HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Prośba o pomoc w doborze pierwszego nagłośnienia 2017/07/22 17:59 #438715

Witam!

Jako laik w sprawach sprzętu Hi-Fi zwracam się do Was fachowców z prośbą o poradę. Planuję zakup amplitunera stereo Yamaha R-S202D (bądź innego do 1500 zł) oraz dwóch kolumn. Pokój jest trochu niemiarowy, bo na poddaszu, o wymiarach około 2,5 x 7 m.
Doradzicie jakieś kolumny podłogowe w cenie poniżej 2000 zł? Jako, że będę odtwarzał głównie muzykę rockową i klubową, zależy mi na dobrze słyszalnym basie (chyba nie ma sensu ładować taniego subwoofera bo spodziewam się, że zagra on co najwyżej średnio).
Moja pierwsza myśl to kolumny Tonsil Altus 300 - kawał dyskotekowego pudła. Ale obawiam się, że przy tak małym pomieszczeniu przestrzelę z tymi głośnikami i całe brzmienie będzie słyszalne u sąsiadów :)
A jeśli według Was ten pokój jest za mały na kolumny podłogowe, to inną opcją są mogłyby być jakieś dwa mniejsze głośniki plus sub Magnat Monitor Supreme Sub 302A.

Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o pomoc w doborze pierwszego nagłośnienia 2017/07/22 19:01 #438716

wstyd przyznać ale żadnych altusów nigdy nie słyszałem , nawet mimo tego pewnie wolał bym np. allegro.pl/kolumny-podlogowe-jbl-e90-nor...nia-i6894704614.html , Co Wy wszyscy z tymi amplitunerami , bo można podłączyć srajfona ? wzmacniaczy jest na kopy np marantz 80 ,8000 coś z rotela do 1500 można wyrwać fajny sprzęt a jakiś odbiornik wifi, blu. zawsze można dokupić a to co stracisz na tanim wykonaniu tego nie odzyskasz amplitunery za te pieniądze = oszczędności

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Prośba o pomoc w doborze pierwszego nagłośnienia 2017/07/22 19:16 #438717

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie użycie wzmacniacza zmienia nieco koncepcję sprzętu, bo o ile zabawy z telefonem mnie nie interesują, to radia FM by się posłuchało...
Fajnie się prezentują te JBL, rozpatrzę się w temacie.
Natomiast z nowych kolumn wpadły mi jeszcze w oko Pylon Onyks 25.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o pomoc w doborze pierwszego nagłośnienia 2017/07/22 19:28 #438718

radio dobra rzecz za ok 200 parę zł teraz wyrwiesz rasowy tuner z czasów gdy FM coś znaczyło teraz tunery w ampach to tylko jakieś nędzne protezy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o pomoc w doborze pierwszego nagłośnienia 2017/07/22 22:09 #438722

Nie wiem skąd pomysł na Altusy, ani to kolumna do domu ani też na dyskotekę a to ze względu na ... a tu niespodzianka ... brak basu. To co się z nich wydobywa ma się nijak do tego co powinno z tak wielkiego głośnika, a obudowa to w ogóle jest jakiś żart, choć mało śmieszny dla posiadacza.

Linków do dobrych skrzynek było w niedawnych okolicznych wątkach całe mnóstwo, wystarczy podążać ich tropem, z jednym zastrzeżeniem - trzeba z tym Amplitunerem czy to tam wybierzesz pojechać i na miejscu sprawdzić czy o to brzmienie Ci chodzi. Inaczej zakupy kolumn nie mają sensu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o pomoc w doborze pierwszego nagłośnienia 2017/07/27 09:03 #438820

Dziękuję za cenne uwagi. Po przemyśleniach chyba zdecyduję się na zakup lepszego amplitunera stereo (Harman/Kardon HK3770) oraz kolumn JBL E90 (w sobotę jadę do tego sprzedawcy z allegro na odsłuch). Mam natomiast jeszcze jedno pytańko:
Chciałbym ów zestaw również połączyć z komputerem PC (najlepiej będzie kable optycznym lub coaxial). Muszę więc kupić kartę muzyczną na slot PCI lub PCI Express z którymś z takowych wyjść. Gdzieś tam czytałem, że w przypadku optycznego przesyłu dźwięku nie ma znaczenia klasa karty muzycznej, bo ona nie dekoduje dźwięku. Czy to prawda? Wiecie, nie chciałbym iść w niepotrzebne koszty kupując kartę za parę stów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o pomoc w doborze pierwszego nagłośnienia 2017/07/27 09:35 #438821

no to się szarpniesz po kasie , szkoda że nie możesz porównać z tańszym starszym no i brak pilotki może nie było by przepaści jakościowej np. allegro.pl/amplituner-stereo-harman-kard...ice-i6863543493.html , a sporo kasy zostaje w domu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o pomoc w doborze pierwszego nagłośnienia 2017/07/27 11:26 #438825

Transmisja optyczna ma tę zaletę, że odcina Cię od wszelkich zakłóceń z komputera i dodatkowo jest niewrażliwa na długość przewodów i ewentualne zakłócenia elektromagnetyczne mogące się pojawić po drodze. Jednak trzeba pamiętać o tym, że po drodze mamy dwa razy konwersję napięcia na światło i potem w drugą stronę jednak korzyści są większe niż dwa dodatkowe przetworniki. Nie sądzę aby trzeba było wdawać aż kilkaset złotych, poza tym możesz kupić kartę zewnętrzną wpinaną do USB jak np. HiFIMan HM-101 która co prawda nie ma wyjścia Toslink ale zwykłego Coaxiala z sygnałem S/PDIF i to za niecałe 2 stówki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o pomoc w doborze pierwszego nagłośnienia 2017/08/26 08:43 #439104

Panowie,
Właśnie skończyłem testy rzeczonego zestawu, w tym muzykę z komputera (przesyłaną optycznie przez kartę Maya U5), z bluetooth i z wbudowanego w amplitunerze radia. Jestem zachwycony, o to właśnie chodziło. Dzięki za pomoc :) Temat do zamknięcia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator