HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kimber - PBJ lub Silver Steak SE 2017/06/19 13:56 #438330

Witam Wszystkich szanownych audiomaniaków:-)

Proszę osoby mające doświadczenia z interkonektami Kimbera o pomoc.
Spotkałem się z sytuacją, gdzie od strony CD jedna z 3 żył nie była przylutowana do wtyku. Na obu wtykach. Po stronie wzmacniacza wszystkie 3 żyły były przylutowane.
Czy to jest jakaś myśl przewodnia Kimbera? Nieoryginalne kable? Ktoś je przerobił?
Wtyki i kabel są oryginalne...

Z góry dziękuję za pomoc w zgłębieniu tego zagadnienia:-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam Radek

Kimber - PBJ lub Silver Steak SE 2017/06/19 15:58 #438333

Prawdopodobnie ma to być jakiś szczątkowy ekran.

Czemu ekran ? Bo tak właśnie powinien być podłączony - tylko z jednej strony, do wzmacniacza, choć istnieje teoria mająca nawet techniczne uzasadnienie, że uziemienie powinno być w źródle ale ... więcej przesłanek przemawia za uziemieniem do wzmacniacza. Dodam tylko, że dzięki temu właśnie, i tylko dzięki temu, mamy twór zwany kablem kierunkowym.

Czemu szczątkowy ? Bo jedna żyła nie jest w stanie zasłonić pozostałych żył przesyłających sygnał. Ekran powinien być najlepiej w formie oplotu który całkowicie osłania przewody w środku. Jeśli robi to w iluś tam procentach (zamiast w 100) to jego skuteczność spada na mordę.

Chyba, że to jakaś niedoróba.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kimber - PBJ lub Silver Steak SE 2017/06/19 17:37 #438336

Kabel wygląda dokładnie tak jak piszesz.
Czyli uziemienie po stronie wzmacniacza. Od strony źródła tylko dwa przylutowane kable.
Teorii jest pewnie wiele. I słyszałem, że szczególnie PBJ był na różne sposoby podłączany. Trzy kable a tyle możliwości:-)
Natomiast, zastanawiam się jak oryginalnie te kable wypuszczał Kimber? Stąd moje pytanie do szczęśliwych posiadaczy oryginalnie konfekcjonowanych przez Kimbera kabli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam Radek
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator