HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Głośniki do Yamaha R-N500 2018/01/18 08:23 #441329

Dzień dobry,
Stoję przed wyborem głośników stereo mających grać z amplitunerem Yamaha R-N500. Pomieszczenie to 35m2 salon (zał. plan)
Przyjąłem (nie wiem czy słusznie), że w grę wchodzą jedynie kolumny podłogowe. Jeżeli głośniki podstawkowe będą wystarczające to jest to opcja do mnie przemawiająca ze względu na większą łatwość ich rozmieszczenia. Budżet do 2 tys. zł. za parę. Dodatkowo ograniczeniem jest wysokość kolumny do 85cm.

Jeżeli chodzi o główne kierunki muzyczne to jazz, blues, country, elektronika.

Znalazłem:
Acoustic Energy AE109 (muszę w salonie sprawdzić czy przypadkiem bass reflex nie znajduje się z tyłu, czego chciałbym uniknąć)
Jamo S805
Pylon Audio Onyks 25
Wilson Raptor 5

Z podstawkowych coś typu Indiana Line Tesi 261 ?

Czy któryś z wyborów wyróżnia się na tle pozostałych (zarówno na plus jak i minus)?
Może ktoś z Was będzie w stanie podrzucić inny pomysł.

Zastanawiałem się nad ewentualnym umieszczeniem głośników naściennych pod sufitem po dwóch stronach ekranu, który wisi wzdłuż blatu kuchennego. Czy warto iść w tym kierunku?

Będę wdzięczny za wszelkiego rodzaju rady.

Ps. czerwone elementy to aktualny stan umeblowania; niebieskie to miejsca, w których planowałem umieścić głośniki (jeden w rogu, drugi wstawiony w zabudowę kuchenną- stąd ograniczenie wysokości). Czy stół stojący na drodze do głównego `punktu odsłuchu` nie będzie za bardzo ich zasłaniał?
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez molt.

Głośniki do Yamaha R-N500 2018/01/18 10:09 #441330

Pwnie że będzie zasłaniał , u mnie między mną a kolumnami stoi ława i pufy i coś niedobrego dzieje się z tonami średnimi , wokal jakiś dziwny tylko ja do słuchania muzyki przestawiam przeszkody , zalety kawalerskiej nory :cheer: robię co chcę , aTY chcesz schować kolumny pod stołem , a powieszone na jakiej wysokości ? może duży podstawkowiec , www.olx.pl/oferta/kolumny-paradigm-studi...vYke.html#cfab4d6106 , kopulka do wymiany można potargować , www.olx.pl/oferta/duze-monitory-visaton-...o59x.html#c214852c2e lub potrzene solidne półki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Głośniki do Yamaha R-N500 2018/01/18 10:45 #441332

Wisiałyby na wysokości +/- 290 cm. Dzięki za link, jedna opcja nawet z Gdańska więc będę mógł się spróbować umówić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki do Yamaha R-N500 2018/01/18 11:16 #441333

Dzień dobry.
Na Indiana Line Nota 550Xpewno meble, stół mają wpływ na dochodzący dźwięk i przeszkadzają. Postaraj się tak wszystko ustawić, żeby nie było przeszkód na drodze pomiędzy kolumnom a słuchaczem.
Pomieszczenie jest dużo, chociaż część odsłuchowa już znacznie mniejsza. Moim zdaniem najlepszą opcją będą jednak dobre kolumny podłogowe. Spójrz na Indiana Line Nota 550X . To nieduża konstrukcja, ale oferująca bardzo plastyczny, dobrze wypełniony, szybki dźwięk. Myślę, że byłaby to najlepsza opcja do Twojego salonu. Odradzam natomiast podwieszanie kolumn pod sufitem, to naprawdę ostateczność, która bardzo negatywnie wpłynie na jakość dźwięku.
W przypadku pytań oczywiście jestem do dyspozycji, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy i porównania. W naszym salonie masz dziesiątki kolumn dostępnych od ręki, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Głośniki do Yamaha R-N500 2018/01/18 11:16 #441334

To bardzo wysoko , ale konkretnych podstawkowych można dorobić podstawki co do milimetra potrzebnej wysokości , te z linków to mocne sztuki powinny raczej być lepsze od nówek w 2 tyś, podstawkowe indiany malutkie , front 17,5 cm to jaki siedzi tam głośniczek , 6 calowy maluch ,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki do Yamaha R-N500 2018/01/18 13:12 #441335

molt napisał: Przyjąłem (nie wiem czy słusznie), że w grę wchodzą jedynie kolumny podłogowe.

Z racji powierzchni założenie całkiem słuszne aczkolwiek dobre monitory też dadzą sobie radę ale tu należało by się rozejrzeć zdecydowanie za czymś używanym, zresztą wybierając podłogówki też polecam tą opcję bo wybór będzie znacznie większy.

molt napisał: Dodatkowo ograniczeniem jest wysokość kolumny do 85cm.

Tu może być kłopot bo wiele kolumn swobodnie przekracza taki pułap.

Acoustic Energy AE109 - Ten model ma bas-refleks z przodu (podwójny) i niestety z tyłu też, ale kolumna fajna, więc trochę szkoda, że to mogłoby ją zdyskwalifikować.

Jamo S805 i Pylon Audio Onyks 25 - Czemu nie, można sprawdzić
Wilson Raptor 5 - może, ale tu wolałbym zdecydowanie kupić coś używanego.
Line Tesi 261 ? - Chyba jednak za małe, choć mogły by stanąć na blacie. Można się pobawić w wypożyczenie kolumn i sprawdzenie na miejscu co w zasadzie przy wyborze dowolnego modelu powinno być brane pod uwagę.

molt napisał: Zastanawiałem się nad ewentualnym umieszczeniem głośników naściennych pod sufitem po dwóch stronach ekranu, który wisi wzdłuż blatu kuchennego. Czy warto iść w tym kierunku?

Głośniki naścienne to może i nie głupi pomysł ale po pierwsze raczej wymagający wspomagania subwooferem, po drugie jeśli ma być porządny wcale nie jest tani.

molt napisał: Czy stół stojący na drodze do głównego `punktu odsłuchu` nie będzie za bardzo ich zasłaniał?

Wiesz, muzykę będzie słychać, do robienia muzycznego tła rozwiązanie "da radę" ale na czas oglądania filmu czy słuchania, takiego porządnego z takim nazwijmy to delektowaniem się to stół należało by jednak odsunąć, ... najlepiej do sąsiedniego pomieszczenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki do Yamaha R-N500 2018/01/18 13:33 #441336

Dziękuję za odpowiedz. Rozważę przesunięcie głośników za linie stołu (zielone oznaczenie). Pozwoliłoby mi to na eliminację ograniczenia wysokości głośników i przeszkód w linii odsłuchu. Spowodowałoby to jednak ustawienie w różnej odległości od odbiorcy; nie wiem czy w takim przypadku wymagana jest korekta głośności poszczególnych głośników, czy powinny grać równo?
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez molt.

Głośniki do Yamaha R-N500 2018/01/18 15:02 #441337

Lekko pokrętłem balansu można sobie to skorygować ale czy nie dało by się postawić tej kolumny przy drzwiach obok fotela ? Były by w mniej więcej takiej samej odległości, a i kabla nie trzeba będzie prowadzić jakoś dziwnie bo pójdzie sobie przy ścianie lub schowasz do listwy przypodłogowej.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Głośniki do Yamaha R-N500 2018/01/18 15:30 #441339

O tym rozwiązaniu też myślałem. Amplituner miał stać w zabudowie blatu kuchennego od strony salonu więc zrobi robi się dużo kabli (jestem przed lekkim podwieszanie sufitu więc mogę pociągnąć górą).
To rozwiązanie brzmi sensownie :)

Odpada ograniczenie wielkości kolumn. Co w takim przypadku? Iść w odsłuch w salonie czy celować w używane (czy wspomniane Visatony pasują do mojej Yamahy?)?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez molt.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator