HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Yamaha AX 900 i Kolumny B&W CDM 7 SE Jakie kable? 2017/09/15 21:27 #439255

Witam
Posiadam zestaw wyżej wymieniony w temacie i poszukuje kabli głośnikowych jak i kabla 2xRCA-2xRCA. Obecnie posiadam kable głośnikowe Sommer Orbit 2,5 mm i kabel 2xRCA i jack 3,5 mm Melodika podpięte do karty dźwiękowej w komputerze Asus Xonar ST.
Obecnie mam problem z niektórymi utworami które grają zdecydowanie za wysoko. Chciałbym to jakoś wygładzić ale żeby został bas który jest jędrny, soczysty i o dobrej częstotliwości.
Mam możliwość kupienia kabli głośnikowych za rozsądną cenne, tylko nie chcę iść w ciemno... czyli kupić.. wydać pieniądze, a później się rozczarować.
Pierwsze to kable: Bi-Wire 4 Music-Line, A drugie to: Straight Wire Encore II, tylko że już dużo droższe.
Co do kabli RCA, nie mam jak na razie żadnych propozycji.
Powiem jeszcze tylko, że chciałbym żeby kable były już na przyszłość, ponieważ mam w planach wymienić AX 900 na AX 2000.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez rygiel6.

Yamaha AX 900 i Kolumny B&W CDM 7 SE Jakie kable? 2017/09/16 11:20 #439258

A nie pomyślałeś, że po prostu są tak nagrane ? Jak założysz jakiś mulący kabel np. "wynalazek" w postaci węglowego Van den Hula to kilka kawałków będzie grało tak jak chcesz ale całej reszcie przytępisz sopran i wyjdzie z tego efekt założonego koca na kolumnę na stałe. Dobry miedziany czy srebrny kabel to nie pokrętło regulacji tonów, przepuszcza to co dostaje, natomiast do regulacji jest pokrętło "treble" i jeśli się popsuło to spokojnie można sobie przekręcić o jedna czy dwie działki na minus.
Druga opcja to jeśli sopran wydaje ci się za ostry ustaw kolumny prostopadle do ściany, sam siedząc wtedy po środku przed nimi będziesz miał każdy z głośników pod kątem ok.30o a pod takim kątem każda kopułka wysoko-tonowa ma spory spadek na charakterystyce w okolicach 10kHz i powyżej (przynajmniej 3 do 6 dB czyli ten zakres pasma będzie 2 do 4 razy cichszy).
A już tak na koniec - może zanim kable to najpierw warto wymienić AX900 tylko nie rozumiem dlaczego na praktycznie taki sam i tak samo stary tylko lekko mocniejszy model ? Poza tym drobny szczegół i niech będzie, że się czepiam, ale z tyłu jasno pisze, że minimalna impedancja to 6 ohmów (w AX-900 nawet 8 ), a CDM7 są 4-ohmowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Yamaha AX 900 i Kolumny B&W CDM 7 SE Jakie kable? 2017/09/16 20:41 #439262

To że tak są nagrane też to brałem pod uwagę... może też trochę źle się wyraziłem, posiadam głośniki które są szczegółowe i w połączeniu z AX 900 czasem jest aż za dużo szczegółów.. i chciałbym to kablami jakoś delikatnie zminimalizować.. co do reszty nie mam zastrzeżeń.

Co do pokręteł, bawiłem się trochę w ustawienie i dalej to nie jest to.

Co do wymiany wzmacniacza nie jest to takie proste ze względu na małą ich ilość... trzeba cierpliwe czekać żeby trafić to cacuszko, mało ludzi się z tym rozstaje.. a jak już to z płaczem:) Moje B&W CDM7 są 8 ohmowe, może dlatego że do seria SE ( Special Edition).

Jeżeli dla Ciebie różnica między AX 2000 a AX 900 praktycznie to samo, to chyba nie wiesz do końca co mówisz. Z mocą jest praktycznie to samo, z dźwiękiem, jakością wykonania, poborem prądu, już nie. Ciekaw jestem czy czasem AX 900 nie jest mocniejsze od AX 2000, 600W a 300W w poborze prądu może okazać się interesujące.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha AX 900 i Kolumny B&W CDM 7 SE Jakie kable? 2017/09/17 14:56 #439268

Nie są, nawet sam producent podaje minimum na 4 ohmy zaprzeczając sam sobie. B&W jest niestety znane z tego, że podobnie jak wielu innych producentów, podaje impedancję "nieco" niejednoznacznie albo zwyczajnie ją sobie zawyża. Pomiar impedancji to nie jest jakieś wyzwanie, jest prosty i powtarzalny w każdych warunkach zwłaszcza, że na wynik nie ma wpływu akustyka bo mierzymy tylko samą wielkość elektryczną tylko przy użyciu generatora i miernika. Można to zrobić w domowych warunkach używając np. darmowego Speaker Workshop-a z przystawką "JIG" którą niestety trzeba już zrobić samemu ale to prosty układ więc nie ma z tym dużo roboty.

Obawiam się że AX2000 jest nieco zbyt obrośnięta kultem, nie tylko ona zresztą, i to nawet nie aż takim znów wielkim, bo fani Sansui to dopiero wierzą w genialność marki (spróbuj z takim pogadać i przekonać go że istnieje cokolwiek lepszego na świecie). A jak to zderzyć z innymi kultami dotyczącymi japońskich marek (AudioNote, Leben, Reymio, Accuphase nie wspominając o japońskich firmach kablarskich) to kult Yamahy wygląda przy nich jak niegroźny odłam pastafarianizmu.

A co do "mało ludzi się z tym rozstaje" to proszę - aukcja z ebaya , aukcja z allegro - leżą i czekają, ale "lasu rąk" chętnych nie widać, więc jak ktoś oczekiwał tłumów jak za gierka przed masarnią bo "balerony rzucili" to się zawiedzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Yamaha AX 900 i Kolumny B&W CDM 7 SE Jakie kable? 2017/09/17 16:44 #439269

John ma racje jak wzmacniacz ,, typowo " 8 om to może nie wyrabiać , kolumny 8 om :) ,prawdziwy rodzynek musi się trafić czesto takie niby 8 mają przy 150 -200 Hz 3,5-3,7 oma , i tu kłopot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha AX 900 i Kolumny B&W CDM 7 SE Jakie kable? 2017/09/18 18:09 #439274

Nie brałem tego pod uwagę, że producent podaje 8 a w rzeczywistości jest połowę mniej ohmów... Może lepiej wymienić te głośniki? tylko na jakie?

Co do AX 2000, miałem kilka wzmacniaczy, SONY, JVC, Rotel ( tylko, że same niskie modele) i nie było za ciekawie z dźwiękiem..., moje uszy odżyły dopiero jak podłączyłem AX 900:) Dziennie po 2-3 godz słuchania i to nie cicho, z dużą dawką basu i ani uszy mnie nie bolą ani głowa. Także nie chcę bawić się w inna markę. Chciałbym pójść nieco dalej z tą marką i wymienić na AX 2000, ze względu na dużo pozytywnych opinii ludzi którzy mieli AX 900 i przesiedli się na AX 2000, jednoznacznie twierdząc, że AX 2000 dużo odbiega dźwiękiem od AX 900 w pozytywnym znaczeniu.

Co do spierania się która marka jest najlepsza, to nie interesują mnie tego typu zabawy, są gusta i guściki o których się nie dyskutuje:)

Jeżeli chodzi o aukcje, to tak...: ta pierwsza jest z Chin także trzeba będzie płacić cło, druga aukcja się dopiero pojawiła na allegro od kogoś kto na początku wystawił ten wzmacniacz tylko na olx. Cały czas mam tą Yamaszke na oku:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha AX 900 i Kolumny B&W CDM 7 SE Jakie kable? 2017/09/19 09:46 #439275

Porównywanie marek w ogóle nie ma sensu. Miałeś niskie modele innych firm, porównałeś je ze średnia półką Yamahy i przekonałeś się do marki Yamaha. Nie mogło być inaczej. AX-2000 to na pewno porządny wzmacniacz, powinieneś być zadowolony, ale nie staraj się nadrabiać braków zestawu (wzmacniacz, kolumny) kablami. AX900 jest akurat jazgotliwym wzmacniaczem, AX2000 będzie podobna i jeśli idziesz w Yamahe to dopasuj do niej kolumny, które będą nieco bardziej po ciemnej stronie mocy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha AX 900 i Kolumny B&W CDM 7 SE Jakie kable? 2017/09/20 18:28 #439290

Nie mam zamiaru uzupełniać braków kablami. Chcę je po prostu wymienić, ponieważ wiem że w kablach też jest różnica.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator