HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

DENON DCD-685 vs DENON DCD-720AE 2018/02/22 16:13 #441709

Krótka piłka. Aktualny zestaw:

Acoustic Energy 101
Albedo Blue
Denon PMA-720AE
Denon DCD-685
Reloop RP-4000 M3D

Denon DCD-685 nie pasuje mi kolorystycznie, jest srebrny. I teraz pytanie, czy zmienić na takiego samego (z tym zestawem gra świetnie), czy dołożyć i wziąć z tej samej linii co wzmacniacz (pytam, bo nie znam się kompletnie na tych nowszych Denonach).

Będę wdzięczny za radę.

T.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DENON DCD-685 vs DENON DCD-720AE 2018/02/22 19:14 #441712

Denon DCD 720 AE nie iest zły ,na dodatek tonalnie pasuje do wzmacniacza z tej serii po prostu oba te urządzenia lepiej grają razem niż osobno masz jeszcze gniado usb jest możliwość odtwarzania plików

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DENON DCD-685 vs DENON DCD-720AE 2018/02/22 19:19 #441713

przemko77 napisał: Denon DCD 720 AE nie iest zły ,na dodatek tonalnie pasuje do wzmacniacza z tej serii po prostu oba te urządzenia lepiej grają razem niż osobno masz jeszcze gniado usb jest możliwość odtwarzania plików


Właśnie boję się, że przez to, że są w ten odtwarzacz wpakowane tego typu rzeczy, będzie miał gorsze brzmienie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DENON DCD-685 vs DENON DCD-720AE 2018/02/22 20:09 #441714

W przypadku tego Denona ja bym się bardziej bał czegoś innego - trwałości .Jeżeli się nie mylę w tym odtwarzaczu podobnie jak w tańszym modelu DCD 520AE jest napęd Sony .Akurat ten tańszy model mam teraz w domu na testach .Odnoszę wrażenie ,ze napęd jest delikatny ,co prawda nie zdarzyło się aby nie chciał wczytać jakieś płyty ,ale w jednym przypadku podczas odtwarzania płyta się zacielą chociaż nośnik wyglądał na idealny
Pamiętam swój pierwszy odtwarzacz CD - Onkyo DX 7111 tam też był napęd Sony ,ale działało to znakomicie .Nie pamiętam takiego przypadku aby były problemy z odtwarzaniem jakieś płyty nawet mocniej porysowanej .Dodatkowo krążki były wczytywane szybciej
Możesz pomyśleć o lepszym odtwarzaczu ,ma to sens jeżeli Twoja płytoteka jest duża ,a też trzeba wziąć od uwagę resztę sprzętu jaki masz .Ogólnie Denon DCD 720 AE w relacji jakość /cena wypada całkiem nieźle po bezpłatnej rejestracji masz dodatkowy rok gwarancji ,dla przykładu Yamaha CD S300 nie jest lepsza ,ponieważ brzmienie ma nieco jaśniejsze - chyba że to preferujesz .Budowa Yamahy też nie jest bardzo skromna i na dodatek odtwarzacz kosztuje więcej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DENON DCD-685 vs DENON DCD-720AE 2018/02/23 06:41 #441724

Lepiej zmien wzmacniacz.Szkoda kasy by wymieniac na ten sam segment.Nie wiem ile masz na to pln, ale wzmacniacz wydajny pradowo to podstawa.
Nie chce Cie martwic, ale seria 7xx jako wzmacniacze to straszna lipa,dzwiek jest tylko markowany.Odtwarzacze sa lepszymi urzadzeniami.Model pma1500 juz cos tam gra.Ma czym lupnac, nie to co chuchro 700ka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!
Ostatnia edycja: przez Gawron___m.

DENON DCD-685 vs DENON DCD-720AE 2018/02/23 12:55 #441727

Model PMA 1500AE już dawno wycofany z produkcji pozostaje kupno używki . Nie jestem wrogiem rzeczy używanych ,ale kupno zawsze się wiąże się z pewnym ryzykiem .Podejrzewam że wzmacniacz PMA 720AE masz nowy ,osobiście nigdy bym tego nie zrobił ,żeby sprzedać rzecz nową i kupić używaną
Myślę ,że Twój odtwarzacz DCD 685 swoje najlepsze lata ma już za sobą i wymiana na lepszy model nie jest złym pomysłem
Ewentualnie jest jeszcze jedna opcja - kupno Onkyo CN 7050 świetny klocek ,ma dobrą sekcję odtwarzacza cd dodatkowo możesz odtwarzać pliki łącznie ze strumieniami DSD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DENON DCD-685 vs DENON DCD-720AE 2018/02/26 01:24 #441823

DCD720ae nie bedzie lepszym modelem bo to jest ta sama polka.A co do modelu 1500 to jest przecie 1520ae, ale nie polecam nowego bo za te pieniadze to nie rzuca na kolana.
Na blogu czytam, ze sluchales Burmestera i Transrotora i po tym wydarzeniu piszesz o dobrym brzmieniu 720AE?Powaznie?
Po przeczytaniu "oceny brzmienia" stwierdzam, ze Pacuła moze sie juz pakować.We got new King :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!
Ostatnia edycja: przez Gawron___m.

DENON DCD-685 vs DENON DCD-720AE 2018/02/26 17:51 #441835

Żeby pisać o brzmieniu Burmestera czy Transrotora najlepiej go posłuchać i wtedy można dyskutować ,bo inaczej to trochę jakby z daltonistą rozmawiać o kolorach
Można porównywać rzeczy jeżeli dają się porównywać - wtedy takie porównanie ma sens ,to tak jakby porównać szybowiec i samolot Su-57 ,co prawda jedno i drugie lata ....tylko jak ?
Burmester nie produkuje odtwarzaczy CD za 1000 ,ani 5000zł podobnie jak Transrotor tanich gramofonów, a Denon owszem
DCD 720AE kosztuje 1000zł i oceniając brzmienie trzeba patrzeć na pryzmat ceny .Jeżeli brzmienie odtwarzacza za 1000zl ma być idealne ,to jaki jest sens produkcji odtwarzacza za 8000zł ?
Być może błędem na początku było kupowanie wzmacniacza Denon PMA 720AE ,ale czy jego ewentualna sprzedaż i kupno PMA 1500 ma sens nie jestem do końca przekonany .Lepszy (bardziej neutralny wzmacniacz) momentalnie wyczuje słabe źródło i jeszcze wyraźniej wykaże wszystkie słabości .Trudno w takim przypadku mówić ,że brzmienie całego zestawu się poprawi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DENON DCD-685 vs DENON DCD-720AE 2018/02/27 00:35 #441839

przemko77 napisał: Żeby pisać o brzmieniu Burmestera czy Transrotora najlepiej go posłuchać i wtedy można dyskutować ,bo inaczej to trochę jakby z daltonistą rozmawiać o kolorach

Ja porownalem na blogu wszystkie odtwarzecze CD do tego cudownego analogowego basu Transrotora?Ty porownales, a wiec sam robisz za tego wspomnianego daltoniste, bo tych odtwarzaczy nigdy nawet na oczy nie widziales, a co dopiero o sluchaniu.A moze zwariowalem, bo znasz wszystkie odtwarzacze CD????A moze to tylko wrazenie, ze wszystko inne musi zagrac gorzej?Tym niemniej wypada wazyc slowa, a nie glosic herezje.
A co do serii AE to mialem PMA700AE i DCD700AE i PMA 1500AE to po pierwsze.Po drugie drozszy denon wcale nie jest bardziej neutralny i "nie wyczuwa slabszego zrodla momentalnie" :D
Chyba nie odrozniasz jednego watlego tranformatorka od dwoch udajacych dual mono.Seria 7xx gra tak jakby z torebki z herbata ktos juz zaparzal 200 razy i zrobic herbate nr201.Przy serii 1500 jest juz blizej herbaty z pierwszych 20 parzeń :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator