HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wzmacniacz + głośniki 1000-1500 2017/09/13 08:51 #439240

  • johnny1024
  • johnny1024 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Cześć, zamierzam wyposażyć się w pierwszy zestaw stereo, potrzebuję porad co wybrać. Czytałem trochę tematów na forach internetowych, ale ciężko mi się na coś zdecydować, tym bardziej że przy wyborze pojawia się dużo zmiennych (cena, skład zestawu, metraż, rodzaj muzyki, oczekiwania...).
Chcę kupić zintegrowany wzmacniacz stereo i głośniki. Sprzęt ma służyć głównie do słuchania muzyki (póki co jako źródło chcę podłączyć laptopa, później planuję zakup odtwarzacza cd i/lub gramofonu), ale również do filmów i gier (w znacznie mniejszym stopniu), oraz planuję do niego podłączyć interfejs audio (focusrite scarlett). Zaznaczę jeszcze raz, głównie zależy mi na muzyce, reszta schodzi na dalszy plan.
Słucham głównie rocka/metalu, oraz od jakiegoś czasu również k-popu, więc wydaje mi się że zestaw powinien być dość uniwersalny.
Sprzęt zainstaluję w pokoju o wymiarach ok 3mx4m - 12m^2 (prawdopodobnie trochę więcej, jak wrócę do domu to dokładnie wymierzę).
Mój budżet to 1000 do 1500pln na cały zestaw (wzmacniacz i głośniki). Z tego względu jestem nastawiony raczej na sprzęt używany.

Z tego co czytałem to polecane były wzmacniacze:
Denon PMA 450SE, 860
NAD 3240PE
Rotel RA-960BX (ten chyba tylko do metalu?)
Harman Kardon PM 645, 655 (VXI)

i kolumny:
Dali 505
Dali 104
Tannoy M
(z czego Dali podejrzewam że będą za duże biorąc pod uwagę metraż)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz + głośniki 1000-1500 2017/09/13 15:20 #439243

Dali 505 do 12 metrów to jeszcze nie jest jakiś duży problem, nic złego się nie stanie choć wypadało by im zapewnić nieco swobody dookoła, czyli ok.0,5m z tyłu i trochę po bokach. Małe Tannoye czy Mission też znajdziesz w wersji podłogowej. Poszukaj jeszcze Eltaxów Liberty 3+ lub 5+. Co do wzmacniaczy to wymieniłeś już kilka sensownych pozycji i może można by tylko skorygować NADa i rozejrzeć się za nieco nowszymi modelami z serii 300 (302, 312, 320, 304, 314). Roteli też jest nieco więcej niż tylko 960. (930, 931, 950, 951 i wyższe). Denony też spoko choć tu już modeli jest znacznie więcej, nie zawadzi wybrać modele z wyższym numerkiem i mocniejsze choć przede wszystkim o wyborze powinien decydować stan techniczno-wizualny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz + głośniki 1000-1500 2017/09/15 08:54 #439248

  • johnny1024
  • johnny1024 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Dzięki za odpowiedź,
Generalnie nie upieram się że muszą być podłogowe, podstawkowe też rozważam.
Z tego co piszesz polecano mi Tannoy M2 i Mission M32i, poszukam Eltaxów. Polecono mi też B&W 603 (tu już trochę bym musiał dołożyć).
Dobre opinie widziałem też o Rotelu 931 i (tego wcześniej nie dopisałem) Yamaha AX500. Ogarnę też inne modele NADa, Rotela i Denona, wg tego co pisałeś. A jeszcze jedno pytanie odnośnie wzmacniacza - Onkyo? Warto poszukać jakiegoś modelu?
I jeszcze ogólnie odnośnie składania zestawu, lepiej zdecydować się na wzmacniacz i dobrać kolumny, czy w drugą stronę?
edit: Czy potrzebuję na początek DACa? Czy się obejdę bez niego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez johnny1024.

Wzmacniacz + głośniki 1000-1500 2017/09/15 19:18 #439254

Jeśli chodzi o Onkyo to nie znam żadnego szczególnie polecanego modelu. Ot, firm jak firma.
Ja bym najpierw kupił wzmacniacz i z nim szukał w swojej okolicy odpowiednich kolumn.
Bez DAC-a na początku można jakoś przeżyć, wszak jest wyjście słuchawkowe ale jakiegoś prostego i używanego (tylko z wejściem na USB bo raczej w lapkach wyjścia S/PDiF nie ma) na początek powinieneś dostać za niewielką kwotę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator