HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/18 00:00 #438660

Taga to po prostu tania marka mająca dać klientom supermarketów posmak czegoś lepszego. To już nawet nie chodzi o naciągane parametry ale o jakość skrzynki, która zrobiona jest z cieniutkiej płyty (daj boże jeśli) MDF. To element najdroższy więc i na nim najlepiej robić cięcia kosztów. W dobrych kolumnach absolutne minimum to 18mm, a w porządnych paczkach daje się calówkę a do tego usztywnienia, wręgi, kryzy, żebra, kratownice, wszystko po to aby obudowa była możliwie "głucha". Jak będziesz w supermarkecie popukaj w te skrzynki "mediamarktowych hajendów". Dobra skrzynka ma być jak kamień, a Tagi są jak ... pudełko na buty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/18 09:35 #438665

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
@Piotr Hajdyła
Dlaczego nie poczytasz kilkunastu tematów które są dosłownie tuż obok/powyżej/poniżej twojego tematu a dotyczą budżetowych zestawów?
Naprawdę polecane tam kolumny biją na głowę supermarketowe produkty. To nie jest tak że wydając tysiąc złotych na nowe kolumny otrzymasz produkt dobry. Po prostu zapomnij o tym. Owszem są to produkty łatwo dostępne, ładnie wyglądające ale jak za jakis czas zderzysz sie gdzieś u kogoś z dobrym dźwiękiem okaże się że wyrzuciłeś kasę w błoto.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/21 17:20 #438707

Skutecznie wyleczyliscie mnie z checi zakupu kolum marki taga.Teraz troche z innej beczki przed zakupem mam zamiar zrobic maly remoncik tzn pomalowac pokuj i w sumie wpadlem na pomysl ze moglby zamiast malowania scian sprawic sobie jakas fajna boazerie i mam pytanie: Czy boazeria drewniana np sosnowa ma jakis wplyw na dzwiek tzn akustyke ? jest lepsza czy gorsza niz zwykle sciany (pustaki i tynk) ? W gre wchodza takze panele scienne PCV lub MDF co najlepsze ? :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotr Hajdyła.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/21 22:45 #438709

Jeśli będzie miała jakieś wystające elementy, schodki, falki itp. to stanowić będzie jakiś tam dyfuzor akustyczny czyli innymi łowy rozpraszacz. Powinna zmniejszyć pogłos i echo trzepoczące.

brasil.cel.agh.edu.pl/~14sapyzik/index0743.html?page_id=69
www.google.pl/search?q=dyfuzor+akustyczn...igB&biw=1215&bih=673
www.hifi.pl/slownik/dyfuzorschroedera.php

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/22 00:03 #438711

O Panie takiego czegos do pokoju to ja niewstawie zbyt abstrakcyjne chodzi mi oto co jest lepsze zwykla sciana czy panele nasciene mdf np
www.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-boa...s,p340519,l1553.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/22 08:42 #438712

takie panele to tylko grzyba na ścianie przykryć popularne za komuny w ,,biurach" Towarzysza Prezesa , na strych też się nada , może coś z gipsu akustycznie moze trochę ale raczej nic :) , cena też sroga ale mi się widzą różne do wyboru www.olx.pl/oferta/dekoracyjne-panele-sci...-CID628-IDix6ON.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/22 15:54 #438714

Nie kombinuj. Pomaluj sobie pokój jak musisz i tyle. Połóż gruby dywan.
Skoncentruj sie na kolumnach i amplitunerze a później będziesz się bawił w udziwnienia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/22 21:37 #438720

Akustycznie taki panel naścienny z MDF-u nie wniesie nic, bo nadal to będzie pusta, płaska i twarda powierzchnia. To już lepsza by była boazeria starego typu, taka jaką się szpanowało przed znajomymi w latach '80-tych, bo ona przynajmniej miała jakaś fakturę a to ... ? Akustycznie bezsensowne, kosztuje zapewne swoje i nadal tak samo brzydkie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/22 22:31 #438723

Ok w takim razie niebede nic kombinowal poprostu pomaluje , iluzjonisto na wzmacniaczu juz sie nie musze koncentrowac bo mam onkyo a-9010 mam takie pytanie przy okazji do jakiego wyjscia sie podpina kabel coxial do tv ? Pytam bo podobno coxial jest lepszy niz optyczny toslink ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/22 22:52 #438724

wejście w tv tak samo jak we wzmacniaczu ,,coaxial " najczęściej żółtym kolorem oznaczone

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/22 23:13 #438725

jedyne zolte wejscie jakie mam w tv to video av in ale to chyba nie to ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/22 23:26 #438726

No to może nie ma w moim panasie txp46 gt30 też nie ma a strasznie stary tv to nie jest

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/23 00:08 #438727

Moj to samsung ue60j6240 i nie ma no coz zostaje mi toslink

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/23 08:21 #438728

Jak będziesz miał klasowy CD lub inne źródło to można pomyśleć o coax. W TV nie ma wejścia coax bo nie jest tak wymagane. Noramalnie podłączasz przez optyczny i tyle. Nie wiem w czym jest lepszy coaxial od toslinka bo u mnie różnicy nie ma a i tak uważam, że optyczny na dłuższą odległość kilku metrów będzie lepszy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/23 10:19 #438729

"Nie wiem w czym jest lepszy coaxial od toslinka" No to teraz czas zebym zablysnol otoz wejscie koaksjalne akceptuje sygnal 192kHz/24-bit a optyczne – 96kHz/24-bit !!! ( nie mam pojecia co to znaczy hehe) I kolejne pytanie z seri jestem zielony jaki kupic kabel glosnikowy bedzie on dlugosci 1,5m jaki przekroj wybrac czy 2,5mm czy 1,5mm .Wiem ze zbyt maly przekroj niemoze byc na zbyt dlugim kablu a czy zbyt duzy przekroj na krotkim kablu tez moze zaszkodzic ???

Edit: info mam wzmacniacz onkyo a 9010 o mocy 44w (8Ω) na kanal dlugosc kabla bedzie wynosic 1,5m jaki przekroj powinien miec kabel czy 2,5mm to zaduzo ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotr Hajdyła.
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator