HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wzmacniacz stereo do kina domowego (350 zł) 2018/03/26 18:15 #442579

Witam wszystkich!

Jestem nowym użytkownikiem forum, który potrzebuje pomocy w wyborze pierwszego wzmacniacza stereo, który będzie sercem kina domowego. Budżet jak widać skromny, bo tylko 350 zł, ale przeglądając inne tematy widziałem, że coś za te pieniądze można znaleźć.
Wzmacniacz używany będzie przede wszystkim do TV i słuchania muzyki (rock, elektroniczna), także nie zależy mi na dużej mocy, dajmy żyć sąsiadom.

Na czym mi zależy? Na bezproblemowym połączeniu wzmacniacza z telewizorem (Samsung UE50MU6102) oraz możliwością rozbudowy zestawu o np. subwoofer.
Docelowo będę używał dwóch kolumn, póki co Pioneery (2x20W), które zabrałem ojcu. Ale na wybór kolumn poświęcę osobny wątek, jak i na nie pojawi się budżet.

Przeglądając forum zainteresowały mnie poniższe modelem (design/cena):
ONKYO A-8820
ONKYO A-9211
HARMAN/KARDON HK3300
MARANTZ SR-39
Yamaha A-520

Proszę o pomoc!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz stereo do kina domowego (350 zł) 2018/03/26 22:49 #442589

Z TV wyszedłbym kablem optycznym do małego przetwornika np. FiiO Taishan i potem do wzmacniacza, którego ? Z wybranych chyba uczepiłbym bym się Ąkjo 9211 przy założeniu, że zadbany, nie stał w piwnicy i w środku nie mieszkał Stefan. Stefan zazwyczaj wygląda tak:


Na początku możesz skorzystać z wyjścia audio z TV ale to taka "audio proteza" i porządniej będzie jak wydasz te 130 zł na Taishana lub coś podobnego.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz stereo do kina domowego (350 zł) 2018/03/27 08:37 #442592

Dzięki za szybką reakcję i propozycję przetwornika. Powiem szczerze, że nie wiedziałem, że się takich używa do podłączania sprzętu grającego, a chętnie z tej rady skorzystam.
Jako laik muszę zapytać - mówiąc o wyjściu audio TV masz na myśli cinch-e (RCA), czy jacka 3.5 mm? Pytam, bo pamiętam, że za młodu kuzyn łączył amplituner z komputerem za pośrednictwem jacka.

John 1.5 V, mógłbyś zrobić mi ranking z tych modeli, które podałem? (albo zaproponowac coś od siebie?) Wiesz, jak zacznę przeczesywać internet/allegro/olx i wyjątkowo trudno będzie mi znaleźć dany model w dobrym stanie, to wolę mieć alternatywę.

Odnośnie Stefana - moja prawie żona panicznie boi się pająków, także SPRAWDZĘ PRZED ZAKUPEM, coby prawie małżeństwo się nie rozsypało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz stereo do kina domowego (350 zł) 2018/03/27 10:35 #442596

Jeśli TV ma wyjście na gniazdkach RCA to super, jak nie to niestety pozostaje nam jedynie to "jackowe" ale ono jest regulowane (RCA ma stały poziom) i przewidziane do współpracy ze słuchawkami i aby uzyskań na wyjściu jakiś przyzwoity akceptowalny przez wzmacniacz poziom sygnału trzeba dosyć mocno podkręcić pilotem głośność ale to takie rozwiązanie na chwilę albo jak żywcem nie ma jak inaczej wyciągnąć sygnału z TV tak, że jak masz RCA to korzystaj.

Polecił bym kilka (z resztą przewijają się one non stop w innych wątkach) ale 350 zł nie wystarczy. Raz, dosłownie raz udało mi się znaleźć i nawet kupić wzmacniacz (jeden z najlepszych z tych tanich) Rotel RA-921 za 300 zł i za tyle też go potem sprzedałem.

Zdecyduj czy chcesz amplituner stereo (czyli wzmacniacz z radiem o ile faktycznie jest Ci potrzebne. Zawsze można dokupić za 100 zł osobny tuner) czy wzmacniacz stereo (zazwyczaj to jest lepsza opcja) bo wybrane modele to trochę taki misz masz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz stereo do kina domowego (350 zł) 2018/03/27 10:46 #442603

Na radiu mi nie zależy, czyli amplitunery można pominąć.
Wzmacniacz stereo był od początku moim celem.

Jeszcze pytanie odnośnie poszukiwań - jak już coś znajdę, mogę wrzucić linka naa forum, żebyś Ty/inni forumowicze obeznani w temacie mogli ocenić mój wybór? Może akurat będziecie kojarzyli sprzedawcę, albo lepiej ocenicie stan znalezionego przeze mnie urządzenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz stereo do kina domowego (350 zł) 2018/03/27 22:14 #442685

Poniżej przesyłam wzmacniacze, które po konsultacji z John 1.5 V/wertowaniu forum uważam za godne uwagi.
Was proszę o pomoc w ostatecznym wyborze:
1. Yamaha AX 440:
allegro.pl/yamaha-ax-440-i7255183937.html#thumb/1
(mogę go osobiście obejrzeć, bo jest z Wrocławia)
2. Onkyo A-8820:
allegro.pl/wzmacniacz-onkyo-a-8820-i7095...820-i7095133919.html
(mogę go osobiście obejrzeć, bo jest z okolic Wrocławia, facet ma 2 szt.)
3. Rotel RA-921:
www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-rotel-ra-92...nqJN.html#0b5efece94
(nie mam możliwości sprawdzenia)
4. Yamaha A-520:
www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-yamaha-a-52...o-CID99-IDs7NfJ.html
(nie mam możliwości sprawdzenia)
5. Yamaha AX-396:
www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-yamaha-ax-3...SBMH.html#85ed494230
(nie mam możliwości sprawdzenia)

Przyznaję się bez bicia, że wizualnie najbardziej podoba mi się Yamaha A-520, ale cenowo wychodzi najdrożej. HELP!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz stereo do kina domowego (350 zł) 2018/03/28 09:39 #442696

Przy takich niskich cenach bezwzględnie jedź zobaczyć wzmacniacz, podłącz, pokręć gałkami i przełącznikami czy nie trzeszczą, posłuchaj chwilę czy nic nie charczy albo nie zanika, pooglądaj gniazda czy nie są jakieś pogięte, czy nie ma jakichś dziwnych zacieków na obudowie no i ogólnie rzuć "gospodarskim" okiem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz stereo do kina domowego (350 zł) 2018/03/30 08:00 #442733

Dzięki za pomoc.
Obejrzałem ONKYO A-8820 i niestety nie był w najlepszym stanie wizualnym, dlatego zdecydowałem się na zakup Yamahy A-520, z możliwością zwrotu, jeżeli będzie coś nie tak (o dziwo, zwrot pokryje sprzedawca!). Zamówiony, cena z dostawą zbita do 320 zł, już do mnie pędzi DHL-em.

Ponadto zainteresowałem się zakupem głośników Eltax Liberty 3+/5+ (w zalezności, co znajdę) i moją uwagę zwróciła tak prosta rzecz, jak wypełnienie komory balastowej. Czym ją wypełnić? Tematów w internecie jak mrówków, każdy pisze coś innego. Producent nie podaje pojemności komory/rodzaju materiału wypełniającego (piasek, grys)?
JOHN?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz stereo do kina domowego (350 zł) 2018/03/30 11:56 #442736

www.hi-fi.com.pl/forum/6-diy/5332-pla%C5...%BCanie-eltax%C3%B3w

Finalnie zasypałem ok. 2/3 komory. Piasek powinien być płukany, bez pyłu, szybciej schnie a i drobnego syfu też w nim mniej wtedy. Możesz kupić w akwarystycznym albo jakiś pakowany w sklepie budowlanym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Wzmacniacz stereo do kina domowego (350 zł) 2018/04/06 09:32 #442877

Super, dzięki za konkretną odpowiedź. Moje poszukiwania kolumn uświadomiły mi jedno - za konkretnym modelem, w dobrym stanie będę zasuwał po przekątnej polski, bo Eltaxy 5+ najpopularniejsze na rynku wtórnym nie są.

Dobra, ale przejdźmy do konkretów. Wczoraj przyszedł telewizor i wzmacniacz, ileż radości za jednym zamachem pomyślicie? OTÓŻ NIC BARDZIEJ MYLNEGO. Wczoraj rozegrał się dramat ze mną w roli głownej. O ile rozpakowywanie poszło bez problemu, tak już samo podłączenie.. zaczęło się od tego, że nie miałem przewodów RCA, ale to nie problem. Kurtka na plecy i lecę do marketu. Wracam z zestawem dwóch przewodów:
1. 2x RCA - 2x RCA
2. 2x RAC - Jack 3.5 mm
Stwierdziłem, że jak nie uruchomię na pierwszym (co oczywiście miało miejsce), to polecę wyjściem audio z TV. NO WŁAŚNIE. Zamiast sprawdzić, to założyłem, że TV ma wyjście audio, aaa okazało się z goła inaczej. Samsung modelach z serii 6 zrezygnował w z tego własnie wyjścia. Kilka głębokich wdechów, przemyka myśl o sprzedaży wzmacniacza, wraca zdrowy rozsądek i przypomina mi się co pisał na początku tej konwersacji John. Wzmacniacz słuchawkowy FiiO Taishan! Allegro, szukaj, Wrocław, dzisiaj jadę odebrać.
Jak będzie wszystko śmigało, to pochwalę się fotką mojego pierwszego kina domowego.
A od Ciebie John poproszę dane teleadresowe, bo w czeluściach zamrażarki chłodzi się dla Ciebie niespodzianka :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator