HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/10/10 10:40 #439639

Witam wszystkich !

Od jakiegoś czasu szukam zestawu stereo do swojego pokoju (~17m2). Może być sam wzmacniacz + kolumny (na razie odtwarzałbym z komputera, a z czasem kupiłbym odtwarzacz CD), albo np. amplituner + kolumny.

Tyle się tego naczytałem, że sam już nie wiem co jest dobre a co złe. Na każdą rzecz można znaleźć pełno dobrych jak i złych opinii...

Muzyka jaka będzie głównym nurtem to jazz, chillout, electro i też niezbyt głośno, ponieważ mam w pokoju 3 tygodniowego malucha, a jak urośnie to raczej zmienimy z żoną miejsce zamieszkania więc i audio też :) Wieć zależy mi bardziej na jakości niż na hałasie.

Zestaw może być używany, chociaż na pewno łatwiej będzie mi przekonać żonę do nowego.

Jeżeli chodzi o kolumny to czytałem, że w tej cenie to np. Monitor Audio Bronze 2, albo Tonsil Maestro II 180
Jeżeli chodzi o wzmacniacz lub amplituner to chyba każdy proponuje coś innego... Myślałem, że może HK 3390 ?

Nie wiem, co myślicie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/10/10 11:21 #439640

Kilka propozycji uwzględniających już przyszłą przeprowadzkę.

allegro.pl/wzmacniacz-stereo-denon-pma-3...ice-i6932472562.html
allegro.pl/wzmacniacz-stereo-nad-c350-ko...ice-i6987615163.html
allegro.pl/wzmacniacz-musical-fidelity-a...1700675.html#thumb/2
allegro.pl/wzmacniacz-rega-mira3-pilot-i6809058665.html
allegro.pl/arcam-alpha-9-wysoki-model-legnica-i6847767996.html

Co do kolumn to napisz skąd jesteś bo żeby kupić trzeba najpierw bezwzględnie posłuchać (wzmacniacza w sumie też by wypadało ale powiedzmy, że można tu zrobić małe odstępstwo), więc poszukam jakichś z Twoich okolic.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/10/10 11:44 #439642

Dzięki za szybką odpowiedź. Jestem z Wrocławia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/10/11 13:16 #439651

A co powiecie o kolumnach Canton Karat M 80 DC ? Akurat widzę takie na ebay w Bremie, gdzie mam rodzinę, więc myślę, że mogliby mi je zakupić. Cena 400Euro. U nas licytacja za ok 2000zł. Pewnie trochę bym przekroczył budżet, ale jak ma fajnie grać to może by warto było dopłacić ? Chociaż zastanawiam się czy nie za mocne na mój pokój :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/10/11 14:02 #439652

Może i niezłe ale mam niedobre doświadczenia z głośnikami basowymi na bocznej ścianie - bywają kapryśne przy ustawieniu w nieco węższych pokojach. W tej cenie proponuje coś pod czym mogę się podpisać wszystkimi kończynami - allegro.pl/kolumny-elac-fs-207-2-i6951872182.html - (cena bardzo okazyjna) mogę je polecić praktycznie w ciemno z jednym zastrzeżeniem - przyda się mocny wydajny piec, z resztą do Karatów też byłby wymagany. Gdybym miał wybierać do nich wzmacniacz to z wcześniej proponowanych w pierwszej kolejności NAD C-350, a w dalszej kolejności Rega.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/10/12 08:05 #439657

Kolumny ekstra, ale moja żona szybko sprowadziła mnie na ziemię tekstem "wybij sobie jakiś stary szmelc za tyle pieniędzy z głowy" i przestałem marzyć... Na moje pytanie ile chciała by wydać na dobre audio odpowiedziała że max 1500zł... Tak więc zakładając że ją trochę naciągnę na więcej zostajemy przy 2000zł...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/10/12 08:36 #439658

no i po marzeniach :cheer: , ciułaj grosiki chyba nie musisz mieć od razu ,błąd nie pokazuje się ceny to działa w obie strony ale jak więcej nie da rady to może www.olx.pl/oferta/audiofilskie-avance-da...9-CID99-IDoBvwi.html może trochę jeszcze opuści to na wzmacniacz starczy , stare graty? w cenie 1000 za element nowsze to najniższe modele biedne że się płakać chce

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/10/12 11:10 #439660

Nowe graty o porównywalnej jakości oscylują w okolicach kwot rzędu 6, 8 i 10 tyś. Za 1,5 można co najwyżej kupić mini wieżę do słuchania wiadomości w kuchni.
Ponieważ w światku audio popularne są porównania do rynku motoryzacyjnego to i ja się nim posłużę. Obaj z kolegą z pracy kupiliśmy w podobnym czasie samochody. On nóweczkę na gwarancji z salonu, ja 13 letniego "starego grata". On dał grubo ponad dwa razy tyle co ja i kupił ... totalnego golasa (chyba tylko szyby ma "elektryczne") z silniczkiem 1.2 o mocy 75 albo 80 KM i na dodatek brzydkiego i małego. Ja mam pełnowymiarowego sedana (ładny, czarny, na 17 calowych 5-cio ramiennych alusach) z dużym bagażnikiem, silnikiem 2.0 (150KM) z niemal "full" wyposażeniem (brak nawigacji). Mam podgrzewane i elektrycznie sterowane fotele, lusterka i szyby, że o elektrycznym radiu nie wspomnę ;) . Do tego (odpukać w niemalowane) moje auto ma 5 gwiazdek NCAP , jego chyba ze 3, moje jest spełnieniem marzeń o posiadaniu tej konkretnej obrośniętej nieco legendą jedynie słusznej marki, wygodną i bezpieczną autostradową bestią, jego - smutnym kurduplem w kolorze udającym czerwony metalik do robienia co najwyżej niewielkich zakupów, za którym nie obejrzy się żadna dziewczyna. To tak w skrócie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/10/13 10:31 #439672

Jarek2176 napisał: ciułaj grosiki chyba nie musisz mieć od razu

Problem w tym, że kasa jest i patrząc na dochód rodziny to 80% stanowią wpływy od mojego pracodawcy :)

John 1.5 V napisał: Za 1,5 można co najwyżej kupić mini wieżę do słuchania wiadomości w kuchni.

Haha dosłownie to samo powiedziałem wczoraj żonie ! :D
Co do doskonale trafiłeś, bo sam sprzedaje nowe samochody i wiem jak to jest :) A sam jeżdżę 12sto letnim samochodem :)
Wczoraj zauważyłem promocję w saturnie na wystawowy sprzęt audio -20%. Pokażę żonie jak to gra mimo promocji i może coś z tego wyjdzie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MaciejWr.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/10/18 09:36 #439733

Byliśmy wczoraj z żoną w Saturnie i MM. Z jej ust usłyszałem "w zasadzie gra to wszystko tak jakbym trochę głośniej dała telewizor" :) Co prawda odsłuch kolumien Canton GLE470 początkowo wywołał u niej komentarz "no i widzisz ?! no i co ?! można kupić w dobrej cenie dobre i nowe ?!", ale jak sprzedawca zmienił utwór na inny to nagle jej mina zrzedła :) Generalnie fajnie nawet grało przy elektro i zejściu niżej, ale jak sprzedawca zmienił na rock z radia internetowego, to bas nie nadążał...
Najlepsze jest to, że w każdym sklepie co innego proponowali nam do tej samej muzyki i inne połączenie kolumn ze wzmacniaczem. Jeden sprzedawca np. zachwalał Cantona z Denonem, a inny odradzał.
Najważniejsze z tego wszystkiego, że żona praktycznie jest przekonana do używek, ale warunek jest jeden - musi tego najpierw posłuchać.
Musimy znaleźć zatem coś rozsądnego z Wrocławia lub niedalekich okolic.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/10/18 11:33 #439735

Ale przecież GLE470.2 kosztują ok. 2000, a gdzie reszta ? Więc owszem można dobre i nowe ale raczej nie tanio.
Druga sprawa to takie sklepy jak Saturn i MM raczej bym omijał. We Wrocławiu masz kilka sklepów, które mają odpowiednie warunki i personel - audio.com.pl/sklepy/wroclaw
Warunki odsłuchu których doświadczyliście raczej nie mogą być miarodajne. W prawdziwych salonach siada się na kanapie, dostaje kawę i słucha przynajmniej 30 min. swoich płyt, a nie przypadkowego łomotu z radia internetowego z kolumn ustawionych metr od siebie i w ogólnym sklepowym szumie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/10/18 12:02 #439736

Generanie te GLE470 w MM można wziąć z wystawy za niecałe 700zł szt, więc tragedii nie ma. Jak nowy sprzęt by się zamknął w 3000zł to myślę, że prędzej by się zgodziła niż na używany za 2000zł...
Dzisiaj otwierają nową galerię we Wrocławiu z salonem Denona. Zobaczymy czy tam coś będzie. Jak nie to innego wyjścia jak używki nie widzę.
Przy okazji staram się umówić ELACi do odsłuchu w sobotę

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/10/18 21:50 #439740

No i jesteśmy po wizycie w Denonie :) Jak żona zobaczyła cenę najtańszej kolumny - ok 3000zł, to odechciało jej się słuchać :) Przy okazji byliśmy świadkami rozmowy gdzie był kupiec na kolumny których koszt to ponad 32tyś zł za parę, a sprzedawca zupełnie spokojnym tonem "to jest naprawdę bardzo dobra cena" :D
Przy okazji znalazłem "super okazję", ale z dość podejrzaną ceną
http://www.ebay.de/itm/ELAC-Lautsprecher-209-Jet-1-Paar-2-Stuck-/263243539918?hash=item3d4a89a5ce:g:rKoAAOSwI4BZq94B

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MaciejWr.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/10/19 11:46 #439745

Witam, pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Posiadam podobnych rozmiarów pokój i szukam nowych głośników. Napedzał będzie je Cambridge Audio A500. Jestem aktualnie w Bergen i znalazłem takie ogłoszenie: www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=106637126. Nie znam tej firmy, i nie znalazłem też o nich zbyt wielu opini. Słucham różnych gatunków, choć głównie gitarowe brzmienie. Zależy mi też na dobrym basie, chciałbym żeby zestaw był w stanie zejść dość nisko. Prosiłbym o jakieś rady i ewentualne polecenie czegoś innego, chciałbym żeby głośniki jednak zamknęły się w cenie 1500. Zmiana wzmacniacza też wchodzi w grę ;)

PS
Co myślicie o Dali Evidence 470?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Miodo.

Stereo ~2000zł do niedużego pokoju 2017/10/20 19:19 #439762

Cena Elaców faktycznie niska ale z drugiej strony przecież okazje od czasu do czasu muszą się trafiać, więc może właśnie mamy jej przykład. Doczytaj tylko, czy gdzieś w opisie nie jest wspomniane o jakiejś usterce albo o tym, że nie wysyła do Polski. Kolumny jako takie - świetne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator