HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Czy i co z tego wybrać? 2017/07/27 19:10 #438836

  • agaj666
  • agaj666 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Chcę kupić coś nowego i jak każdy stanąłem przed odwiecznym dylematem - co wybrać? 

Sprzęt będzie grał w pokoju z otwartą kuchnią o pow ok 25 m2. Kolumny MUSZĄ być w układzie pionowym, czyli chude, bo tylko na takie mam miejsce i nikt i nic tego nie zmieni. Mam wnękę w której stoi TV i cały sprzęt i kolumny staną koło niego. Tylko stereo 2.0.

Muza słuchana raczej cicho, wieczorem, bo w dzień ... nie ma kto słuchać  Filmowa, trochę jazzu, blues, metal, hard rock. 

Znalazłem takie zestawy, które mieszczą się w budżecie czyli max. 4000 zł.  Nie mam czasu szukać i kompletować zestawu z klocków różnych i dlatego wybrałem gotowce ale jeżeli ktoś mi zaproponuje jakiś sensowny zestaw ampli/wzmak + cd+ kolumny to może się skuszę  

Oto moje typy: 

1.TEAC A-R630MKII + CD-P650 + VX-3
2.YAMAHA A-S201 + CD-S300 + NOTA 550
3.YAMAHA R-S202D + CD-S300 + NOTA 550
4.YAMAHA A-S201 + CD-S300 + NS-555

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy i co z tego wybrać? 2017/07/27 19:35 #438837

kolumny we wnęce wciśnięte przy telewizorze , szkoda kasy , wąskie zaraz zaraz ? jamo s708 , żle ustawione kolumny potrafią tylko denerwować równie dobrze możesz kupić altusy i powiesić pod sufitem albo lepiej położyć na ,,segmencie"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Czy i co z tego wybrać? 2017/07/27 21:03 #438838

  • agaj666
  • agaj666 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Nie do końca wciśnięte, trochę oddechu będą miały ale co robić, pewnych rzeczy sie po prostu nie da obejść. Czy to znaczy, że mam nie słuchać żadnej muzyki?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy i co z tego wybrać? 2017/07/27 21:39 #438840

da się czemu nie tylko szkoda wydać 4000 , i mało z tego mieć radości , sam męczyłem granie na poddaszu po kilku próbach dałem sobie spokój tylko mnie ta lekcja kosztowała niewiele i ok 4000 poszło na zestaw słuchawkowy teraz jestem w ,,normalnym " pokoju i jakbym miał 4000 jaki fajny zestaw bym złożył a nie boję się używanych , więc jak czytam że ktoś chce wydać spore pieniądze i nie wyciągnąć max możliwości to się trochę wnerwiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Czy i co z tego wybrać? 2017/07/28 07:12 #438842

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Może żeby nie było nieporozumień, to zmierz pokój i dokładniej miejsce gdzie miałyby stać kolumny i narysuj schemat. Faktem jest że wciskanie kolumn i do tego mała odległość pomiędzy nimi to nie najlepsze rozwiazanie. Ale z drugiej strony i tak lepsze niż słuchanie z telewizora ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Czy i co z tego wybrać? 2017/07/28 21:15 #438846

  • agaj666
  • agaj666 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
taaaa... wnęka o głębokości ok 50 cm i szerokości ok 150 cm. Stoi tam tv 46" na szafce. W szafce jest miejsce na audio a kolumny muszą stanąć obok. Odbiorcy hałasu siedzą na wprost w odległości ok 250 cm od tv. Nie napinam się na to co napisałem, nie boję się też używanego sprzętu ale... muszą być piloty do tego :)
Dostałem taką propozycję: Pioneer A-30 + PD-30AE + STX Electrino 250.
O STX-ach sporo dobrego wyczytałem.
Zagra ten zestaw?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy i co z tego wybrać? 2017/07/28 22:04 #438847

no to z wiekim bólem ta głębokość to jeszcze bo ustawisz na równo , ale szerokość to ciaśniota tu jest a Ty jeszcze chcesz dać 4 gośnikowe kolubryny o ,,stereofonii " można zapomnieć , małe podstawkowce ,, zapełniają " dzwiękiem 2,5 metra szerokości

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy i co z tego wybrać? 2017/07/28 22:28 #438848

  • agaj666
  • agaj666 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Na szczęście można oddać towar więc mogę potestować te duże STX-y. Jak nie zagrają to jakich szukać? STX robi jakieś dobre podstawkowce?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy i co z tego wybrać? 2017/07/28 22:45 #438849

na razie posłuchaj ale przy metrze międy kolumnami to ciężko , są jeszcz 150 na 2 głośnikach , podstawkowe mx 140 to chyba wyższa seria

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy i co z tego wybrać? 2017/07/29 08:05 #438850

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Pomiędzy kolumnami ma być ok 120 cm? Bardzo źle to widzę.
Sugeruję wysunięcie kolumn podstawowych poza wnękę i ustawienie ich tak aby pomiędzy nimi było 200-250cm.
Kolumny podstawkowe zajmują oczywiście tyle samo miejsca co podłogowe, ale optycznie sa delikatniejsze a i dzieki stojaczkom da się dostać do tego co jest "za" kolumną.
Jeżeli oczekujesz dynamicznego grania to szukałbym Focal 807V i przyzwoitego wzmacniacza.
Jeżeli spokojniejsze granie , delikatniejsze to castle knight 2
Bardzo klimatyczne i gęste to RLS ElaraII ale chyba nie do dostania.
Ten zestaw Pioneer-a - poczytaj dokładniej bo niedawno gdzieś widziałem tekst w którym odradzano jakiś klocek o podobnej nazwie. Nie sugeruj się testami w prasie bo gazetowym testerom wszystko się podoba.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Czy i co z tego wybrać? 2017/07/29 08:38 #438851

Z uwagi na brak miejsca plus krytyczny rozstaw kolumny proponuje koledze sounbar SONOS. Słyszałem jak to gra w sklepie i w domu. Nie wiele odstaje od klasycznego budżetowego stereo. Po co kombinować z klockami i pudłami. Warto rozważyć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy i co z tego wybrać? 2017/07/29 09:09 #438853

dopisałbym jeszcze allegro.pl/super-kolumny-stereo-tannoy-m...ice-i6729089870.html jak kiedyś łaziłem i szukalem czegoś dla siebie w większości ,,sklepów" stały byle jak ściśnięte i jakoś grały

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy i co z tego wybrać? 2017/07/29 09:45 #438854

  • agaj666
  • agaj666 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Soundbar... tego nie brałem pod uwagę ale jak spojrzałem to koszt tego ustrojstwa niemalże wyczerpie budżet, a gdzie wzmacniacz i cd player?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy i co z tego wybrać? 2017/07/29 09:57 #438855

DROGO pod lelewizor to jeszcz , do słuchania muzyki ? blado widzę trzeba jeszcze subwoofer , i robi sie obrzydliwie drogo , i zostanie z tym na ,,wieki " , a nie daj boże za jakiś czas się zepsuje , oddzielne kolumny wzmacniacz jedno idzie zmienić , naprawić

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Czy i co z tego wybrać? 2017/07/29 14:16 #438856

Sounbar SONOS służy głównie do odtwarzania muzyki że streamingu a więc ze smartfona, sieciowego playera itp. Obecnie jakość serwisów muzycznych takich jak Spotyfi nie odbiega znacząco od budżetowego CD.
A wygoda i dostępność od ręki do tego co Ci się zamarzy jest jak wiadomo ogromna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator