HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pokój 50 M2 2018/01/10 11:35 #441280

Witam

Planuję zakup głośników podłogowych i możliwe że wzmacniacza. Warunki jakie mam.


Pomieszczenie 50m2 + otwarta kuchnia jakieś 8m2. Pokój jest kwadratem pomijając część kuchenną. Wysokość ścian 3m. Niestety w chwili obecnej pomieszczenie jest puste ale docelowo znajdą się zasłonki, sofy itp.

Aktualnie posiadam amplituner ONKYO TX-SR605.

Media w kolejności:
1. Muzyka z internetu, spotify, youtube.
2. Radio
3. Filmy

Czego słucham. (Praktycznie wszystkiego poza rockiem.) W szczególności:
1. Elektronika
2. Muzyka świata
3. Trochę klasycznej, trochę hip hop

Jak słucham.
1. Bywa że cicho jako tło do prac domowych
2. Głośno jako energizer lub jako muzyka do rodzinnych tańców i wygibańców.

Jakie brzmienie lubię. (nie potrafię określić przymiotnikami jak koneser wina)
1. Muzyka z wyraźnie wyczuwalnymi warstwami i ukrytymi dźwiękami.
2. Bardzo lubię detale w muzyce (w przeszłości dobry sprzęt zmieniał moją płytotekę i nie wykluczam że teraz też tak będzie)
3. Bass tak, ale nie jest to priorytet. (natomiast do oglądania filmów fajnie jest mieć to boom boom)

Budżet. Na kolumny założyłem 3 000 max 4 000 za komplet. Nowy wzmacniacz (amplituner) to pieśń przyszłości (jakiś rok).

Mój typ dotychczasowy to Klipsch R-28f. (słuchałem u siostry kilka razy i brzmienie jest okej)

Czy moje ONKYO pociągnie kolumny? Zależy mi na amplitunerze ponieważ lubię radio, wolę od TV.
Czy powinienem sprawdzić inne kolumny?

I jeszcze jedno. W pokoju w 4 narożnikach pod sufitem pociągnięte są kable do głośników. Teoretycznie mogę coś powiesić pod sufitem jako uzupełnienie kolumn podłogowych. Czy to dobry pomysł?

Bardzo proszę o porady.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pokój 50 M2 2018/01/10 13:34 #441281

Gdybym nie musiał się obawiać o ewentualną niewydolność Pioneera to z racji sporej powierzchni wybrałbym coś z poniższych ofert.
allegro.pl/kolumny-bowers-wilkins-683-ch...ara-i7086421120.html
allegro.pl/dali-ikon-6-prawie-jak-nowe-i7122422999.html
allegro.pl/kolumny-stereo-monitor-audio-...ice-i7107251356.html
allegro.pl/t-a-criterion-tal-130-z-linja...jna-i7121779407.html
allegro.pl/martin-logan-aeon-i7122891951.html
To, która lepsza trzeba by już sprawdzić osobiście bo kolumn za 4 "koła" nie kupuje się w ciemno. W zasadzie żadnych się nie powinno ale przy takich cenach zasada obowiązuje podwójnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pokój 50 M2 2018/01/10 16:38 #441283

Po pierwsze dziękuję !

No cóż nie wiem gdzie mogę odtworzyć warunki odsłuchu zbliżone do domowych.

Kolumny dali wyglądają na ciekawą ofertę. Reszty niestety nie znam i nigdy ich nie słyszałem.

Jaki wzmacniacz używany mogę brać pod uwagę?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pokój 50 M2 2018/01/11 09:37 #441286

Niektóre z tych firm jak T+A czy Martin Logan to półka stricte Hi-Endowa. Firmy istnieją od dziesięcioleci i cieszą się bardzo dobrą opinią. Podobnie B&W, Monitor Audio i Dali, to też bardzo znani producenci z tym, że mający w ofercie znacznie więcej produktów w niższych przedziałach cenowy ale to głównie dlatego, że są to znacznie większe firmy niż T+A i M.Logan.

Nie chodzi o symulowanie podobnych warunków ale o posłuchanie przed zakupem u sprzedającego, który zapewne ma sprzęt i jakiś pokój gdzie kolumny stały do tej pory. Co do odległości to napisz skąd mniej więcej jesteś to poszukam czegoś w Twojej okolicy.

Co do wzmacniacza to z nowych mocnych, dobrych i dobrze wyposażonych brałbym pod uwagę NAD368 - świetna konstrukcja na bardzo nowoczesnych i jak dotąd najlepszych układach w klasie D które produkują ok. 2x120W/4Ω co ze sporym zapasem wystarczy do wszelkich wygibańców, a funkcjonalnie też mu niczego nie brakuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator