HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Equalizer graficzny - jak korzystać? 2017/10/21 19:42 #439770

Cześć!
Jestem tutaj nowy a więc Witam wszystkich! :)
Ostatnio wzięło mnie na zgrywanie utworów na kasety magnetofonowe (mam stary samochód z niezłym kaseciakiem). Lubię zwłaszcza soundtracki z westernów ;) Mam w domu wiele kaset chromowych i kilka metalowych (głównie z Pewexu). Kupiłem sobie kabelek minijack - 2x chinch, by podłączyć komputer z magnetofonem - Hitachi 3D88. Obejrzałem sobie kilka filmików w Internecie, ale problem mam z equalizerem, który posiada mój magnetofon Hitachi. Na equalizerach w ogóle się nie znam! Dlatego chciałbym Was prosić o pomoc - czy w celu nagrania utwory na kasetę wymagane jest jakieś ustawienie equalizera, czy jednak na ma on znaczenie, gdy chce odtworzyć sobie kasetę, np. wcześniej naganą przeze mnie? Proszę o pomoc :)
Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Sebalolek.

Equalizer graficzny - jak korzystać? 2017/10/21 21:56 #439774

Po pierwsze to ten przenośny magnetofon/zabawka nie nadaje się do poważnego nagrywania bo nie ma kalibracji prądu podkładu ani nawet regulacji BIASu, więc nagrywanie na nim można traktować wyłącznie jako niegroźne dziwactwo.

Druga sprawa - sygnał liniowy z zewnętrznego źródła nie przechodzi przez ten, jeśli można go w ogóle tak nazwać "equalizer" (jest zbyt nieprecyzyjny, 5 punktów to zaledwie namiastka equalizacji), więc nie musisz się obawiać o jego ustawienie. Służy on jedynie do wydobycia z głośników tego sprzętu w miarę poprawnego brzmienia, bo widzisz, taniej jest wstawić taki układzik z suwaczkami niż porządne głośniki, którym korektor nie jest potrzebny.

Jeśli chcesz kupić prawdziwy magnetofon i robić sobie na nim porządne kopie do, jak twierdzisz, porządnego kaseciaka w aucie, to polecam przejrzenie poniższych wątków (wyjaśnią czego szukać i wspomną nieco o eksploatacji) i tego poradnika, a potem rozejrzenie się po aukcjach.

www.hi-fi.com.pl/forum/5-inne/22137-mi%C...onowych?limitstart=0
www.hi-fi.com.pl/forum/1-stereo/23267-wy...magnetofonu?start=15
www.hi-fi.com.pl/forum/6-diy/22555-probl...technics-rs-az6.html
www.hi-fi.com.pl/forum/6-diy/20256-nakam...ko-mi-sie-psuje.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Equalizer graficzny - jak korzystać? 2017/10/22 00:39 #439775

Dzięki za szybką i szczegółową odpowiedź! W tym magnetofonie mam przełącznik normal-chrom. W domu mam jeszcze wieżę segmentową JVC z pewexu z przełącznikiem normal-chrom-metal, ale wcina mi taśmy (2x było to naprawianie - za każdym razem działało chwilę...), więc zdatny jestem tylko na Hitachi. Wierzę, że są lepsze sprzęty od tego magnetofonu, ale ponad 20 lat temu był dość drogi, a poza tym nie jestem żadnym melomanem. Chce tylko zgrać ulubioną muzykę na kasetę tak, aby dźwięk był bez znaczących szumów i ładnie brzmiał.

W jednym aucie mam:


W drugim Nakamichi 100td

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Equalizer graficzny - jak korzystać? 2017/10/22 11:00 #439777

Niestety ale w większości mini-wież czy przenośnych kaseciakach były montowane najprostsze i najtańsze mechanizmy, stąd właśnie takie atrakcje jak wciąganie taśmy.
Do samochodu polecam taśmy żelazowe (typ I) ale dobre czyli np.
TDK AR-X, AD-R (są świetne), ostatecznie AD, ale odpuściłbym najtańsze D lub A oraz absolutnie nie używał chromówek serii SA, SA-X i SA-XS, są zbyt delikatne, a tych najlepszych zwyczajnie szkoda do auta i do nagrywania na Hitachi.
Poza tym : Sony - HF-S, Maxell UDI, BASF Ferro Super I i Ferro Maxima I.
Taśm metalowych typu IV raczej nie stosuj, w samochodzie i na tym sprzęcie który masz nie pokażą swojego potencjału, a na Hitachi nawet nie da się ich prawidłowo nagrać bo te taśmy wymagają znacznie mocniejszych układów magnetycznych aby je najpierw skasować.
Magnetofony na których można już sensownie nagrywać wcale nie są takie drogie więc może uda się ominąć fatalny moim zdaniem pomysł używania tego bomboxa.
allegro.pl/magnetofon-deck-denon-dr-m10h...5783068.html#thumb/4
allegro.pl/magnetofon-akai-gx-32-i7002489972.html
allegro.pl/magnetofon-onkyo-ta-6210-i7009187854.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Equalizer graficzny - jak korzystać? 2017/10/22 14:35 #439780

Bardzo dziękuję za wszystkie rady! :)

Z tą usterką mojej wieży to chyba źle się wyraziłem. Deck nie tyle wciąga taśmę, co nie reaguje na niektóre przyciski. Dlatego nagrałem filmik, który zamieszczam poniżej. Myślałem, że jakoś wyszła lepsza....



Problem polega na tym, że gdy ostatnio chciałem włączyć kasetę, nacisnąlem Play i nią sie nie działo, mimo iż przycisk fizycznie byl (i nadal jest) wciśnięty. Deck nie reaguje na przycisk odpowiadający za wyciągnięcie kasety sprzęty (przy użyciu siły mogę otworzyć klapkę, ale nawet jak to zrobię to i tak nie mogę dezaktywować wyciśniętego przycisku Play).

Przejrzałem, jakimi żelazowymi kamerami dysponuję w domu. Wstyd sie przyznać, ale niestety nie znalazłem żadnej z powyższych :/ Mam TDK D, FE; SONY AHF, BHF i CHF; Basf Ferro Extra I, Agra Superferro... Pozostaje mi szukać na allegro i olx tych ciekawszych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator