HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pierwszy zestaw audio 2017/07/06 12:14 #438535

Cześć!
Na wstępie witam wszystkich. Uprzedzam - w temacie audio jestem początkującym amatorem ale z biegiem czasu zamierzam to zmienić.
Powoli zaczynam budować swój pierwszy sprzęt audio.
W zestawie mam już głośniki Tonsil Bolero 200 oraz wzmacniacz Rotel RA 414. I tutaj zaczynają się schody.
Do tego zestawu szukam jakiegoś ciekawego CD playera. Czegoś, co wizualnie będzie pasować do wzmacniacza a w przyszłości, do adapteru. Może ktoś mógłby polecić (względnie) niedrogi zd player który by pasował do Rotel'a.
Oczywiście marzy mi się top-loader (najtańsze widziałem za 1500 zł - to niestety na razie trochę za duży wydatek).
Będę wdzięczny za pomoc!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwszy zestaw audio 2017/07/06 14:29 #438536

Wizualnie to raczej ciężko będzie bo 414 pochodzi z czasów kiedy format CD był jeszcze w mglistych planach, ale ... nie jest całkiem fatalnie bo Yamaha jakiś czas temu zaczęła wykorzystywać stylistykę retro w nowych sprzętach więc można znaleźć już na aukcjach coś z tych nowych modeli.
np. allegro.pl/yamaha-cd-s300-cd-s300-bcm-i6874364575.html
allegro.pl/yamaha-cd-s300-odtwarzacz-cd-...2376549.html#thumb/1 - ten też jest srebrny tylko zdjęcie zrobione przy jakimś gównianym świetle.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Pierwszy zestaw audio 2017/07/06 22:37 #438543

Faktycznie Yamaha stylistycznie świetnie się wpasuje. Można w razie "W" poszukać jeszcze jakiegoś Onkyo.
W Yamaha bardzo cicho chodzi szuflada. Niemalże wogóle jej nie słychać. Dobry mechanizm musi być. Kiedyś jak oglądałem w sklepie CD Yamaha bardzo mi sie to spodobało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwszy zestaw audio 2017/07/07 09:31 #438548

Dzięki Panowie, sprawdzam i dam znać :)
A co do Onkyo to macie coś konkretnego na myśli czy po prostu szukać czegoś co "podejdzie" :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwszy zestaw audio 2017/07/07 19:25 #438554

Wydaje mi sie, że taka Yamaha jaką zaproponował John będzie najlepszym wyborem. Cena też jest rozsądna.
Onkyo C7030 jeszcze jest świeży a cena kręci się ok 1000zl.
Jest srebrny z drugiej ręki na alle
allegro.pl/onkyo-c-7030-odtwarzacz-cd-no...zja-i6880607483.html
Bierz Yamahe będziesz zadowolony :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwszy zestaw audio 2017/07/08 12:27 #438559

Witam, podpinam się pod temat z podobnym problemem, zaczynam dopiero próby z audio, nazbierałem kilka podzespołów, do rozbudowy, wymieniania i ulepszania wraz z wydajnością portfela.

To co skompletowałem to wzmacniacz Basf 6075 z tunerem z zestawu, niestety nie było szans dostać do kompletu decka (podobno to przygotowany dla Niemców NEC AUA 8000 z ~78, dual mono, niewiele mi to mówi, wyczytałem ze podobno dobry, mimo wszystko podoba mi się solidna konstrukcja i brzmienie nawet z tak biednego źródła jakie teraz mam) do tego podpięte mam kolumny Quadral Amun mk4. Z tego co wiem to sprzęt nie zajechany i sprawny (miał problemy ale poprawione)

Chciałbym do tego dobrać gramofon, póki co mój budżet to ok 1000 zł (plus minus pare groszy), pytanie czy szukać starszego (jeśli tak to jaki) czy poskładać na nowszą technikę a starsze gramofony zostawić dla fascynatów (albo do czasu aż sam się nie zafascynuję) nie do końca wiem na co zwrócić uwagę w przypadku wybierania (oprócz ceny i wyglądu), jedni mówią ze bez różnicy i może być jakakolwiek plastikowa unitra bo to co mówią wymyślone wartości i autosugestia bo wszystko trzeszczy tak samo, inni ze tylko i wyłącznie gromotron za 4000 złoty ze złotymi zawiasami do klapy bo przez to różnice usłyszę nawet z drugiego pokoju.

Szukam czegoś żeby bas nie buczał ale miał moc, góra nie syczała ale przycięła kiedy trzeba, dźwięki były ładnie separowanie i dynamiczne a przy tym najlepiej żeby zgrał się stylistycznie, słyszałem kilka razy dobrego sprzętu i wiem jaka to przyjemność ale internet jest morzem tematów i łatwo się zgubić nie mając jeszcze wyrobionej opinii w temacie ani nikogo w okolicy.

Pomoże ktoś coś dobrać? Ewentualnie może być najpierw odtwarzacz CD do tego, tez w podobnym przedziale (1000-1500 zł) i podobnie masywny jak wzmacniacz i radyjko, chociaż do tego popatrzę na to co odpowiadacie autorowi tematu :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwszy zestaw audio 2017/07/08 21:35 #438566

Sam poszukuję dobrego źródła (CD vs gramofon) tylko w innym przedziale cenowym. Z tego co sie orientuje to dobry stosunek jakość/cena ma Rega P1.
Cd player podobny stylistycznie to:
www.ebay.co.uk/i/253010859860?chn=ps&dis...id%253D1252573770591

Ale ja bym tu sie nie pchał w stare CD z zeszłego wieku tylko bym kupił coś młodszego, może z wbudowanym Dac?
Patrz Pioneer, Onkyo, Yamaha, może być Teac.
Ze starszych może być jeszcze Technics, które będą pasować wizualnie do Twojego wzmacniacza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator