HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pierwsze stereo, pokój 6x4 , do 1500 zł, laptop + DAC 2018/03/30 16:37 #442740

Cześć wszystkim,

Mam oto taką sytuacją. Przymierzam się do pierwszego mojego zestawu grającego. Nie stać mnie na jakieś hi-endowe sprzęty za grube tysiące, chciałabym jednak żeby to grało dobrze, może być to leciwy sprzęt. Myślę o jakimś wzmacniaczu za kilka setek (może być i za 200-300) - wszystko raczej używane. Mam na oku coś takiego jak NAD C320 (chociaż ostatnio ktoś pisał, że ten NAD to szit) i Mission m34i za ok 1200 zł... I mniej więcej w takich kosztach i jakości chciałabym się zmieścić (jak jednak coś będzie za 1500 czy 1600 a na prawdę będzie warto to się może wybebeszę :) Słucham takich rzeczy jak: Faith No More Rush Kult Marcus Miller Gotan project Camel ale także kombi Mannam, ogólnie róznej.. Lubię jak jest trochę cieplej i więcej basu ale bez przesady. Nie słucham muzyki bardzo głośno ale lubię jak jest dynamiczna ale nie musi przestawiać mebli
Teraz kwestia źródła. Większość muzyki mam w plikach FLAC raczej w najbliższym czasie się to nie zmieni. Do dyspozycji mam laptop Lenovo t410 z kartą Conexant Cx20585 - niby jakaś tam HD, win7, 64bit lub iMac mid2010, oraz telefony, Samsung S7 oraz Samsung Galaxy S Wolfson / Voodoo sound, do którego zakupiłam za grosze stację dokującą, która ma wyjście Line out - Jack 3,5 + jakiś stary iPod T4G leży.
Doradcy proszę jak to poukładać, co wykorzystać, żeby nie było drogo a dobrze grało. Czy do komputera dokupić jakiś DAC, zewnętrzną kartę? Czy może jakiś wzmacniacz jest który ma wbudowany DAC, żeby można było z komputera na przykład tylko pliki podawać? Coś tam się generalnie orientuję ale pewnie nie na tyle żeby znaleźć najbardziej optymalne wyjście.

Ludzie polecają różnie, jeden zachwyca się NADem, drugi mówi, że go gó..o. Ktoś inny bierz CA, jeszcze inny FINE ARTS albo jeszcze nie wiadomo co i już zgłupiałam :)
Ja nie chcę za bardzo kombinować - może być i Yamaha czy Sony aby było fajnie muzycznie/jakościowo i budżecie :)

To była pierwsza wersja ale może być druga - jak starego docisnę :)
Jakiś amplituner, nowszy z wifi (sieciowy) czyli już z bajerkami, BT i takie tam. Powiedzmy w okolicy 1000 zł, raczej używany oczywiście :)
Chciałabym przede wszystkim, żeby grał dobrze w stereo ale niewykluczone, że jak się w rodzinie spodoba to rozbuduję do kina, żeby sobie mogli film jak biali ludzie obejrzeć :) Coś takiego mi wpadło w oko, pierwsze z brzegu - Yamaha R-N301/1000 zł, ONKYO TX-8050 też 1000.
I oczywiście kolumny, mniej więcej zgodne z założeniami - Mission m34i i "okolice". Tk jak pisała, lubię jak jest cieplej i dynamicznie, nie słucham bardzo głośno.

Będę wdzięczna za pomoc
Pozdrówka :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze stereo, pokój 6x4 , do 1500 zł, laptop + DAC 2018/03/30 16:49 #442748

Takie coś chwalą ale czy nie będzie za słabe na na 24 m2?
ROTEL RA-921

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze stereo, pokój 6x4 , do 1500 zł, laptop + DAC 2018/03/31 14:03 #442797

Nikt nie pomoże? :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze stereo, pokój 6x4 , do 1500 zł, laptop + DAC 2018/03/31 17:03 #442802

Za 1500 wielkiego wyboru nie ma , fnie artsy , soniacze w szczególności ES , za kilka setek to cerowańce , szrot tylko czeka aby się rozsypać , dla majsterkowicza łowcy dederowskiego hajendu :lol: :lol:
allegro.pl/harman-kardon-hk970-wzmacniac...-ok-i7249237577.html ,z legendarny przewalił ,ale z 650 wart
do tego te missiony albo allegro.pl/kolumny-stereo-wharfedale-dia...ice-i7055769537.html zawsze można upolować taniej potraw kilka miesięcy , albo w gorszym stanie , NAD czemu szit jak za kilka setek to czemu nie ale z opisem ,,rarytas'' i ceną blisko nowego nie warto
'

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze stereo, pokój 6x4 , do 1500 zł, laptop + DAC 2018/03/31 19:10 #442810

Jarek2176 napisał: Za 1500 wielkiego wyboru nie ma , fnie artsy , soniacze w szczególności ES , za kilka setek to cerowańce , szrot tylko czeka aby się rozsypać , dla majsterkowicza łowcy dederowskiego hajendu :lol: :lol:
allegro.pl/harman-kardon-hk970-wzmacniac...-ok-i7249237577.html ,z legendarny przewalił ,ale z 650 wart
do tego te missiony albo allegro.pl/kolumny-stereo-wharfedale-dia...ice-i7055769537.html zawsze można upolować taniej potraw kilka miesięcy , albo w gorszym stanie , NAD czemu szit jak za kilka setek to czemu nie ale z opisem ,,rarytas'' i ceną blisko nowego nie warto
'


Czy te Wharfedale Diamond 8.4 są na prawdę dobre?
A jaki NAD jest ok tak powiedzmy do 4-5 stówek? Czy taki za 2-3 na początek wystarczy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwsze stereo, pokój 6x4 , do 1500 zł, laptop + DAC 2018/03/31 19:43 #442812

NAD za 200 -300 jest coś takiego? nie spotkałem , do 500 to tylko chyba c320 , 340 obśrupane ,
kolumn trzeba sobie posłuchać i wtedy wybrać , na prawdę dobre za parę setek ? , zawsze jest się do czego przyczepić

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator