HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Monitory studyjne [1000zł] 2017/07/24 19:46 #438764

  • meriu29
  • meriu29 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam planuje zakup monitorów studyjnych. Budżet 1000zł za pare. Czy znajde za tą cene coś w miare sensownego? Myślałem nad:
www.ceneo.pl/2237194#tab=spec
supersound.pl/906-behringer-ms40-aktywne...DEAQYAyABEgJvFvD_BwE
sklepaudiopol.pl/pl/nowe-aktywne-monitor...m-5-para.html?zwykle

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Monitory studyjne [1000zł] 2017/07/24 21:58 #438767

Pierwsze NIE, drugie TAK, trzecie NIE.
Musisz sobie zdawać sprawę, że "te drugie" to poziom absolutnie podstawowy (choć już dobry) lecz do poziomu PRO droga i cena daleka. Pytanie tylko co Tworzysz i czy jest sens pchać się w poważniejszy sprzęt bo jeśli (wybacz jeśli urażę), jest to hip-hop, disko-z pola czy inna nawiedzona i okraszona poezją napadową wytwórczość to sensu "nima" i MS40 będą już na wyrost. Przy okazji, MS40 to bardzo sprytny głośniczek pozwalający pominąć wzmacniacz, DAC i kartę dźwiękową w komputerze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Monitory studyjne [1000zł] 2017/07/24 22:57 #438772

  • meriu29
  • meriu29 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Monitory mają służyć do tworzenia mixów muzyki techno, psytrance. W późniejszym etapie do produkcji.
Polecono mi monitory:
PRESONUS ERIS E4.5 - 780 zł
Resident Audio M5 - 1000zł

mój faworyt:
KRK RP5 G3 1200zł

Co myślisz z pośród tych 3? Te krk wyglądają genialnie i słyszałem o nich dużo dobrego.
Aczkolwiek czytałem o PRESONUS ERIS E4.5 i ponoć wypadają równie dobrze.. i ta cena.
Warto dopłacić 400zł?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Monitory studyjne [1000zł] 2017/07/25 13:27 #438777

Miałem kiedyś wzmacniacz słuchawkowy Presonusa HP4 i prawdę mówiąc był "taki sobie". Nawet tranzysotry dla lewego i prawego kanału pochodziły od zupełnie innych producentów, tak że raczej nie przykładają się tam do rzetelności. Pchnąłem go w końcu bez wielkiego żalu za półtora stówki.

KRK nie znam i Residentów również. Zobacz sobie jeszcze ADAM Audio. Niektóre ich modele mają wstęgowy głośnik wysoko-tonowy typu AMT - bardzo dobry wynalazek ... jeśli nie wybitny B)

Problem może być tylko taki, że do Techno (mam tego trochę na CD, oprócz tego sporo z wytwórni Ninja Tune i Warp) będziesz potrzebował czegoś co sprawnie i w pełni kontrolowany sposób wyemituje bas, ... a to co chcesz kupić to jednak monitorki są. Dobry subwoofer kosztuje wyraźnie powyżej 1000 zł, ale bez niego linie basu będziesz edytował ... na czuja ? Chyba, że zapniesz słuchawki np. jakieś Beyerydynamiki DT770 - Powinieneś znaleźć używki w dobrym stanie za kilka stówek, nowe nauszniki można dostać za 30 zł w mp3store.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Monitory studyjne [1000zł] 2017/07/25 15:18 #438782

  • meriu29
  • meriu29 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Adam audio.. polecał mi je znajomy siedzący w produkcji już sporo czasu jednak ceny są zaporowe.. najtańszy pojedyńczy monitor 820zł, już robi sie spora suma - powyżej mojego budżetu. Potrzebowałbym jednak monitorów bo słuchawki mam już dobre, coś do czego faktycznie mógłbym w późniejszym czasie dokupić suba i będzie to jakoś wspólnie współdziałać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Monitory studyjne [1000zł] 2017/07/31 21:17 #438886

Mam kontakt "częsty" z KRK VXT8 i bez dwóch zdań jest to sprzęt prima sort ale ten akurat sporo powyżej Twojego budżetu. Na Adamach z kolei mój kolega robi pewne operacje i on mówi,że na KRK by ich nie zamienił.
John ma rację,że z basem będziesz miał problem bo mikromonitorki go nie mają wiec będziesz bas "przeciągał", na słuchawkach z kolei wszystkiego nie zrobisz a do tego będziesz potrzebował słuchawek w miarę neutralnych, tu chyba rzeczywiście 770 wydają się najtańsze z dobrych.Rzecz w tym, że "fajnie grające" słuchawki to zwykle słuchawki z podrasowanym dołem i górą :-)
Więc znów musisz brać pod uwagę,że na słuchawkach ujmujesz dołu/góry, której słyszysz więcej niż naprawdę.
Do tego wszystkiego spotkasz się z akustyką pomieszczenia, a po zakupie suba to się uwypukli.
Podsumowując, doskładał bym pieniędzy, bo może być tak, ze te co masz zmarnujesz i problem pozostanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Granit poprawia kontrolę basu i szeroko rozumiane aspekty dynamiczne. Dźwięk robi się taki wyczynowy."
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator