HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Ktore kolumny 2017/08/15 10:33 #438959

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ktore kolumny 2017/08/15 20:36 #438962

A do czego, mają stać , służyć jako klatka dla chomika czy raczej do muzyki jeśli do muzyki to jakiej, reszta zestawu, wielkośc pokoju , ale pewnie i tak to nic nie pomoże bo raczej na forum większość nie miała z Twoimi typami doczynienia , do łomotu może do muzyki 4 głośnikowe za 600 - 800 zł nowe takie się omija , Panowie ostatni link coś ktoś bowersy za 700 :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ktore kolumny 2017/08/16 19:01 #438967

600 czy 800 zł to w obu wypadkach (trzeci link się nie otwiera więc nie wiem jakiej maści guano zawiera) równoważne jest spuszczeniu tej kasy w kiblu.

Bierzesz jakiś udział w konkursie na wyszukanie najgorszych kolumn na rynku w cenie do 1 tyś czy jak ?

Jeśli budżet ograniczony i masz autentyczną potrzebę i kaprys kupienia czegoś wprost ze sklepowej półki pachnącego nowością to opcje masz trzy:
JBL Arena 130
Polk Audio TSx-110B
Dali Spector 1

Niech Cie rozmiary nie zniechęcą, to są prawdziwe kolumny robione przez prawdziwych, istniejących dziesięciolecia, producentów. Do co wkleiłeś to w pierwszym wypadku produkt polskiej manufakturki zaczynającej się uczyć robić normalne produkty sprzedawane w sklepach, a nie jak do tej pory, kątem wprost z dostawczaka na elektro-giełdach, bo to stamtąd pamiętam jedynie STX-y. Natomiast drugi przypadek to chińska produkcja nieznanego wytwórcy zamawiana przez polską firmę (Polpak) i sygnowana marką TAGA choć jeszcze niedawno nazywało się to to KODA i było tej samej niskiej jakości i tak samo pchane wyłącznie do supermarketów i sprzedawane w rozmaitych promocjach, takich, że "no żal panie nie kupić".

Natomiast jeśli chcesz kupić kolumny większe, lepsze i ładniejsze to rynek wtórny z takim budżetem stoi już dla Ciebie otworem i nie jest to otwór ... tylni ;) bo za 800 zł można już wybierać w bardzo fajnych kolumnach, które w salonach hi-fi stały kiedyś za nawet 2000-2500 zł. Ryzyko ? Jeśli podejdziesz do sprawy porządnie (pojedziesz do sprzedawcy i na miejscu posłuchasz) maleje do zera. Warto na ta wycieczkę wziąć swój wzmacniacz, pytanie tylko skąd mniej więcej jesteś, żebym nie proponował wycieczki na drugi koniec Polski.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ktore kolumny 2017/08/17 11:22 #438970

Ja również stoję przed podobnym dylematem. Potrzebuję kolumn za ok 2 tys za komplet do stereo "dla początkującego".
Ostatnio w sklepie w Krakowie zaproponowano mi Wilson Raptor 5. Wrażenia bardzo dobre - audiofilem nie jestem. Co sądzicie? Marki nie znam w ogóle. Informacje w internecie są całkiem niezłe no i cena bardzo przyzwoita.

allegro.pl/wilson-raptor-5-audiotrendt-krakow-i6906547692.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ktore kolumny 2017/08/18 19:57 #438976

To kolumny zamówione przez polską firmę Horn z katalogu jakiegoś chińskiego producenta ale ... całkiem rzetelnego jak na dotychczasowe "standardy". Nie wiem czy czytałeś audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosni...2782-wilson-raptor-5 ale skoro dane Ci było posłuchać to w sumie czemu nie choć z drugiej strony za dwa tysiące ...
allegro.pl/b-w-dm-640i-super-okazja-i6924366431.html
allegro.pl/dali-concept-8-okazja-i6924366467.html
allegro.pl/dali-suite-2-5-okazja-super-stan-i6924366464.html
allegro.pl/monitor-audio-silver-rs-5-okazja-i6913311550.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ktore kolumny 2017/08/18 19:57 #438977

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ktore kolumny 2017/08/21 09:31 #439004

Tak czytałem test, który podesłałeś i utwierdza mnie on w przekonaniu, żeby spróbować. Z biegiem czasu zawsze mogę głośniki wymienić na bardziej zaawansowane (nie jestem zwolennikiem sprzętu używanego) a ten Wilson, w swojej klasie bardzo dobrze wypada...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ktore kolumny 2017/08/21 22:11 #439013

Ja i wielu na tym forum kupiliśmy używki i nikt nigdy nie napisał, że wtopił czy że się popsuły. Jadowniki, Myślenice czy Niepołomice to przecież raptem pół godziny jazdy. Ja bym się umówił np. z tym gościem z Myślenic albo z Jadownik - obaj mają sporo ciekawego sprzętu, który kiedyś na półce kosztował przynajmniej 2 razy tyle i nie ujmując Raptorom jest to sprzęt jednak z wyższej, wyraźnie wyższej półki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ktore kolumny 2017/08/23 22:34 #439065

Az dostalem skurczy ze smiechu
Wilson ponizej 2 tysiecy :)
Szkoda, ze to nie prawdziwe Wilson Audio :)
Te chinczyki sa bezczelne.
Chyba kolega rozumie, ze to nie sa kolumny, ktore moga pochwalic sie jakoscia?
Za te pieniadze kupisz juz prawie Monitor Audio rs6.I wiele innych jak John podal.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Ktore kolumny 2017/08/23 23:03 #439068

Gawron___m napisał: ... Te chinczyki sa bezczelne ...

Nie chińczyk, a cwany polak. Zapewne chodzi o to, że pchnąć za jakiś czas te paczki na rynki zagraniczne, a żeby nie zniechęcać dziwną nazwą wybrali taką, która jest dosyć neutralna, a przy okazji może ktoś się złapie na łudzące podobieństwo nazw.

A zbaczając nieco z tematu przypomniało mi się że kiedyś w Polsce nazwy firm (Tonsil, Fonica, Radmor, Unitra) były świetne pod tym względem, zawierały jakieś nawiązanie do elektroakustyki, dawały się bezproblemowo wymawiać po angielsku i świetnie spełniały marketingową zasadę "sexy name" która jest w promocji i zapamiętywaniu produktu bardzo istotna. A dziś pan menadżer zapewne w czarnych kwadratowych okularkach i z brodą "wymyśla" łilsona ... bidnie jakoś z tą kreatywnością.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ktore kolumny 2017/08/24 03:00 #439070

Na rynki zagraniczne to raczej z ta nazwa nie wyjdzie bo moze byc proces.No chyba, ze to jest na legalu nazwa i jeden czlon moze sie powtarzac :)
Na zachod to wypuszcza pod nazwa Vilson xD.

A co do dawnej polskiej mysli technicznej, mimo, ze bylismy z tylu to bylismy w ogole.Teraz Manta sie musimy cieszyć :/ ,smutne to.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!
Ostatnia edycja: przez Gawron___m.

Ktore kolumny 2017/08/27 21:44 #439121

Nic nie stoi na przeszkodzie kupić sobie polski sprzęt - Ancient Audio, Elins Audio, Zontek, Fonica, Baltlab, Harpia Acoustic, Abbys Sound, ESA, Akustyk, Zeta Zero, Studio 16 Hz, Pylon, SoundEcco, i pełno kablarskich i akcesoryjnych firm.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ktore kolumny 2017/08/27 22:45 #439124

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
lub RLS - którego szczerze polecam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Ktore kolumny 2017/08/28 09:39 #439127

Czytam Wasze wypowiedzi i pewnie każdy ma rację, ale ogólnie zdarza się, że ktoś szuka zestawu dla początkujących. Nie wiem skąd nazwa Wilson, do tej pory kojarzyła mi się głównie z rakietami tenisowymi, ale ważne, że produkty są jak na budżet w którym występują nieźle dopracowane i dla takiej osoby jak ja nieźle grają.

W weekend znowu byłem w salonie, pozwoliłem sobie na odsłuch i utwierdzam się w przekonaniu, że na obecną chwilę to to czego szukam. Z biegiem czasu na pewno stwierdzę, że warto byłoby je wymienić na coś znacznie lepszego, wtedy będziemy mogli dalej rozmawiać, a i ja zdobędę dodatkową wiedzę czego potrzebuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ktore kolumny 2017/08/28 09:44 #439128

Jest jeszcze kilka polskich firm, tylko coz z tego.Jak sprzedawali 30 sztuk rocznie tak sprzedaja.
Manta ma wiekszy zysk niz oni przychod.A co wazniejsze, malo ktory Polak ma swiadomosc, ze te firmy istnieja.Mante zna kazdy.
Zaraz sie dowiem, ze powstaja polskie auta .Solaris, Arinera...
Alphard!!!!!! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator