
Bardzo prosze o wasze opinie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MkBk.

Denon 2018/05/21 13:56 #443184

Nie widzę sensu. Wspomniany 710 nie wniesie brzmieniowo niczego zwłaszcza, że seria AE nie jest uważana za wartą uwagi, poza tym dochodzi komplikacja przy spięciu go z posiadanym przez Ciebie amplitunerem. Innymi słowy same minusy i żadnych plusów. Jeśli chcesz rozbudować zestaw do pełnego 5.1, zachować funkcjonalność i poprawić brzmienie (choćby tylko poprzez zwiększenie mocy) to pozostaje tylko wymiana AVR2807 na wyraźnie lepszą maszynę ale to już zabawa idąca w tysiące złotych chyba, że poszukamy czegoś fajnego z używanych. Uda się wtedy może zmieścić w 2 tyś., ale jest spora szansa, że telefon jako źródło będzie musiał iść w odstawkę, z resztą ... telefon jako źródło ? Przez BT ? Jednak faktyczną poprawę zyskałbyś zmieniając nie wzmacniacz, a kolumny, ewentualnie poprawiając to i owo akustycznie w pokoju.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon 2018/05/21 15:46 #443185

Witamy,

Dokupienie tej integry do posiadanego systemu raczej nie wniesie nic dużo lepszego (za niska klasa) w stosunku do posiadanego AVR-a. A i połączenie ze względu na brak wejścia Main-in problematyczne potem we wspólnym użytkowaniu (można na liniowe).

Pozdrawiamy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon 2018/05/21 16:01 #443186

No ok, czyli wzmacniacz odpada. Dodam ze tak naprawdę to jestem zadowolony z tego co mam , ale chciałem zwyczajnie cos dodać może trochę ulepszyć. A co jeśli dołączył bym do tego koncówki mocy? Widziałem takie z DENONA UPO 250. Czy zupełnie nic nie ruszac?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon 2018/05/21 16:31 #443187

Było wielokrotnie pisane że źródłem największego zła w amplitunerze AV jest sekcja przedwzmacniacza niby coś można wyłączyć ale i tak słabo to działa , bywa nawet że układ końcówek jest zbudowany na takich samych parach tranzystorów jak tańsze modele wzmacniaczy danej firmy , transformator też jest solidny wystarcza dla 2 kanałów z nawiązką często amplituner AV ma ponad 2x 120w 8om , kłopoty mocowe zaczynają się przy 4 i więcej kanałach ,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon 2018/05/22 13:22 #443194

Już Ci napisałem - chcesz zmiany to wymień kolumny, w dalszej kolejności wywal Denona i kup amplituner z prawdziwego zdarzenia np. Arcam AVR400. Poczytaj też jakieś poradniki na temat domowej akustyki. Można w sumie niewielkim kosztem sporo poprawić, a i na co dzień pomieszczenie zrobi się przytulniejsze po zniwelowaniu zbytniego pogłosu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon 2018/05/23 14:00 #443208

Jak najbardziej popieram ARCAM avr od 400 - 600 kino i stereo w ogromnej poprawie do tego co masz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon 2018/05/25 17:01 #443251

Dziekuje panowie za wasze opinie. Właśnie na takie liczyłem, teraz wiem co i jak. Dzieki wielkie i pozdrowionka. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator