HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wzmacniacz zintegrowany z "trochę" wyższej półki 2017/11/21 20:53 #440251

Witam szanownych forumowiczów.
W niedalekiej przyszłości mam zamiar wymienić wzmacniacz w systemie audio. Budżet to ok. 10 000 PLN. Obecny zestaw to kolumny wolnostojące WiggArt Enzo (impedancja 4 ohm, skuteczność 90 dB), źródło Audiolab 8300CD, wzmacniacz COPLAND CSA-8 (leciwy ale wciąż nieźle się broni).
W obecnej konfiguracji nie ma problemu jeśli chodzi o stereofonię, przestrzeń, lokalizację źródeł pozornych. Brakuje jednak ogólnie pojętej muzykalności, finezji, wyrafinowania, kontroli niższych rejestrów (taka natura COPLAND'a). Chciałbym pójść w stronę muzykalności, zachowując dobrą stereofonię i przestrzeń. Pokój odsłuchowy to ok. 24 m2 łącznie z aneksem kuchennym. Po ostatnim AudioShow przypadł mi do gustu zestaw oparty na wzmacniaczu Soul Note SA300 (wcześniej nie byłem przekonany do klasy D), może coś z włoskich wzmacniaczy:
Audia Flight FL Three S, Unison Research Triode 25. Inne propozycje ?
Słuchana muzyka to rock, progerssive rock ale też folk, jazz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz zintegrowany z "trochę" wyższej półki 2017/11/21 21:28 #440253

Klasę D w wykonaniu Soul Note bym sobie odpuścił bo to w ich wykonaniu (choć raczej obstawiałbym, że kupili jakiegoś gotowca bo to zbyt mała firma aby samodzielnie opracowywać takie układy, których z resztą jest na rynku sporo) to układ mający wszystkie "choroby wieku dziecięcego" klasy D. Nie są na szczęście ekstremalnie wynaturzone jak w tanich wzmacniaczach np.ProJect-a ale jednak i jeśli kogoś kręci Klasa D lub jej faktycznie cyfrowy odpowiednik to dzisiaj mamy dostępne wzmacniacze na najnowszych układach UcD Hypex-a (np. nowa linia wzmacniaczy NAD ma te układy) albo idziemy na "cyfrową całość" i kupujemy Lyngdorfa. Jak kupować to rzeczy do których ktoś się naprawdę przyłożył.

Inna opcja to wzmacniacz z normalną klasą A/B - Audio Analogue Fortissimo. Wiem, już sama nazwa marki sugeruje czego niby możemy się spodziewać ale ich modele faktycznie brzmią jakoś tak plastyczniej, przyjemniej nie maskując detali choć pozostaje pytanie jak zachowają się w ich towarzystwie Enzo. Fortissimo spotkałem dwa razy i nie przyłapałem go na tym, żeby mu coś wytknąć, poza tym to dobrze skonstruowany wzmacniacz o bardzo przyzwoitych parametrach, więc od strony elektrycznej da sobie spokojnie radę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz zintegrowany z "trochę" wyższej półki 2017/11/23 12:34 #440351

Jeśli budżet nie jest sztywny, to na pewno zaproponowałbym świetny wzmacniacz lampowy Ars Sonum Filarmonia . To bardzo muzykalny, gładki, plastycznie grający wzmacniacz. Drugą opcją jest Leben CS-300F, który także moim zdaniem będzie optymalnym rozwiązaniem do Twojego systemu.
Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator