HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Co polecacie do kolumn EPOS M22 2017/09/03 14:49 #439197

Może ktoś ma dobrze złożony zestaw. Ja miałem CA A500 + D500SE. Grał trochę mułowato, bo te kolumny wymagają mocnego wzmacniacza. Na forach wyczytałem, że dobre są zestawy:
1)VINCENT SV-233(lub 234) + CD-S3 + EPOS m22
2)CREEK CLASSIC 5350SE + CD PLAYER + EPOS m22
3)Naim 5i -2 + Naim CD5i -2 + Epos M22
Jak ktoś może doradzić to b. proszę. Jakieś sugestie?
Interesuje mnie w zasadzie sprzęt używany(wzmacniacz + CD max 3500zł)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez piotryn.

Co polecacie do kolumn EPOS M22 2017/09/04 14:30 #439210

DO EPOS-ów narzuca się CREEK ale to zestaw brzytwa, precyzyjny, klarowny, bardzo szczegółowy, świetny do wszelkiej muzyki akustycznej. Słuchałem kiedyś na takim firmowym (bo obie marki mają jednego właściciela) zestawie gitary akustycznej solo i wrażenie było piorunujące, energia, atak strun - no cudo. Nie wiem jak to się sprawdzi w typowo rozrywkowym temacie, jazz czy klasyka wyjdzie z tego obronną ręką ale rock, pop czy jakaś elektronika ? Nie wiem bo ze względu na najczęściej spotykaną jakość realizacji może być "za dobrze", ale to tylko moje gdybanie. Może zestawienie z NAIM-em czy Vincent-em nie będzie takie krytyczne dla słabiej nagranych płyt, w każdym razie polecam zestawienie z CREEK-iem i najlepiej razem z CD bo to przy okazji ładny sprzęt.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co polecacie do kolumn EPOS M22 2017/09/09 14:32 #439225

To nikt nie chce się podzielić uwagami, czy też nikt takich kolumn nie ma?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co polecacie do kolumn EPOS M22 2017/09/19 19:42 #439285

Miałem przez pewien czas te kolumny, grają one nad podziw dobrze. Zamieniłem je po jakimś czasie na kolumny DIY.
Wypożyczyłem na kilka dni creeka, mogłem na spokojnie ocenić ten sprzęt, to dobre połączenie,ale zawsze może być lepiej, niestety duże składy, muzyka klasyczna , pozostawiała niedosyt. Dużo lepiej wypadł wzmacniacz lampowy ASL KI FOX 22, na diabełkach i lampach 6SN7. Piękny wokal, doskonała dynamika. Polecam
Wzmacniacz ten jest nie do dostania w Polsce , ale warto popróbować innej lampy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co polecacie do kolumn EPOS M22 2017/09/21 17:36 #439292

Taipan3, ja muzyki klasycznej słucham rzadko. Czego słucham? Przykładowo: ELO, Bryan Ferry, Patricia Cass(lubię damskie wokale), M. Oldfield, Pink Floyd. Na którym modelu creeka słuchałeś tych kolumn? Co było źródłem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez piotryn.

Co polecacie do kolumn EPOS M22 2017/09/21 19:27 #439294

Creeek 5350 SE, w sklepie z dedykowanym odtwarzaczem Creeka
a w domu Linn Ikemii

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co polecacie do kolumn EPOS M22 2017/12/25 12:05 #440950

Zmieniłem wzmacniacz na Creek Evolution2, IC na Nordost Red Dawn i testuję starego Sony X559ES. Coś pięknego. Ale soniak ma oznaki padającego lasera.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator