HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kolumny do 3000zł do Marantz PM8005 w dużym salonie 2017/09/18 11:49 #439272

Dzień dobry. Jest to mój pierwszy post na tym forum, także witam serdecznie i od razu proszę o pomoc. Stoję przed wyborem kolumn dla moich rodziców, które mają grać w salonie ok 35-38 m2, który w dodatku posiada otwarcie na korytarz. Ja mieszkam w Anglii więc mam dostęp do sprzętu w lepszych cenach, i tak ostatnio kupiłem im nowego Marantza Pm8005 za 500 funtów (2400zł). Chciałbym dokupić do tego odtwaracz sieciowy, prawdopodobnie Marantz NA6005 lub Na7004. Największy problem sprawia kupno kolumn. Rodzice nie słuchają jakiegoś szczególnego gatunku muzyki, i prawdopodobnie wykorzystają te kolumny tylko przy transmisjach koncertów, słuchania radia, ewentualnie jakieś kawałki przez spotify (POP, dance). Na początku przekonany byłem do Monitor Audio silver 8 lub 10, (sam mam marantza pm8006 + monitor audio silver 6 i pomimo, że takie połączenie nie jest bardzo polecane, mi ten zestaw odpowiada). Budżet jakim dysponujemy to ok 3000zł lub 600 funtów. Ostatnio przeglądając oferty miejscowych sklepów znalazłem Kolumny KEF Q700 za 480 funtów ( 2300zł) jednak nigdy ich nie słyszałem i boję się kupować je w ciemno. Pomimo tego, że ich wymagania nie są wygórowane, oczekują tego, że dzwięk będzie czysty, ale nie męczący, bas odczuwalny ale nie przytłaczający. Czyli podsumowując szukam kolumn jak najbardziej uniwerslanych, które dadzą radę w takim metrażu. Słyszałem, że kolumny Tannoy dobrze grają z Maranzami, jednak w tym momencie odpowiednie modele wykraczają ponad nasz budżet. Kiedyś słuchałem Kolumn Dali Opticon jednak nie przypadły mi do gustu, także prawdopodobnie nie zdecydujemy się na nie. Póki co, faworytem są KEFy Q700 lub Q900. Monitor Audio silver 8 lub 10 są w tej chwili poza zasięgiem cenowym, ale liczę na wyprzedaże z powodu nowej serii (sam kupiłem silver 6 za 500 funtów nowe) Nie wiem czy któreś z nich byłyby wystarczające. Bardzo proszę o jakiekolwiek rady. W załączniku przesyłam naszkicowany plan pokoju. Co można zrobić żeby bas był słyszalny na fotelach a nie w rogu pokoju pomiędzy oknem i drzwiami? W tym momencie układ pokoju jest inny (tv, denon pma 1060 oraz kolumny diy znajdują się tam gdzie sofa, jednak jest to złe ustawienie dla telewizora który odbija światło, dlatego zmiana jest konieczna). Pozdraiwam serdecznie wszystkich i z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi. Przepraszam, za wszelkie błędy.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator