HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

STEREO - prosba o pomoc 2017/07/24 08:25 #438750

  • kuredhivaru
  • kuredhivaru Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam serdecznie , na imie mam Dominik i chce poprosić o porade . Zaczne od tego , ze wcale nie jestem pewny czy wyborem dla mnie powinno być typowe STEREO . Chce wymienić sprzet i lubie muzyke w dobrej jakości ale czasami lubie tez dobry film . Nie jestem audiofilem ale mysle , ze z powodzeniem wyczuwam dobry dźwięk . Mój salon 60 m2 , telewizor 55 cali Samsung ue55ks9000 . Powiem szczerze , ze myslalem o zestawie yamaha musiccast rx-a850 plus kolumny bowers Wilkins cm8 s2 . Mam prosbe , powiedzcie mi co o tym myślicie , może jakies wasze porady i sugestie ? będę wdzięczny za kazde konstruktywne zdanie ludzi którzy posiadaja wiedze . ja do nich nie naleze . jeśli powinienem udzielić więcej informacji to chętnie odpowiem na kazde pytanie . pozdrawiam wszystkich

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

STEREO - prosba o pomoc 2017/07/24 10:06 #438753

CM8 to dobre kolumny jednak dosyć wymagające i o ile podłączone same bez centralnego i tylnych nie sprawiły by jeszcze Yamaszce wielkich kłopotów to ewentualna reszta głośników (jeśli chciałbyś mieć cały zestaw 5.0 albo i 7.0) spowoduje mocne ograniczenie dostępnej mocy i amplituner może odmówić współpracy. Ale nawet opcja 2.0 podpięta do tej Yamahy mnie nie przekonuje ze względu na te 60m2, dlatego szukałbym na prawdę mocnego wzmacniacza albo rozważył zestaw dzielony z jakiegoś odtwarzacza sieciowego który zbierze sygnały z TV, odtwarzaczy płyt czy komputera oraz osobnej końcówki mocy (2 lub 5 kanałowej), która zajmie się wzmocnieniem.

Napisz co ma być głównym źródłem dźwięku i skąd mniej więcej jesteś, to poszukam jakichś używanych kolumn w Twojej okolicy, żebyś mógł je sprawdzić osobiście czy Ci pasują ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

STEREO - prosba o pomoc 2017/07/24 11:19 #438754

  • kuredhivaru
  • kuredhivaru Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
zachodniopomorskie woj. Nie wiem dlaczego ale te głośniki jakos przemawiają do mnie . może zostać przy tych glosnikach ( na razie na poziomie tylko dwa ) a może zaproponuj mi amplituner za rozsądne pieniądze który spokojnie pociągnie te glosniki nawet z opcja rozbudowy do 5 glosnikow za jakiś czas ? co o tym myślisz ? na pewno po czasie dokupię odtwarzacz dvd i adapter , lubie klasyczne nośniki muzyki , używam tez spotyfy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

STEREO - prosba o pomoc 2017/07/24 11:33 #438755

A masz możliwość ich posłuchania albo najlepiej wstawienia na chwilę do siebie ? Pokój w bardzo dużym stopniu decyduje o efekcie brzmieniowym i choć kolumny porządne, fajne i ładne to zawsze jest ryzyko. Masz ten pokój jakoś urządzony ? Chodzi głównie o ściany bo duże płaskie powierzchnie to najgorszy możliwy scenariusz, jeśli do tego proporce pokoju są zbliżone do kwadratu i na podłodze nie ma przyzwoitej grubości dywanu to mamy gotowy przepis na akustyczną katastrofę niezależnie od rodzaju, ceny i wielkości kolumn.

Amplituner który da sobie radę z CM8 i nawet całym zestawem, który będzie miał ok.4ohmy (dziś praktycznie większość) jest
Arcam AVR400 - to maszyna która zostawia w tyle wszystkie te japońskie cudeńka które trzęsą portkami przy niskich impedancja i ceremonialnie się wyłączają. Sprawdzi się w każdym repertuarze i w każdym towarzystwie sprzętowym. Konkurencji chyba nie ma (nie w tej cenie). Myślałem jeszcze, że może jakiś Anthem ale wszystkie trzy modele też mają problemy przy dużych obciążeniach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

STEREO - prosba o pomoc 2017/07/24 11:46 #438756

  • kuredhivaru
  • kuredhivaru Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
jestem jeszcze w pracy na malidawach , jade na urlop 12 sierpień , wtedy chce kupic sprzet , salon idealnie kwadratowy , zasłony ciężkie na pewno powiesimy , idealnie na srodku salonu komin z kominkiem , reszta to normalne wyposażenie , sofy itp. na podłodze deska drewniana , ten dywan to bardzo niechętnie , chyba ze tylko cos małego na srodku . co ty bys proponowal ? jednak chciałbym cos kupic .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

STEREO - prosba o pomoc 2017/07/24 12:06 #438757

Pooglądaj sobie jak wyglądają pokoje do słuchania muzyki albo oglądania filmów. Goła podłoga jest wykluczona, gołe płaskie ściany również. Dzisiejsze ustroje akustyczne już nie straszą szarością i producenci potrafią zrobić je tak żeby stanowiły element stylizacji pomieszczenia. Do wyboru mnóstwo kształtów i pełna paleta kolorów. Gdzie szukać ? Na pierwszy strzał Nyquista, ale jest wielu innych.
Nowoczesne puste wnętrza są beznadziejne akustycznie i prawdę mówiąc szkoda wstawiać CM8 i dobry wzmacniacz bo efekt będzie i tak fatalny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

STEREO - prosba o pomoc 2017/07/24 12:11 #438758

  • kuredhivaru
  • kuredhivaru Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
popatrze , cos z tym zrobie , jednak dalej musze dobrac jakiś amplituner do glosnikow , dzięki za fajne rady , milo posluchac kogos kto ma pojecie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

STEREO - prosba o pomoc 2017/07/24 12:58 #438759

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

STEREO - prosba o pomoc 2017/07/25 08:36 #438773

  • kuredhivaru
  • kuredhivaru Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
witaj ponownie , poczytałem sporo o ampli arcam 400 , robi wrazenie , nigdy sam nie zwrocilbym uwagi na ten produkt żeby nie twoja podpowiedz . jeśli znasz sie na tym i jesteś z branzy to powiedz mi czy jest szansa kupic taki wzmaczniacz używany z gwarancja ? niestety nowego nie kupie bo mnie nie stać , a strasznie mnie zakrecil . znalazłem jeden w anglii za 3000 zl ale boje się takiej transakcji . masz może inny pomysl na cos używanego ? pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kuredhivaru.

STEREO - prosba o pomoc 2017/07/25 13:11 #438776

Zdarza się, że sklepy sprzedają egzemplarze pokazowe, zazwyczaj są w idealnym stanie i sklep udziela na to gwarancji. Okazją do wyprzedaży za znacznie niższą cenę jest też wprowadzenie nowego modelu ale na to trzeba chwile poczekać. Niższą cenę można też uzyskać ... negocjując. W sklepach cena na półce wcale nie musi być tą jaką się faktycznie płaci. Negocjacje są bardzo powszechne. Zakupów w sklepach "niepolskich" bym się nie obawiał, jest tu kilku kolegów którzy kupują na "wyspach" i sobie chwalą. Poszperaj, jest jeszcze allegro, ebay, amazon.

Ja swego czasu kupiłem ekspozycyjny wzmacniacz z wycofanej już serii wart 5000 za 2700 + wysyłka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

STEREO - prosba o pomoc 2017/07/25 14:37 #438779

  • kuredhivaru
  • kuredhivaru Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
dziekuje bardzo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

STEREO - prosba o pomoc 2017/08/10 22:33 #438939

Dokładnie......
Ja też większość rzeczy kupowałem w UK i moge sie wypowiedzieć pozytywnie. Dbałość o klienta, realna gwarancja, nie ma problemu ze zwrotem czy reklamacją.
To u nas zawsze były problemy z gwarancjami itd.
Czasem mnie śmieszy jak widze używany sprzet na sprzedaż z wyeksponowanym napisem "krajowa gwarancja":)
Chyba tej której nie ma :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Iluzjonista.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator