HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Re:RE: Dobre źródło - czyli z czego słuchamy naszych płyt 2017/08/22 13:32 #439020

Chcesz ogladac filmy czy sluchac muzyki? Oppo robi i jedno i drugie ale ze zrodlem dzwieku wysokiej klasy niewiele ma wspolnego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

Re:RE: Dobre źródło - czyli z czego słuchamy naszych płyt 2017/08/22 15:05 #439023

A ja akurat uważam Oppo za bardzo dobrą maszynę do muzyki. Miałem okazję dwa razy bawić się całym zestawem (odtwarzacz, wzmacniacz, słuchawki) i nie miałem się do czego przyczepić. Można jedynie dywagować co się komu podoba ale to nie ma nic wspólnego z jakością.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Dobre źródło - czyli z czego słuchamy naszych płyt 2017/08/22 15:47 #439025

Wszystko zalez od tego jakiego poziomu jakosci dzwieku oczekujemy. To dobry sprzet do wszystkiego ,nie zagra jednak cd tak dobrze jak dobre odtwarzacze cd w jego cenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

Re:RE: Dobre źródło - czyli z czego słuchamy naszych płyt 2017/08/22 16:22 #439027

Bo ?
Jakiś przykład ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Dobre źródło - czyli z czego słuchamy naszych płyt 2017/08/22 23:54 #439037

Nie chcę oglądać filmów ale tak się składa że Oppo mieli wszystko przy okazji. Nie produkują tylko samego CD.
Może przypomnę jeszcze co jest na mojej liście, no i coś w końcu musze kupić,
Ayon CD 07S,
Rega Saturn R,
Marantz SA14S1 SE,
C.E.C TL5N
Jeszcze Hegel CDP4A ale cena cholernie wysoka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Dobre źródło - czyli z czego słuchamy naszych płyt 2017/08/23 07:34 #439044

Skoro filmy to najwyzej dodatek to po co wywalac taka kase na cos takiego? Troche nie bardzo rozumiem. Oppo to swietny sprzet przede wszystkim do ogladania. Swietny tez jako uniwersalny odtwarzacz ale jesli muzyka to priorytet to popelniasz blad kupujac cos takiego. Polecam Ci CEC . To swietne zrodlo i pod wzgledem odtwarzania cd Oppo nawet nie zblizy sie do tego poziomu. Wiem bo mialem okazje to sprawdzic .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

Re:RE: Dobre źródło - czyli z czego słuchamy naszych płyt 2017/08/23 09:16 #439049

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

Iluzjonista napisał: Nie chcę oglądać filmów ale tak się składa że Oppo mieli wszystko przy okazji. Nie produkują tylko samego CD.
Może przypomnę jeszcze co jest na mojej liście, no i coś w końcu musze kupić,
Ayon CD 07S,
Rega Saturn R,
Marantz SA14S1 SE,
C.E.C TL5N
Jeszcze Hegel CDP4A ale cena cholernie wysoka.

Nie doradzę który kupić.
Ale jestem w 100% przekonany że kupowanie z czyjegoś polecenia jest bezsensowne. Mamy tak rożne postrzeganie, systemy, pokoje itd. że całe audiofilskie pitolenie jest o kant wiadomoczego potłuc. I o ile kupujesz używane urządzenia w "cenie średniej rynkowej", ryzykujesz niezbyt duże pieniądze ale zdobywasz kolejne doswiadczenie. Jeżeli sie wszystko uda to będę miał za jakiś czas arcama 9 i zweryfikuję (sam dla siebie legendy ;) )
Rozumiem ż traktujesz te polecenia jako sugestię odsłuchu...Myślę że najprościej by było wypożyczyć oppo i skonfrontować go w domu z dedykowanym odtwarzaczem. Uniwersalne urządzenia są fantastyczne ale....
Z drugiej strony te audiofilskie produkty to według mnie to głownie sprzedaż wyobrażeń,marzeń i łechtanie snobistycznych strun naszego JA ;)
Żeby nie było, nie twierdze że wszystko gra tak samo, chodzi mi raczej o budowanie otoczki "wybitnego urządzenia", super dedykowanego, z dociazeniami na płytę itd.itp. a potem okazuje się że roznice sa na tyle znikome że te "5tysiecy więcej" jest nie za dźwięk tylko firmę i dziwne nieergonomiczne rozwiązania.
Ten CEC to chyba transport jest?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty
Ostatnia edycja: przez Fafniak.

Re:RE: Dobre źródło - czyli z czego słuchamy naszych płyt 2017/08/23 10:20 #439050

Tak CEC to transport.
Zgadzam sie z tym co napisałeś i to jest dla mnie oczywiste.
Ale wiesz jak jest..... Im dłużej się czegoś szuka tym więcej człowiek myśli.
Chciałbym też aby kupione źródło pozostało na dłużej w moim zestawie.
Wypożyczyć nie zawsze jest możliwość.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobre źródło - czyli z czego słuchamy naszych płyt 2017/08/23 10:44 #439051

Nie sugeruje kupna bez odsluchu. To powazny błąd. Zawsze. Tak sie akurat sklada ,ze porownywalem u siebie Oppo do mojego bylego Cec 51xr . Oppo w roli odtwarzacza cd gra o klase gorzej od wspomnianego Cec-a. W mojej ocenie Oppo na cd to poziom odtwarzaczy cd z okolic 3-4 tys zl . Jesli to Ci wystarczy to nie ma sie nad czym zastanawiac.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

Dobre źródło - czyli z czego słuchamy naszych płyt 2017/08/23 11:06 #439052

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Jeżeli CEC jest transportem to musisz mieć jakiegoś dobrego DACa. Jeżeli tak to coś mi sie wydaje że wywalenie 10tyś. na transport to jest przerostem formy nad treścią. Ale może... tylko tym bardziej chciałbym sie przekonać że ten sprzęt jest wart tej kasy. Właściwie połowa sprzętu bo DAC to druga połowa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Dobre źródło - czyli z czego słuchamy naszych płyt 2017/08/23 11:07 #439053

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

dyzma-69 napisał: Nie sugeruje kupna bez odsluchu. To powazny błąd. Zawsze. Tak sie akurat sklada ,ze porownywalem u siebie Oppo do mojego bylego Cec 51xr . Oppo w roli odtwarzacza cd gra o klase gorzej od wspomnianego Cec-a. W mojej ocenie Oppo na cd to poziom odtwarzaczy cd z okolic 3-4 tys zl . Jesli to Ci wystarczy to nie ma sie nad czym zastanawiac.

Transport gra????

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Dobre źródło - czyli z czego słuchamy naszych płyt 2017/08/23 17:43 #439057

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Oczywiście, jak jest sprawny technicznie to gra, czyli wysyła strumień danych do DAC.
Wyłącznie od konstrukcji DAC zależeć może brzmienie, bo tylko sygnał (już) analogowy może być "zmodyfikowany".
Pewnie, że można starać się o "dobry", solidny transport, czyli taki, który nie padnie za szybko jeśli jest nieosiągalny (już nie produkowany), taki który jest bezgłośny, który szybko wczytuje dane, nie jest wrażliwy na pierd komara przelatującego opodal i bez zakłóceń (trzaski, czkawka, piski itp.) odtwarza.
O reszcie decyduje DAC. Czyli pakowanie kasy w zbyt drogi i namaszczony audiofilnie wyłącznie transport - tu np. C.E.C. - to faktycznie zabawa w audio-voodoo.

Pewnie zaraz Dyzma tu wróci oburzony, że przecież każdy transport ma swoją "sygnaturę brzmienia" ale to znany laik techniczny wychowany na audio-bajkach rodem z HiEnd AS, nie mający bladego technicznego pojęcia na czym polega odtwarzanie cyfrowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Dobre źródło - czyli z czego słuchamy naszych płyt 2017/08/23 19:54 #439059

Czy ja napisalem ,ze transport gra?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

Dobre źródło - czyli z czego słuchamy naszych płyt 2017/08/23 20:02 #439060

Cec ma w ofercie nastepce 51xr ,mozna poszukac cos na rynku wtornym. Kupno nowego transportu Cec i osobnego dac,a podniesie koszty zakupu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

Dobre źródło - czyli z czego słuchamy naszych płyt 2017/08/23 20:04 #439061

Po tobie niczego innego spodziewac sie nie mozna . Ataki personalne to twoja specjalnosc. Guru sie odezwal. Specjalista inżynier

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator