HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Powrót do stereo 2017/08/14 12:29 #438953

Cześć,

jakiś czas mnie tu nie było (10 lat...?) wiec na początku cześć wszystkim!
Teraz do sedna. Kilka lat temu rozpocząłem przygodę z audio w sensie zestawu z kolumnami, niestety ze względu na zmianę mieszkania i problemy z ustawieniem kolumny sprzedałem mój nieodżałowany sprzęt w postaci lampy 6l6 Delta Studio oraz Magneplanarów i przesiadłem się na zestaw słuchawkowy, który w tej chwili wygląda następująco - Wzmacniacz Fireflies WA7, słuchawki HiFiMan HE-560 i CD Roksan Caspian KC-1 MKIII. Ponieważ pojawiło się światełko w tunelu w postaci możliwości zagospodarowania jednego pokoju na audiofilsko-męski świat myślę nad kupnem wzmacniacza (lub końcówki mocy, jako, że WA7 ma możliwość bycia przedwzmacniaczem) i kolumn. Pokój ma tylko 15m2 (ok. 4mx3,5m plus mały korytarzyk około 1m2), kolumny stałyby na dłuższej ścianie, z aranżacji rysunkowej wynika, że byłoby między nimi około 2,6m, od kolumn do słuchacza około 2m z zapasem 0,6-0,7m za słuchaczem.

Teraz moje pytanie: co byście podpowiedzieli jako sprzęt do odsłuchania i zastanowienia się z tego co jest na rynku pierwotnym jak i wtórnym? Dodatkowo pytanie: czy lepiej kupić integrę czy tylko końcówkę mocy i czy monitory czy podłogowe (choć skłaniam się ku monitorom ze względu na wielkość pomieszczenia). Jeśli chodzi o repertuar muzyczny to bardzo szeroki, w zasadzie prawie wszystko i rock i elektronika i muzyka poważna jak i jazz. Budżet - do 10k pln, oczywiście jeśli będzie coś wartego uwagi za więcej to dołożę, jak znajdzie się coś tańszego tez nie będę wydziwiać ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." - A.Einsten

Powrót do stereo 2017/08/14 17:34 #438954

Cześć konar!

A ja Ciebie pamiętam - he, he, he.
Wydaje mi się, że sam musisz odsłuchać i zadecydować w kwestii wzmacniacza oraz głośników...
...każdy wpis będzie bowiem naznaczony indywidualnym spojrzeniem na hajfi.

Ale co tam, od siebie polecam w miarę "uniwersalne" zestawy z drugiej ręki:

- wzmacniacz Moon Simaudio 5.3 lub Simaudio Moon i3 RS (taniej) plus głośniki ProAc Studio 100 (oraz podstawki)
- wzmacniacz Audio Note Oto SE plus głośniki Loth X Troubadour lub Loth X BS1 (taniej + podstawki)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Powrót do stereo 2017/08/14 19:42 #438955

Dzień dobry.
Na pewno w Twoim pomieszczeniu warto skupić się nad dobrymi monitorami. Modeli wyróżniających się jakością dźwięku jest bardzo dużo, począwszy od bardzo często polecanych Kef LS50 , najnowszej, flagowej konstrukcji polskiej Pylon Audio Diamond Monitor czy z zupełnie inne bajki ATC SCM7 . Kwestia odsłuchów i wybrania najbardziej odpowiadającego brzmienia.
Kwestia wzmacniaczy - na pewno warto rozważyć jeden z modelu hybrydowych Vincent . To mocne i bardzo plastycznie grające urządzenia. Charakter taki jest zapewniany przez specyfikę konstrukcji - to połączenie plastyczności, ciepła i wypełnienia lampy z mocą, szybkością tranzystora w końcówce mocy. Równie ciekawą opcją jest oferta najnowszych wzmacniaczy NAD np. model C368 , czy świetny Roksan Kandy K3 .

Możliwości jest bardzo dużo, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej produktami, na miejscu w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach można posłuchać i porównać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator