HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kolumny Pure Acoustics Nova 8 WADLIWE TWEETERY Pomocy 2018/01/19 20:59 #441354

  • ŁukaszGrodziskMaz
  • ŁukaszGrodziskMaz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
Witam.
Mam zestaw Yamaha RN 303 + wyżej wymienione kolumny jako komplet z marketu (1 miesiąc w posiadaniu).
Jest problem z kolumnami a mianowicie wysoko tonowymi głośnikami. Raz już wymieniałem kolumnę ponieważ przestał działać ten jeden głośnik, po tygodniu znów ten sam problem po słuchaniu głośno muzyki.
Rozebrałem kolumnę by sprawdzić co jest nie tak z tym wysoko tonowcem i co się okazało:
-głośnik 5 ohm 10w (kolumna są niby 8ohm- a amplituner jest tylko pod 8ohm)
-wygląda tez ze topi się tam plastik przy połączeniach kabli, coś tam nie stykało, podgoiłem to trochę i znów zaczęły działać...
co mam robić z tym zestawem (kupiony za 2050- teraz kosztuje 2400) ? wstawić tam jakieś inne tweetery(jakie)? oddać to wszystko w ramach rękojmi?
dodam jeszcze ze 2 razy na lewej kolumnie to się przydarzyło
bardzo proszę o jakieś rady
dziękuje pozdrawiam Łukasz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny Pure Acoustics Nova 8 WADLIWE TWEETERY Pomocy 2018/01/19 21:50 #441355

oddawać do naprawy ile razy będą chcieli przyjmować, dno i kilometr bagna 10w wysokotonowiec w 4 głośnikowej kolubrynie , pewnie na szczątkowej zwrotnicy , prosty rachunek cena=jakość chińskie gówno i tyle , jak się da odzyskać pieniądze ,kupić używane kolumny nie będą to wielkie grzmoty ale nie rozpadną się po okresie gwarancji , albo jak się upierasz, lub nie oddadzą kasy kupić jakiś wysokotonowy STX, tonsil i wymienić i tak napewno kolumny nie byly ,,strojone'' więć bez znaczenia ,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny Pure Acoustics Nova 8 WADLIWE TWEETERY Pomocy 2018/01/19 22:34 #441357

  • ŁukaszGrodziskMaz
  • ŁukaszGrodziskMaz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
te kolumnyi wyszły mnie w sumie ok 300zł (licząc róznice samego nowego ampli a ceny końcowej) wiec mogę zaryzykować i coś sam z nimi zrobić samemu. amplitunera nie będę ruszał to gwarancja mi zostaje na niego.

mam zdjęcia z neta z takimi samymi elementami kolumny co u mnie (głośnik na zdjęciu wysoko tonowy rożni się z tym moim).

jaki głośniki wysoko tonowe z tą aktualną zwrotnicą tam wstawiać
i w tym zestawieniu ? (jaka moc , ohm..., czy można rozwiercić to drewno żeby wpakować większy? )
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny Pure Acoustics Nova 8 WADLIWE TWEETERY Pomocy 2018/01/19 23:16 #441358

to jak wyszły tanio to mozna pogrzebać , głośniki to chińskie wynalazki i nic normalnego na zamianę ,,sztuka za sztukę ''nie wpasujesz trzeba kombinować , zwrotnicę zostaw bo nie dojdziesz do ładu a koszty przerosną'' wartość'' kolumn , zdechną te wysokotonowce to wymień jak pisałem na coś z tonsila,stx w cenie 40-50 sztuka kupisz coś normalnego , tylko nie połaszcz się na gówniane koppy i inne badziewia za naście złotych bo takie już masz teraz , coś zrobisz te kolumny wydają dzwięki do grania muzyki im daleko , więc może być tylko lepiej , np takie allegro.pl/glosnik-stx-t-10-200-8-pc-gdw...0-8-i6874713860.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Kolumny Pure Acoustics Nova 8 WADLIWE TWEETERY Pomocy 2018/01/19 23:30 #441360

  • ŁukaszGrodziskMaz
  • ŁukaszGrodziskMaz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
jest to mój pierwszy zestaw hi-fi i jakość dźwięku jak na początek jest zadowalająca dla mnie tylko te tweetery ;/
jak najbardziej jestem zainteresowany wymiana samych głośników(dobrej jakości tak jak piszesz) i licze się z przeróbkami i kombinowaniem. mam tylko pytanie jakiej mocy włożyć tam wysoko tonowy głośnik w rozm 11 (fabryczne 10w 5ohm)?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny Pure Acoustics Nova 8 WADLIWE TWEETERY Pomocy 2018/01/19 23:41 #441361

tylko widzisz szkoda Twojej kasy bo przy porównaniu z np tymi allegro.pl/mission-m74i-swietny-bas-dyna...cja-i7113963183.html Twoje to totalny syf nie warty 200 złotych , i z takich można być zadowolony w pierwszym swoim hifi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny Pure Acoustics Nova 8 WADLIWE TWEETERY Pomocy 2018/01/22 12:11 #441372

zastanawiam się po co ludzie kupują taki badziew.....szkoda słów

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny Pure Acoustics Nova 8 WADLIWE TWEETERY Pomocy 2018/01/22 12:54 #441373

kupują bo nie wiedzą, z lenistwa wystarczy otworzyć internet i czegoś się dowiedzieć , jak kupowałem swoje pierwsze to internet w polsce praktycznie nie istniał sprzęty kupowało się w sklepie albo z gazety ,,ANONSE" , teraz każdy komóra z ,,ogryzkiem'' a lipę dają sobie wciskać ,czyżby początki jak z filmu ,,idiokracja"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator