HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

TEAC h300 Mk III - ciężko ustawić głośność. 2017/09/16 10:26 #439256

  • agaj666
  • agaj666 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Na wzmacniaczu TEAC H300 Mk III + CD Teac do kompletu, pokrętło głośności jest ustawione niemalże na minimum, a jest ...za głośno. Nie ma mowy o odkręcenu gałki w lewo, bo robi się b. głośno. Chodzi o ruch gałką 2-3 mm. Ciężko jest słuchać cicho. Co jest przyczyną?
Póki co kolumny to Klipsch B2 Synergy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

TEAC h300 Mk III - ciężko ustawić głośność. 2017/09/16 19:24 #439261

tak sobie śledzę wpisy i naliczyłem min 3-5 par kolumn magnaty,klipsh ,taga i górę sprzętów w Twoim ,, parku maszynowym" i same problemy z nimi to nie jakaś lipa? ,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

TEAC h300 Mk III - ciężko ustawić głośność. 2017/09/16 23:20 #439263

  • agaj666
  • agaj666 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Miałem jeszcze Tannoye i Missiony :) Zmieniam, bo mogę i chcę. Sam mówiłeś, żeby nie czytać opinii lecz brać na przesłuchanie. Biorę i co, źle? Trudno, przeżyję. Ta "góra sprzętu" to Danonki i Teac, z którym mam problemy. Jak masz jakieś konstruktywne pomysły to słucham , a jak nie to obejrzyj sobie Opole w TV.

Przeprowadziłem eksperyment. Podłączyłem tuner Teac od kompletu i telefon. W tunerze można zrobić głośno tak do połowy skali, a po podłączeniu telefonu rozkręciłem gałkę do oporu i wtedy dopiero zrobiło się głośno.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez agaj666.

TEAC h300 Mk III - ciężko ustawić głośność. 2017/09/27 19:46 #439350

  • agaj666
  • agaj666 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Dziś podłączyłem drugi, taki sam plejerek i .... nic się nie zmieniło.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

TEAC h300 Mk III - ciężko ustawić głośność. 2017/09/27 21:16 #439351

Że telefon był najcichszy to rozumiem bo jak większość przenośnych "cyfrowych" źródeł daje niskie napięcie na wyjściu nawet jak ustawimy w nim głośność na maksimum (co zakładam zrobiłeś) ale o tej tej różnicy pomiędzy tunerem a CD nie wiem co myśleć bo firmowy sprzęt powinien być przecież do siebie dopasowany elektrycznie, a tymczasem widać, że w tunerze ustawili to w miarę dobrze natomiast z CD wychodzi jakoś nienaturalnie wysokie napięcie co daje właśnie efekt pełnego wysterowania wzmacniacza już na początku skali. Zakładam (nie wiem czy słusznie), że czułość wszystkich wejść liniowych jest taka sama.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

TEAC h300 Mk III - ciężko ustawić głośność. 2017/10/04 20:33 #439582

  • agaj666
  • agaj666 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Ja też nie mam pojęcia. Za kilka dni sprzęt jedzie do przeglądu/naprawy i będzie ok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator