HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/15 13:15 #438626

Ja też mam teraz 17m i kolumny podstawkowe Xavian Ambra (nie są małe). I myślę, że jednak troche są za duże do tego pomieszczenia. Mam wrażenie, że nie rozwijają skrzydeł. Chociaż kiedy odsunąłem kanapę od tylnej ściany na metr i skróciłem odległość (kolumny-miejsce odsłuchowe) było już dużo lepiej. Można też troche pojeździć z kolumnami z ustawieniem kątu.
Zgadzam sie po troche ze wszystkimi opisującymi bo możliwości jest naprawde wiele. Widziałem też duże kolumny podłogowe w małych pomieszczeniach gdzie naprawde to dobrze grało. Ale ja u siebie nie moge zastosowac takiej zmiany bo u mnie to jakoś blado wychodziło z moich doświadczeń w moich 4 ścianach. Pamiętam jak dawniej przywoziłem pożyczane kolumny do domu i słuchałem. A napociłem sie że hej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/15 13:35 #438627

kiedyś na AS w małym pokoiku slyszałem duuże aktywne GEITHAIN RL 800 byłem w ciężkim szoku ta szybkość i bas w takiej dziupli bym kupił tylko ta cenka też szokująca ,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/16 03:37 #438631

No wiec zrobilem maly resertch i znalalem wzmacniacz Onkyo A-9010 na anglo jezycznych stronach sam pozytywne recenzje nawet zgarnol nagrode jakosc/cena 2016 posiada on cyfrowe wejscie optyczne wiec bede go mogl podlaczyc do tv, chce sie jeszcze raz upewnic czy moze tak byc ze pc ,konsola i dekoder beda podpiete hdmi a z tv optycznie do wzmacniacza i ze wszystkich tych urzadzen dzwiek bedzie na glosnikach od wzmacniacza ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotr Hajdyła.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/16 10:23 #438633

konsola~~ hdmi~~ tv ~~ optyk~~wzmacniacz dzwięk jest , tak samo z lapka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/16 12:32 #438634

Super dzienki wszystkim za pomoc mam juz przynajmniej od czego zaczac, wiec mojim wzmacniaczem bedzie ONKYO A9010 teraz jakie kolumny podlogowe (koniecznie chce podlogowe) ile musze miec wat jak to sie oblicza itp.Wzmacniacz jestem wstanie dostac za 900zl wiec zostaje mi 1100 na glosniki a kable dostane od ziomka :p
P.S ten wzamcniacz ma jedno wejscie optical i jedno coxial niektorzy pisza ze dobrze ay wzmacniacz mial dwa wejscia optical z jakiego powodu ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotr Hajdyła.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/16 13:25 #438635

mają więcej gratów do podłączenia , tu masz podstawkowe podłogowe www.olx.pl/oferta/kolumny-paradigm-monit...3RkF.html#cfab4d6106 ,powinny starczyć , a poco obliczać moc ? normalne takie jak wzkazał John 1,5 v mają ok 80 -120 nawet tego nie wykorzystasz , gorzej część ,,audiofilskich " producentów w swej pysze nie podaje mocy :cheer: a chcesz mieć pewność poszukaj od miniwiezy z dumnym napisem 250watt

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/16 23:05 #438640

Mocy kolumn się "nie oblicza". To ile napisali oznacza ile kolumna jest w stanie znieść (górny limit) aczkolwiek może się zdarzyć, że ... nie znosi. Moc wzmacniacza to też górny limit którego w normalnym użytkowaniu nie osiąga bo na szczęście mało jest idiotów odkręcających gałę na full.

To trochę jak z autem. Masz powiedzmy 150 koni ale należy sobie zadać pytanie "gdzie" je masz, na wolnych obrotach, przy 1500 obr/min, a może przy 3000 obr/min ? Otóż masz je przy 5500, 6000, albo i wyżej. Kręcisz tak wysoko silnik ? Nie, bo i po cholerę, czyli wychodzi na to, że w codziennej jeździe nie masz 150 koni tylko góra 80-100, a reszty nigdy nie wykorzystasz. Zerknij sobie na pierwszy lepszy wykres z pomiaru na hamowni. Maksymalna moc pojawia się przy prawie maksymalnych obrotach i podobnie jest ze wzmacniaczem audio.

A tu nieco o tym na co trzeba zwracać uwagę w kontekście kolumn i jak zobaczysz nie ma tam nic o mocy bo to drugo- albo i trzeciorzędny pod względem ważności parametr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/17 08:12 #438641

Piotr!
Dobrze by było żeby wzmacniacz miał co najmniej dwa wejścia optyczne ale nie koniecznie. Ano dlatego, że jak będziesz sobie w przyszłości chciał podłączyć drugie urządzenie, to do czego to podłączysz?
Tutaj musisz sam zadecydować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/17 15:50 #438644

Co sadzicie o kolumnach TAGA HARMONY TAV-606F SE czy beda pasowac do wzmacniacza ONKYO A9010 ?
Czytalem ze TAGA HARMONY TAV-606F SE to nowa ulepszona wersja TAGA HARMONY TAV-606F V.3 ale czy te TAV-606F V.3 byly dobre ?
Widzialem takze ze te kolumny wystepuja w zestawie 5.1 czy to znaczy ze same 2.0 beda kiepskie czy to ze wystepuja tez w zestawie 5.1 nie ma znaczenia. Moglbym nagiac troche dla nich budrzet bo nowe to jednak zawsze nowe : mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kolumna-t...i8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotr Hajdyła.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/17 16:47 #438645

mogą grać ale mi było by ,,szkoda" dać do1000zł za nowe wolał bym jakies używane na forum są bardziej obyci w temacie , wybór jest przeogromny musisz sobie posłuchać czegokolwiek , sobie może zapodał bym jakieś nie ,,męczące " allegro.pl/kolumny-yamaha-ns-150-krakow-...ara-i6893584962.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/17 18:45 #438648

Tysiaka za nowe Tagi ? :whistle:
Znam inne sposoby na bezsensowne zakupy aczkolwiek ... nie jest ich zbyt wiele :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/17 19:02 #438649

Piotr posłuchaj.... czy 5.1 czy 2.0 to już powinieneś wiedzieć czego chcesz. Chcesz zbudować system stereo czy chcesz dźwięk przestrzenny z kina domowego? Bo w tym momencie zaczynamy się cofać.
Co będziesz na tym robił, grał, oglądał filmy, słuchał muzyki z PC czy oglądał tylko TV. Co lubisz powinieneś określić. Dokładnie czego oczekujesz? Co spowodowało też, że uparłeś się na kolumny podłogowe? Wygląd nie zagra.
Chcesz duże podłogówki to kup sobie Tonsil Altus i po temacie.
Niestety bez odsłuchu ciężko pisać czy będą pasować czy nie. Jednemu będą a drugiemu nie.
Ja swój zestaw składałem latami i wciąż nie jestem do końca zadowolony bo idealny zestaw nie istnieje a już na pewno nie w tej kwocie.
Także jak już kupisz wzmacniacz to pod pache i hop do sklepu na odsłuch.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/17 20:45 #438651

Illuzionisto zle mnie zrozumiales albo ja zle napisalem ja wiem ze chce 2.0 chodzilo mi oto czy to ze jak kolumny sa sprzedawane w zestawie 5.1 a kupi sie je jako 2.0 to ma cos do rzeczy czy moze to bez znaczenia ?
John czy te tagi to naprawde nieoplacalny zakup ?
jak twojim zdaniem wypadaja te parametry ?
Rodzaj
Pasywny
System
Trójdrożny
Zalecana maksymalna moc wzmacniacza [W]
150
Minimalne pasmo przenoszenia [Hz]
36
Maksymalne pasmo przenoszenia [Hz]
25000
Skuteczność [dB/W/m]
91
Impedancja [ohm]
6
Czestotliwość odcięcia [Hz]
650 , 4500
Gniazda
Pozłacane
Zastosowane technologie
Bass Reflex , Bi-Wiring Bi-amp ,
Inne
Zalecana moc wzmacniacza 20 - 150 W Maksymalny przekrój przewodu akceptowalny przez terminale głośnikowe 2,5 mm
Głośniki składowe
Głośnik niskotonowy
Magnes 90 mm , Papierowa membrana , 2 x 165mm
Głośnik średniotonowy
Magnes 80 mm , Żółta membrana z włókna szklanego , 133mm
Głośnik wysokotonowy
Kopułka jedwabna , Magnes 70 mm , 25mm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotr Hajdyła.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/17 20:59 #438652

Nie patrz po tym co pisze producent , magazyn audio robi ,,techniczne " testy , 91 dB w marzeniach jak wydusi 88 jest dobrze 36-25000 Hz znowu pobożne życzenia , zobacz że koledzy polecają używane w cenie ok 1000 , tylko kiedyś one kosztowały min 1500- 2500 i to nie wielogłośnikowe

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/17 21:05 #438653

5.1 to 5.1 czyli masz dwie kolumny na froncie stereo-lewa i prawa + centralny (do dialogów) i dwie satelity na tyle np. + subwoofer. Czyli 5 głośników + sub.

Kupując same dwie kolumny masz 2.0, które są podstawą nawet w systemie surround.
Czyli bez centralnego, satelit i suba, których nie potrzebujesz.
Reasumując masz stereo - lewy i prawy kanał.

O tych parametrach papierkowych to można zapomnieć. Generalnie ważna jest efektywność kolumn wyrażana w dB. Im więcej dB tym mniejszej mocy wzmacniacz potrzebny do wysterowania. Im mniej decybeli tym większej wydajności prądowej wzmacniacz potrzebny. Są też wyjątki nie zawsze tak jest.
Jeszcze impedancja a właściwie jej spadek. Ja miałem kiedyś kolumny 8Ohm a spadek impedancji był do 5.1 Ohm. Więc słabe wzmacniacze nie radziły sobie dobrze bo nie ruszały głośnika niskotonowego a dźwięk był bezpłciowy i bez basu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator