HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Harman/Kardon Stereo Legend - na co wymienić 2017/11/21 21:45 #440254

Dzień dobry, to mój pierwszy post na tym forum, więc jeśli coś nie tak napisze proszę o wyrozumiałość.

Chciałem z Wami skonsultować jedną kwestię - muzyki słucham od wielu, wielu lat, kolekcjonuje płyty (zarówno taśmy, jaki i CD jak i LP) od ponad 20 lat, więc troszkę już tego się uzbierało. Słucham dużo i często. Od 10 lat mam w domu następującą konfigurację sprzętu - Harman/Kardon Stereo Legend - HK & HD 970 + monitory JBL Northridge E50 + gramofon Dual 604. Wszystko działa, jestem bardzo zadowolony, przy czym nie mam punktu odniesienia bo nie testowałem innych zestawów nigdy do tej pory. Słucham głównie jazzu, klasycznego country i muzyki z lat 70.

Przez ostatnich kilka lat moje kasety trzymałem w piwnicy, ale ostatnio stwierdziłem, że mi ich szkoda, brakuje mi też muzyki, która mam na tych kasetach wiec chce je przynieść i wrócić do słuchania także tego nośnika.

No i teraz pytanie - co rekomendujecie, jaki deck wybrać? Czy kupić harmana, czy może zdecydować się na coś innego i myśleć z czasem o wymianie wzmacniacza i CD playera? Bardzo podobają mi się klasyczne, stare wzmacniacze Technicsa, ale nie wiem czy warto robić taką podmiankę. Jakie są Wasze opinie biorąc pod uwagę muzykę jakiej słucham i możliwości sprzętu, którego do tej pory używam.

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie porady.

j

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Harman/Kardon Stereo Legend - na co wymienić 2017/11/21 22:37 #440256

Poniżej stare ale nadal aktualne wątki o magnetofonach. Trochę gadania o tym i owym ale też i trochę wartościowych informacji na temat co i jak wybrać, z czego unikać.

www.hi-fi.com.pl/forum/1-stereo/23267-wy...tofonu.html?start=15
www.hi-fi.com.pl/forum/5-inne/22137-mi%C...nowych.html?start=15
www.hi-fi.com.pl/forum/6-diy/22555-probl...technics-rs-az6.html
www.hi-fi.com.pl/forum/6-diy/20256-nakam...ko-mi-sie-psuje.html

Harmana się nie pozbywaj, a jeśli chcesz tchnąć nowe życie w zestaw stereo to wymień kolumny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Harman/Kardon Stereo Legend - na co wymienić 2017/11/22 10:49 #440296

Dzięki wielkie za odpowiedź. Zaskoczyłeś mnie tym, że to kolumny powinienem wymienić, byłem przekonany, że akurat one są najmocniejszym elementem tego zestawu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator