HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/13 17:09 #438606

Witam wszystkich na wstepie odrazu powiem ze o glosnikach wiem tyle, ze sluza jako zrodlo dzwieku takze bede wdzieczny za jakies linki zebym mogl sie doedukowac.Sprawa wyglada tak ze kupilem tv 60cali samsung j6240 obraz jest super ale dzwiek mnie nie zadowala, przedtem uzywalem glosnikow creative 5.1 t660 oraz karty dzwiekowej x-fi xtrime gamer na kompie, siedzialem blisko nich i bylo ok nawet w 2.1,duzo lepiej niz na tym tv.Chcialbym kupic cos do max 2000zl najlepiej jakby to byl gotowy zestaw.Muzyke filmy itp odtwarzal bede z komputera pc wie nie potrzebuje zadnych odtwarzaczy blueray itp chodzi mi o sam dzwiek wzmacniancz i glosniki zestaw nie musi byc mocny jezeli chodzi o glosnosc byle jakosc dzwieku byla spoko.Z gory dzienkuje za kazda pomoc.Dotad wogule nieinteresowalem sie tematem wiem tylko ze chcialbym wzmacniacz i dwie kolumy podlogowe nowe lub uzywane. W jaki sposob podpina sie wzmacniacz do tv ? dzwiek z pc czy dekodera do tv przez hdmi a do wzmacniacza ?.Na koniec podam wymiary pokoju to: dlugosc 4,6m szerokosc 4.1m wysokosc 2,5m.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/14 00:58 #438608

Kolumny to nie źródło dźwięku a zakończenie systemu. Za źródło dźwięku służy to z czego odtwarzamy muzyke (CD, PC, gramofon, może być TV itp.)
Teraz ważne jest dobranie kolumn do pomieszczenia. Do 18m kolumny podłogowe? hmm..... czemu nie? Można upchać ale takie kolumny często lubią być dużo odsunięte od tylnej ściany. Druga rzecz to dobranie odpowiednich głośników do wzmacniacza. Dlatego dobrze by było żebyś najpierw rozejrzał się za nim.
TV do wzmacniacza podpinasz kablem optycznym Toslink (jeśli wzmacniacz ma takie wejście), PC do wzmacniacza podłączasz przez USB , dekoder do wzmacniacza możesz podłączyć tak samo przez Toslink lub czincz (jeśli dekoder ma takie wyjścia).
Można również zrobić tak że podłączasz dekoder Hdmi do TV a TV Toslinkiem do wzmacniacza. Wtedy będziesz miał możliwość oglądania TV (z głośników w TV) a w razie kiedy będzie taka potrzeba odpalasz wzmacniacz i słuchasz przez kolumny. Inaczej będziesz musiał za każdym razem włączać wzmacniacz żeby coś oglądnąć (jeśli podłączysz bezpośrednio dekoder do wzm.)
Także w Twoim przypadku wzmacniacz musi być z wejściami cyfrowymi.
W tej cenie nie znam nic co mógłbym doradzić ale popatrz na alle lub ebay. Może Top hi fi? Tam mieli kiedyś dużo kombajnów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/14 02:16 #438609

Dzienki czyli na poczatek mam szukac wzmacniaca z wyjsciem toslink ? "Inaczej będziesz musiał za każdym razem włączać wzmacniacz żeby coś oglądnąć " to zle ? ja chcialbym tylko sluchac z tego wzmacniacza bo dzwiek z tego tv lipa straszna.Czy taki wzmacniacz zuzywa duzo pradu nie moge go miec caly czas wlaczonego ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/14 08:10 #438610

Myśle, że powinieneś poszukać jakiegoś amplitunera z wejściem USB, optycznym (najlepiej jakby były co najmniej dwa).
Zużycia prądu raczej bym się nie obawiał w tej klasie sprzętu. Co innego jakby wzmacniacz pracował w klasie "A" ale to już zupełnie inna bajka. Za to zużycie prądu oferuje ci Twój PC :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/14 11:59 #438611

Czyli mam szukac amplitudera stereo ? czy jest on gorszy od wzmacniacza ?
Kots moze sie wypowiedziec na temat tych glosnikow allegro.pl/show_item.php?item=6867804256 czy firma IQ jest wporzadku bardzo mi sie podobaja wizualnie maja identyczny kolor jak moje meble + sklep miesci sie w Myślenicach to blisko mnie bym sobie wpadl posluchac. Maja tez taki amplituner allegro.pl/amplituner-7-1-pioneer-vsx-ax...ice-i6840228646.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotr Hajdyła.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/14 13:11 #438612

Jak masz blisko do sklepu to podjedź i odsłuchaj. Zdanie sobie wyrobisz sam.
Do Twoich 18m są za duże.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/14 20:55 #438615

IQ to porządna firma jednak kojarzę ją tylko z nowszych produktów i raczej drogich. Do 18 metrów może i faktycznie nieco spore ale nie wykluczał bym ich, natomiast wykluczyłbym tego Pioneera, za dużo w nim zupełnie zbędnych rzeczy ale na miejscu znajdziesz sporo bardziej adekwatnego sprzętu.
Jeśli już amplituner do kina domowego to wybrał bym ten allegro.pl/amplituner-5-1-rotel-rsx-1055...ice-i6884049927.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/14 20:59 #438616

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/14 21:11 #438617

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/14 22:28 #438620

Pewnie większość z Was saloony akurat ja mam ok 17 m2 używam eltaxów 3 i starczają aż nadtto a jestem prawie głuchy większych sobie nie wyobrażam nie ma co przesadzać , jak zaczynałem na rynku panowały altusopodobne i na takie ,,mikrusy " patrzyłem z politowaniem , a jednak grają :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/15 00:03 #438621

Ja bym się tak sztywno nie trzymał tych rozmiarów pokoju i podziału na kolumny wolnostojące i monitory. To przecież nie jest tak, że monitor nagle przestaje dobrze grać w pokoju większym niż 20m2, a podłogówki nagle się "duszą" w mniejszym. Spokojnie można wstawić średniej wielkości podłogówki do 15m2 czy nawet 12m2, a z w miarę porządnego monitora też da się uzyskać satysfakcjonujące brzmienie choćby i w 25m2. Po prostu zmienia się proporcja basu "naturalnego" do pneumatycznego. Ten drugi mamy w słuchawkach, nawet najdroższych i jakoś nikt nie narzeka mimo, że rozmiar membrany w stosunku do kubatury jest gigantyczny. Gdybyśmy rozpatrzyli komorę jaka powstaje pomiędzy membraną a uchem jako "pokój" to wychodziło by na to, że głośnik ma rozmiary niemal całej jednej ściany i raczej idzie się w stronę zwiększania jego średnicy, a nie zmniejszania, wszak lepsze modele mają membrany o średnicach rzędu 50mm, a nie bardzo często spotykanych 40mm.

Azjaci np. lubują się w wielkich skrzyniach wkładanych do niezbyt obszernych pomieszczeń co świadczy o tym, że niewiele ich obchodzi ten sztuczny podział oscylujący w okolicach 20m2 mający warunkować używanie kolumn wolnostojących i monitorów.

Poza tym nie zapominajmy, że istnieje pewna liczba podłogówek które tak naprawdę są monitorami tylko z wielką pustą i odizolowana komorą stanowiącą jedynie element konstrukcyjny mający na celu umiejscowienie głośnika wysoko-tonowego na odpowiedniej wysokości. Przykład ? Eltax liberty 5+, to nic innego jak 3+ tylko z pustą komorą pod spodem. Objętość w której pracuje głośnik nisko-średnio-tonowy w obu modelach jest identyczna ale na pewno znajda się tacy którzy 5+ nie wstawią do 15m2 bo to podłogówki i się "uduszą" za to 3+ jak najbardziej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/15 00:42 #438622

Masz rację podstawkowe podłogowe nie ma większego znaczenia , z moich obserwacji raczej większe znaczenie ma jakość zestawu duży kiepski szybciej wyłoży się w małym pomieszczeniu , trzeba sporej kasy żeby ,,opanować " większe kolumny w małym pomieszczeniu,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/15 01:14 #438623

Tak wystarczy mi wzmacniacz badz amplituner stereo chodzi mi oto zeby mial wejscie optyczne tak aby dzwiek i obraz z pc szedl do telewizora a z telewizora do wzmacniacz lub amplitunera tak jak doradzil mi iluzjonista, no chyba ze da sie inaczej z karty dzwiekowej do wzmacniacza ? co do kolumn to musza byc podlogowe nawet kosztem duszenia sie poprostu zawsze chcialem je miec ale nie bylo warunkow a teraz sa wiec spelniam takie swoje marzenie :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotr Hajdyła.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/15 09:30 #438624

teraz jest dużo odbiorników kupujesz wzmacniacz jaki chcesz podłączasz coś takiego allegro.pl/pure-jongo-a2-adapter-hi-fi-w...oth-i6882276546.html i po temacie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowy zestaw lajik prosi o pomoc :) 2017/07/15 10:38 #438625

A dobrym pomyslem jest podlaczenie amplitunera z tv hdmi ten tv ma 4 gniazda hdmi w jednym byl by pc w drugim dekoder w trzecim konsola a poprzez czwarty laczyl by sie z amplitunerem ? Ehh czuje sie taki zielony w temacie na pc podpiecie glosnikow bylo super zielony wtyk do zielonego gniazda czarny do czrnego rozowy do rozowego i juz .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator