HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

co zamiast dav-sb200? 2017/08/18 21:19 #438979

  • kubakuba
  • kubakuba Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam, jako że jestem tu nowy najpierw chciałbym wszystkich przywitać!
Jestem posiadaczem sony dav-sb200, dwa głośniki 80W i subwoofer 150W podłączonych do komputera. Chciałbym kupić coś nowego.
Zależy mi aby abym mógł to podpiąć pod komputer oraz żeby miało odtwarzacz CD. wypatrzyłem coś takiego: Pioneer XC-HM86D, Pioneer X-HM76. Wolałbym jednak coś tańszego i bez zbędnych wynalazków takich jak:obsługa serwisów muzycznych, radio internetowe, multi-room audio czy Wi-Fi. Budżet mam raczej ograniczony bo około 2000zł, ale wolałbym zostawić coś jeszcze na głośniki, na razie planuje używać tych co mam tylko subwoofer dokupić aktywny. Pokój ma 18m2. Co do muzyki jakiej słucham: ACDC, Black Sabbath, Iron Maiden, Eminem, Taco Hemingway, PRO8L3M, Rasmentalism. Proszę o pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

co zamiast dav-sb200? 2017/08/18 22:59 #438980

Cały ten zestaw Sony oddaj komuś kto nic nie ma lub zwyczajnie wyrzuć bo na chętnych kupców bym nie liczył. Paradoksalnie najmniej warte (brzmieniowo, technicznie i wartościowo) są kolumny, które chciałbyś zostawić, problem jednak w tym, że gniazda we wzmacniaczu są zupełnie niestandardowe i do niczego poza innymi gniotami od Sony nie pasują ale to żaden problem bo za 2 tyś. spokojnie kupisz normalny i całkiem dobry wzmacniacz stereo oraz normalne podłogowe kolumny, którym żaden subwoofer nie będzie potrzebny, zwłaszcza, że nie masz 40 metrowego salonu z aneksem kuchennym tylko normalny nie za duży ale i nie za mały pokój.

Jaki wzmacniacz i kolumny ? O rany - to już było tyle razy wałkowane. Poszukaj starych wątków z tematami typu "budżetowe stereo", "zestaw stereo za ileś tam" itp. Nie policzyłbym ile wkleiłem sznurków do aukcji z takim sprzętem ale obstawiam, że spokojnie przekroczyłem 500. Nawet w wątku sprzed jednego czy dwóch dni tutaj , wkleiłem kilka propozycji. Co do kolumn to było kilka wątków gdzie specjalnie dobierano zestaw do rocka, metalu i okolic. Sprzęt wtedy polecany spokojnie znajdziesz i dziś na aukcjach. Kolumn jednak szukaj wyłącznie w swojej okolicy żebyś mógł ich posłuchać przed zakupem. W ciemno nigdy takiego sprzętu nie kupuj.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

co zamiast dav-sb200? 2017/08/18 23:39 #438982

  • kubakuba
  • kubakuba Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Większość wątków widziałem i w nich były polecane kolumny + wzmacniacz, a ja szukam wzmacniacza z odtwarzaczem cd, takie 2w1, jak te Pionnery podane wyżej, tylko bez wydziwnień w postaci radia internetowego, wi-fi i innych bo to niepotrzebnie cenę podnosi, a nie będzie używane.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

co zamiast dav-sb200? 2017/08/19 22:08 #438993

oj coś te pioneery pachną miniwieżowatością tylko zamiast kasetofonu , podłaczysz fifi ,i gufona , wiekszych postępów bym się nie spodziewał nie masz miejsca zapoluj na allegro.pl/teac-a-h500i-i6922610019.html i cd serii 300 allegro.pl/teac-cr-h700-ampltuner-cd-usb...owy-i6925998950.html i kasa zostanie na ,,normalne " kolumny te z zestawu pioneera pewnie tylko grają na niby , szkoda kasy ,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

co zamiast dav-sb200? 2017/08/19 23:58 #438996

A kolega nie może sobie kupić CD osobno za 100-150 zł ? Musi być w formie sprzęciku do kuchni żeby wiadomości posłuchać czy wręcz a'la "na komunię" ?
Choćby Technicsa z serii SL-PG, modele 380, 390, 480, 490 czy 590 - maszyna praktycznie niezawodna, całkiem normalnie brzmiąca, funkcjonalna, laser (jak by co) do kupienia za 45-50 zł (wymiana banalna - opisana z resztą szczegółowo na tym forum). Co jest w takim pomyśle takiego nie do zaakceptowania ?
Od biedy mamy w podobnych cenach jeszcze sporo innych japońskich modeli innych firm.

Zaproponowana seria 500 Teaca też warta rozważenia, nawet bardziej niż moja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator