HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

cztery kolumny od philipsa mci900/12 2018/02/21 13:10 #441689

Szanowni forumowicze,

Chce się z Wami podzielić moim dylematem.

Mam w posiadaniu dwie pary kolumn z miniwiezy Philips MCI900/12

Bardzo podoba mi się jak grają w stereo w pierwotny zestawieniu, głośniki są jasne i przestrzennie. Mam zakus by spróbować stworzyć z nich zestaw A plus B względnie dokooptowując subwoofer. W tym celu rozglądam się za jakimś wzmacniaczem lub amplitunerem. Pomieszczenie w obrysie 5,5x4,8 wygłuszone dywanami meblami i zasłonami. Słucham głównie muzyki klasycznej oraz jazzu..

Uprzejmie proszę o pomoc w jakim kierunku mógłbym pójść, czy to będzie super audio, stream?

Kwoty nie pomnę, jednak budżetowo równoważnie do wartości kolumn lub sensownie. Jeśli to ma znaczenie jako playera używam laptopa, iphone z chinchą melodika, mam tez xbox one x.



Bedę wdzięczny za wszelkie sugestie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

cztery kolumny od philipsa mci900/12 2018/02/21 14:09 #441692

Ale jak cztero kanałowe stereo , czy coś bardziej kinowo , czyli 4.1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

cztery kolumny od philipsa mci900/12 2018/02/21 14:42 #441695

Raczej a plus b czyli nadal stereo.
Mam małe doświadczenie w audio, znam tylko kilka wzmacniaczy które kiedyś warunkowały mój profil,
to były dwa NADy, jeden Arcam bodajże alpha 5, oraz MF a10.
Uściślając temat, zakup amplitunera sieciowego, lub klasycznego plus skrzynki do sieci.
Nie boje się sprzętu używanego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez st.gallen.

cztery kolumny od philipsa mci900/12 2018/02/21 22:39 #441701

amplituner sieciowy używany to i tak ok1400 zł , trzeba by było sprawdzić czy podłączenie 4 kolumienek nie wyłączy ,przegrzeje amplitunera
jakieś pokrętne kwadrofonie że wokal z przodu i za plecami czy to co warte nie wiem , dobre 2 kolumny stereo też ładnie rozmieszczają dzwięki po pomieszczeniu wystarczy wyszukać takie nagrania , to że nie gra tak zawsze to tylko znaczy że realizator nie chciał , nie przyłożył się , lub miało grać jak gra , w niektórych amplitunerach 5.1 jest funkcja 2x stereo ,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

cztery kolumny od philipsa mci900/12 2018/02/22 07:56 #441704

Rozumiem, czy stereo a plus b mam sens? Czy po prostu zbudować zwykłe kino domowe- te cztery głośniczki w sorround plus jakieś dobre fronty do całości amplituner powiedzmy znany mi NAD T760.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

cztery kolumny od philipsa mci900/12 2018/02/22 12:25 #441707

się uparłeś aby gdzieś upchać te philipsy ,
jak pisałem zwykły wzmacniacz stero może 4 nie uciągnąć , a jak by uciągnoł to trzeba samemu ocenić czy takie granie Tobie odpowiada , nigdy nie kombinowałem 4 kolumnami 2 zupełnie mi starczają 2 leżą w szafie skrzynki czekają może będę lepił jakiś projekt z DIYaudio pl.,
amplituner kina chcesz dokupić jeszcze 2 co będzie z tego ? 6.1/ 6.0 ,
jak teraz słuchasz na 4 kolumnach ? , takie myślenie mam 4 badziewne kolumienki to jak wszystkie podłącze zagrają jak 2 dobre to kiepski pomysł , ale możesz zrobić exsperyment ale będzie to raczej excrement :unsure:
słucham teraz SCHILLER LIFE ta płyta ,,gra" całym pokojem z dwóch kolumn , dodawanie do tego jeszcze dwóch to była by jakaś tragedia ,ale zrobisz jak uważasz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

cztery kolumny od philipsa mci900/12 2018/02/22 20:25 #441715

muzy słucham na zupełnie innym stereo w mniejszym pokoju od lat bez zmian vincenty plus BW. 4 philipsy miały być rozwojowe w kierunku Dolby Atmosa... coś do słuchania koncertów alla kino domowe, może się mylę widząc w tych skromnych omnipolarnych kolumnach potencjał lez wiele razy bardzo pozytywnie zaskoczyły.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

cztery kolumny od philipsa mci900/12 2018/02/22 20:52 #441717

A to sprawa się powoli wyjaśnia :) , pewnie że możesz spróbować wykorzystać w układzie wielokanałowym , myślałem że chcesz budować poważny system stereo w jakimś dziwacznym układzie, a jak kino to do kompletu www.olx.pl/oferta/glosniki-mirage-omni-3...1mJH.html#c91879c89f , taki żart :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

cztery kolumny od philipsa mci900/12 2018/02/23 16:54 #441733

Sprzedający kolumny ma spory rozrzut cenowy olx vs allegro
Dzięki, na razie zostanę przy 4,0 i ampli co przyniesie czas zobaczymy.

Czy Nad taki się nada allegro.pl/nad-t-760-amplituner-5-1-rds-dts-i7155084237.html
niskie ryzyko.... czy celować wyżej np. allegro.pl/amplituner-7-1-arcam-avr250-p...ice-i7040814461.html
do tego odtwarzacz sieciowy raczej nowy, zawsze go mogę użyć w swoim stereo.

\wiem, wiem troche szycie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

cztery kolumny od philipsa mci900/12 2018/02/26 09:45 #441826

wybaczcie post pod postem.
Wczoraj przetransportowałem już nie po raz pierwszy zestawik stereo bw 805 plus vincent sv do pokoju dziennego, gdzie miała by się odbyć ta multi-kanałowa impreza z philipsami. Jako stereo w tym pomieszczeniu jest prawaie na styk.
Co myślicie by w doborze amplitunera brać pod uwagę klocek z wyjsciem preamp , gdzie stereo czyli rzeczone frony i wzmak były dokoptowane do kina...Pisze tak poniewaz zmieniły się azymuty mniej muzyki na rzecz rozrywki na xbox i kina.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator