HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

FEDEX 2017/09/19 19:33 #439284

Witam wszystkich opowiem swoją dzisiejsza przygodę
A było to tak , zamówiłem przez allegro DAC za 700 PLN
dzisiaj o 10.00 mam telefon od kuriera że stoi pod bramą mojego domu i nikt mu nie otwiera, jakby mu ktoś odtworzył to byłby cud bo jestem w pracy, żona też a dziecko w przedszkolu, a dzwoni żeby mu podać kod do furtki to wrzuci paczkę do mojego ogródka. Na moje oburzenie odpowiedział że powinienem się cieszyć że zadzwonił bo nie ma takiego obowiązku, a on ludziom stara się iść na rękę a jak mi nie pasuje to może zostawić paczkę w biurze na mojej ulicy gdzie nie tak dawno zostawiał przesyłkę.
Prośby żeby przyjechał później bo od 14.00 już ktoś będzie w domu skwitował że nie będzie dla mnie zmieniał swojej trasy i swojego harmonogramu. Jutro będzie o tej samej porze a jak się do niego nie dostosuje do paczka jest do odbioru w magazynie .A w ogóle to jestem arogancki i chcę mu dezorganizawać pracę.
To nie jest kawał tylko to usłyszałem
Zadzwoniłem na infolinię Fedexu , niezbyt miła pani, piszę specjalnie z małej litery powiedziała mi że o co mi chodzi ?, kurier zadzwonił, a nie musiał, próbował znaleźć jakieś rozwiązanie a ja się czepiam, nie ma z mojej strony chęci współpracy, nie ma on obowiązku dostosować się do odbiorcy, jak jest u mnie o 10.00 to moim psim obowiązkiem jest tam wtedy być.

Pozdrawiam

i bardzo polecam FEDEX
żadna inna firma kurierska tak mi nie podniosła ciśnienia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

FEDEX 2017/09/23 10:51 #439302

Każda inna firma kurierska podchodzi podobnie. To już nie te czasy gdzie stawka która płaci nadawca przesyłki firmie kurierskiej pozwalały na spokojna pracę. W tej chwili taki kurier aby zarobić na podstawowe rzeczy ma do rozwiezienia 50 i więcej paczek. Wymagasz ekstra podejścia to ekstra zapłać, większość spedycji ma dostawę popołudniowa, fedex z tego co widzę na stronie też. Wymagasz empatii i zrozumienia to też czasem postaw się w skórze drugiej osoby bo taki kurier to jeden z trudniejszych zawodów.
Tak pracuje w tej branży, ale akurat nie w fedex.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

FEDEX 2017/09/24 00:05 #439305

Stroju rozumiem twój punkt widzenia.
Jednak jakoś UPS i DPD potrafi odbiorcę paczki umówić z kurierem w obu przypadkach podają numer do kuriera i można się dogadać, żeby np. zostawił u sąsiada/ki.
Tam nie ma problemu, a Fedex to jakaś kpina, czasem zamawiając towar kupujący nie ma wyboru, bo sprzedawca wysyła przez z góry ustalonego kuriera, zamawiam co jakiś czas u kogoś takiego i jestem skazany na Fedex niestety.
Też próbowałem kiedyś umówić się z kurierem na dostawę, nie udało się bo Pani operatorka nie udziela kontaktów do kuriera-trzeba czekać i tyle... powiem więcej już raz zdarzyło mi się być od rana do wieczora w domu, Fedex poinformował o dostarczeniu przesyłki tego dnia, zazwyczaj z treści wynika, że będzie to próba dostarczenia-nie było nikogo. A pod wieczór dostaję info, że kurier próbował dostarczyć paczkę pod mój adres, lecz nikogo nie zastał.
To są JAJA stroju.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

FEDEX 2017/09/24 21:02 #439312

Z Fedexem nie miałem nigdy do czynienia ale u konkurencji to najczęściej wygląda lepiej, mianowicie na ok.30 min przed dostawą kurier do mnie dzwoni i sprawdza czy jestem, jak nie to umawiamy się na późniejszą godzinę. Najczęściej po prostu zamawiam sobie dostawę do miejsca pracy choć wiem, że nie każdy ma taką możliwość ale zawsze można też podać adres do kogoś kto będzie w "roboczych" godzinach pod adresem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator