HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/10/21 17:32 #439767

Coś nie mogę się dogadać ze sprzedawcą ELACów ze Zgorzelca.W międzyczasie żona mnie przycisnęła na jeszcze jedno odsłuchanie Cantonów GLE470, ale już ze swoja muzyką. Nagrałem kilka kawałków w wersji FLAC i poszliśmy na przesłuchania. Generalnie te kolumny wydają się być dość precyzyjne i grać czysto, bo nawet grały czyściej niż kolumny kilkaset złotych droższe. Moim zdaniem brakuje im tylko dołu. Jak włączyliśmy utwór który powinien otulać basem to wręcz prawie nic nie grało... Może problem by znikł gdybyśmy dołożyli subwoofer ?
Znalazłem jeszcze coś u siebie w mieście
www.olx.pl/oferta/brytyjskie-kolumny-rua...Wegy.html#342edf5b90
Warto się fatygować na przesłuchanie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/10/24 20:42 #439811

Jestem po odsłuchu...

Ruarki grają ciepło. Przynajmniej cieplej od Canton GLE. Zaskakujący jest bass z tak małych głośników... :) Nie powala na kolana ale miło zaskakuje. Brakuje mi w nich trochę przejrzystości jaka była w Cantonach GLE. Mogłyby mimo wszystko też trochę niżej schodzić. Wiem, że w tej kwocie nie ma co wymyślać, ale sam sprzedawca jak mu powiedziałem, że chce przesłuchać jeszcze Elac'i to miał minę mówiącą, że Ruark'ą może być ciężko się obronić...

Jeżeli chodzi o sam odsłuch to pełna profeska. Usiedliśmy sobie na kanapie i słuchaliśmy ile się da.

Czy istnieje jakiś wzmacniacz, pod którym jeden i drugi zestaw dobrze by pograł ? Sprzedawca zaproponował, że mógłbym za wpłatą kaucji, zabrać Ruarki do domu na kilka dni do testów - też całkiem fajny pomysł, bo u niego były skosy, przez co może i ten bass u mnie będzie brzmiał inaczej...

I prosiłbym was jeszcze o odpowiedź na poprzednie pytanie - czy przy braku dołu w jednym i drugim zestawie, mógłbym dokupić do tego suba który by to uzupełniał ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/10/25 11:22 #439820

Przy ELAC-ach basu nie powinno brakować, nawet z moimi 510-tkami, które są przecież monitorami nie odczuwam braków. Wolnostojącym modelom (z serii FS i podobnych, srebrne wklęsłe membrany i JET na górze) żaden subwoofer nie jest potrzebny, a jeśli w miejscu fotela będziesz czuł jakiś niedosyt to po prostu przestaw fotel bliżej tylnej ściany, czasem wystarczy 50 cm i już robi się spora różnica.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/10/27 03:50 #439846

Podepne sie pod temat ,, posiadam w domu ampli kd yamaha rx-v1067 + monitor audio bx2 + sub monitoi audio bxw poczatkowo byly jeszcze dodatkowe glosniki do kina domowego ale z tego zrezygnowalem,, sprzet sluzy teraz do sluchania muzyka i dzwiek mnie zadawalal
ale hola hola
do czasu gdy dla swojej kobiety zakupilem mini wieze denon -m40 ze standartowymi bedacymi w komplecie glosnikami , dalem swoje kable ustawilem glosniki , parametry i zbladłem i ,, dzwiek rewelacyjny, super extra ( jak dla mnie laika ) , moja yamaha + bx2 + sub monitor audio wszystko warte swego czasu ok 6 tysia , nie daje rady ( wedlug mnie ) przy sprzecie za tysiaczka, pytam co jest grane , jestem zdecydowany natychmiast sprzedac moj sprzet i kupic tego denona ,, kurka wodna wiadomo ampli kino domowe ( nie stereo ) ale do cholery jasnej za ampli yamahy ladny piniadz i glosniki tez zacne , bledna przy miniwiezy denona wartej 1/2 samego suba ? o co who ????

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/10/27 08:35 #439847

A to był ten sam pokój ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/10/27 11:12 #439851

inne pokoje denon pokoj - pod 20 metrów yamaha gra na ok 12 metrach

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez jacenty101.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/10/27 23:27 #439853

zamieniałeś pokoje ? , może w tym mniejszym masz za dużo dobrego :) , bx2 całkiem malutkie nie są same też powinny dać radę , może masz namieszane podział sub-bx2

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/11/03 13:04 #439919

hmm , będe kombinował , bo juz mam metlik w glowie , a biorąc po uwage kolomny bx2 i te dwa sprzety , co teoretycznie powinno zagrac lepiej w stereo ( zródło cd lub flac ) bx2 + denon RCD-M40 czy kino domowe yamaha rx-V1067 + bx2 (oczywiscie w trybie stereo)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/11/03 13:12 #439920

Panowie, budżet się trochę powiększył :) Żona sama uznała, że nie ma sensu kupować coś budżetowego na lata, co będzie stało i straszyło.

Obecnie po wielu przeglądach i odsłuchach zdecydowaliśmy się jednak na amplituner. Wczoraj dojechała do nas Yamaha RN602.

Teraz pora na kolumny. Po kilku odsłuchach bardzo spodobały nam się nowe Heco 900. Jutro jedziemy do Zgorzelca odsłuchać Elaci. Nie wiem tylko czy warto ? Heco mam praktyczne w tej samej cenie i nowe z gwarancją, a Elaci ? Czy będzie słychać różnicę ?

Z drugiej jednak strony przeraża mnie trochę wielkość tych Heco. Czy Elaci będą podobne ? Czy to nie za duże kolumny na 17m2 ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/11/06 12:54 #439948

Decyzja podjęta. Zakupione Elaci. Sprzedawca miał jeszcze do odsłuchania Heco Aleva GT 602 i bez porównania... :)

Barwa dźwięku, średnica i wysokie tony Elaców są nie do opisania. Wydawało mi się, że mają trochę mało basu, ale po podłączeniu ich u mnie tego basu jest na tyle dużo, że powoli zaczyna mi to przeszkadzać... Nie wiem czego to jest wina, ale na odsłuchu w mniejszym pokoju miałem wrażenie, że grają bardziej przejrzyście. Podłączone były do mojego amplitunera. Ustawione są bardzo podobnie jak na odsłuchu, z tym, że jedyne kable jakie miałem to Oehlbach silverline i aż 6mm... Tam były podłączone czymś cieńszym i nie wiem czy nie melodika :) No i różnica to, że u mnie są podłączone przewodem bez bananków i zworki są z tych samych przewodów. Możliwe, że to wycofuje trochę ten przód i zniża dół ?
Dodam, że jak jest podłączone do TV na zwykłym rozlatującym się kabelku 2xRCA - jack, to den dół tak nisko nie schodzi, a dzieje się tak na odtwarzaniu muzyki dobrej jakości z USB...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/11/06 15:42 #439950

MaciejWr napisał: Decyzja podjęta. Zakupione Elaci.

Witam w klubie ludzi posiadających kolumny jedynie słusznej marki B)

MaciejWr napisał: Możliwe, że to wycofuje trochę ten przód i zniża dół ?

Nie bardzo, to raczej bliskie sąsiedztwo tylnej ściany. Możesz spróbować odsunąć albo przytkać bas-refleks. Sposoby są dwa, 1-szy - gąbka (próbę można zrobić zwiniętą skarpetą), docelową gąbkę dostaniesz w sklepie akwarystycznym (okrągłe do filtrów). Można też spróbować innego "chałupniczego" strojenia ... słomkami do napojów. Kupujesz worek, bierzesz garść, przycinasz na długość ok.15 cm i wciskasz odpowiednią ilość. Słomki powinny się ułożyć względem siebie w taką heksagonalną strukturę, ale to tylko wtedy gdyby gąbka stłumiła bas za bardzo. Zawsze też możesz użyć regulacji basu we wzmacniaczu i odjąć działkę czy dwie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/11/07 09:46 #439953

Chyba udało mi się udało.. :) Piszę chyba, bo w zasadzie miałem okazję posłuchać chwilę z dzieckiem na ręku i musiałem wychodzić na zakupy :)
Ustawiłem kolumny po prostu na wprost od ściany, a nie na skos na taką jakby mijankę na sofę jak to było do tej pory. Bas już nie jest tak mocny jak się siedzi na sofie i wyeksponował się środek i wysokie :)

Dzięki wszystkim za rady ! :) ELAC rządzi ! :)

Mam ostatnie pytanie - lepszą jakość dźwięku osiągnie się podłączając TV kablem optycznym czy kablem 2xRCA - jack pod wyjście słuchawkowe TV ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/11/07 11:14 #439954

Zdecydowanie polecam optykiem bo telewizor ma raczej przeciętny DAC i analogowe układy wyjściowe. Poza tym będziesz miał jedną i jednoznaczną regulację głośności we wzmacniaczu, a nie trochę w TV i trochę we wzmacniaczu. Cyfrowa regulacja w TV robi to zapewne ograniczeniem liczby bitów co przy niskich poziomach głośności zbliża poziom szumu do sygnału (liczba bitów odpowiada za ich odstęp), więc w trosce o jakość lepiej to ominąć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator