HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kolumny podstawkowe do Rotel RA-931 2018/03/17 14:38 #442359

Dzień dobry, na wstępie chciałem się przywitać z użytkownikami. Po lekturze forum stałem się szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza Rotel RA-931 zakupionym od pierwszego właściciela który miał go 19 lat. Chciałbym dokupić pasujące do niego kolumny. Budżet skromny 500 - maks 600 PLN (jak są tańsze to też super). Sprzęt stoi w salonie (przy TV) o raczej sporej powierzchni, ale na co dzień nie będzie on głośno grany, zależy mi na tym, żeby głośniki nie męczyły, żeby było fajne stereo i ewentualnie troszkę basu bo wydaje mi się, że nie ma go dużo w tym wzmacniaczu. Słucham m.in Pink Floyd, Kultu i czasami coś mocniejszego. Prosiłbym o propozycję za czym pod ten wzmacniacz miałbym się rozglądać. Z góry dziękuję za sugestie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny podstawkowe do Rotel RA-931 2018/03/17 17:33 #442361

Wzmacniacz ma bas ale nie ma go za dużo w muzyce której słuchasz, tak po prostu nagrywano rocka i pop w latach '70, '80, a polskie nagrania mogły być tylko uboższe - ot taka to była wtedy estetyka brzmienia. Żeby posłuchać co potrafi ten czy inny wzmacniacz trzeba puścić coś co ten bas ma - przykłady ? - Patricia Barber "Companion", Jazpospolita "Almost splendid", Bjork "Post", Fink "Hardbeliver" i mnóstwo innych płyt nagranych jak trzeba.

Propozycje kolumn:
allegro.pl/mission-702e-kolumny-podlogow...nie-i7216685408.html
allegro.pl/kolumny-mission-703-i7231220846.html
allegro.pl/kolumny-mission-702e-i7231191602.html
allegro.pl/paradigm-atom-monitor-v-5-cza...9281040.html#thumb/1
allegro.pl/kolumny-stereo-wharfedale-dia...ice-i6987011246.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny podstawkowe do Rotel RA-931 2018/03/17 22:10 #442363

Dziękuję za odpowiedź. Albumy postaram się przesłuchać, żebym wiedział o czym jest mowa. Jeśli chodzi o kolumny - to będą one stały na komodzie o wysokości ok. 80cm i myślałem bardziej o kolumnach podstawkowych niż podłogowych. Po propozycjach widzę jednak, że powinienem się kierować w stronę Mission. Czy ewentualnie Tannoy M2 jest do rozważenia z tym wzmacniaczem ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator