HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zestaw do salonu z kuchnią 20m2 do 3tys. 2017/05/31 17:10 #438183

Witam,
poszukuję zestawu stereo i jestem laikiem całkowitym. Nie znam się na eletronice itp...
Chciałbym coś, żeby odtwarzało muzykę z płyt CD oraz żeby była możliwość połączenia się przez telefon.
Ponadto zestaw miałby być podłączony do TV (nie zawsze, ale czasem przy okazji oglądania filmów z płyt DVD czy kompa) i czasem również podczas grania w PS4.
Czytałem troszkę ale generalnie jestem zagubiony ( wiem, że kino domowe to niekoniecznie dobra rzecz ;) ) czy to ma być amplituner czy wzmacniacz...
O kolumnach wiem tyle z postów, że polecane są Pearl 25.
Lubimy z żoną taki przyjemny basik :)
Salon ma 20m2 https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/18834387_10209604738054742_123698943_n.jpg?oh=34627c2b636147a751a6374c0ece114f&oe=59311FE3

scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/...0ece114f&oe=59311FE3
Czy jesteście w stanie mi pomóc?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez BeKSa88.

Zestaw do salonu z kuchnią 20m2 do 3tys. 2017/06/01 11:22 #438189

Szukaj amplitunerów stereo (nie do kina domowego) jak np. Onkyo TX-L20D. Podłączysz do niego wszystkie nowoczesne źródła.
Kolumny raczej używane bo na nowe mające "przyjemny basik" trzeba mieć przygotowane przynajmniej 2 tyś. Odtwarzacz CD też kupiłbym używkę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do salonu z kuchnią 20m2 do 3tys. 2017/06/01 16:13 #438191

Czy amplituner sieciowy będzie też okej?

Byłem dzisiaj w sklepie dla melomanów i coś tam popytałem i rzeczywiście większość sprzętów jest bez zintegrowanego CD a szkoda... zastanawiam się powiem szczerze bo im więcej czytam co byłoby dobobre to tym bardziej budżet powinien wzrosnąć...

Czy w takim razie taki zestaw z jakimiś kolumnami za ok 4tys. dałoby się zrobieć?? dla mnie mógłby być i używany jeśli od pewnego sprzedawcy - i najlpiej na allegro bo raty 0%...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do salonu z kuchnią 20m2 do 3tys. 2017/06/01 20:20 #438192

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Wiele osób poleca ten amplituner :

www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/spr...rancja-os116709.html

Nie słuchałem więc jest to tylko wiedza "internetowa" do której trzeba podchodzić z dystansem.
Ale biorąc pod uwagę twoje wymagania to chyba byłby niezły wybór.
Co do kolumn...
Dali ..?
Gdybyś miał wzmacniacz czy amplituner - bierzesz go pod pachę i jedziesz do najbliższego sprzedającego żeby posłuchać.
W tym "świecie" pośpieszne kupowanie to błąd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Zestaw do salonu z kuchnią 20m2 do 3tys. 2017/06/05 08:49 #438209

Co myślicie o takim zestawie??

Yamaha R-N301 + Yamaha CD-S300 + kolumny Pylon Pearl??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do salonu z kuchnią 20m2 do 3tys. 2017/06/05 09:58 #438210

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Dla mnie jamaszki grają specyficznie, nie dają dźwięku w którym jest takie przyjemne "ciepełko"
Podkreślone skraje pasma ...
Nie kupuj nic na zasadzie "bo w internatach piszom" ;)
To najgorszy możliwy rozwój wydarzeń. Jedynym miarodajnym doświadczeniem jest wlasnouszny odsłuch. Najlepiej u siebie w domu.
O ile wiem to taka mozliwosc oferuje S4home.
O ile upierasz się na nowy sprzęt, choć uważam (jak większość forumowiczów że dobrze dobrany używany sprzęt będzie znacznie lepszym wyborem) A nawet jak nie trafisz "z dźwiękiem" to straty kasy przy odsprzedaży bedą znacznie mniejsze.
Czy jesteś w stanie narysować swoje pomieszczenie i opisać dźwięk jaki lubisz i co będziesz słuchać?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Zestaw do salonu z kuchnią 20m2 do 3tys. 2017/06/05 10:00 #438211

Serio chcesz wydać 1600 zł na Perle ?

allegro.pl/kolumny-elac-fs-67-i6769849238.html
allegro.pl/dali-concept-6-i6840516158.html
allegro.pl/kolumny-dali-450-i6839203132.html
allegro.pl/kolumny-stereo-dali-suite-2-5...ice-i6810076793.html
allegro.pl/kef-iq5-dark-apple-idealny-stan-i6750195146.html
albo allegro.pl/mission-704a-i6835477310.html - problem z niewydolnością wzmacniacza w basie z głowy.
Perełki 25 jakby trochę odstają, w kilku z powyższych porównań nawet bardziej niż bardzo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do salonu z kuchnią 20m2 do 3tys. 2017/06/05 10:10 #438212

O tym zestawie informację dostałem od jednego ze sprzedawców, których poprosiłem o skomponowanie zestawu :)

Nie mam nic przeciwko używanym czy outletowym rzeczom z tym, że musiałyby być wystawione na Allegro bo tam jest oferta rat 0%

Zdjęcie pokoju zamieszczam ;) Przy prawej ścianie miałyby stać głośniki i cały zestaw :) i tam na ścianie jest TV ;)

Generalnie lubimy z Zona różnej muzyki ale to co łączy wszystko to przyjemny basik i to chcielibyśmy miec :)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do salonu z kuchnią 20m2 do 3tys. 2017/06/05 10:12 #438213

Perle tak jak czytałem to wszyscy polecają w takim przedziale cenowym, ale Dali mi bardziej pasują jako że jestem fanem... Salvadora ;)

Teraz to mętlik całkowity... Myślałem, że chociaż wybór kolumn mam z głowy...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez BeKSa88.

Zestaw do salonu z kuchnią 20m2 do 3tys. 2017/06/05 12:05 #438215

Polecanie perli do trochę efekt kuli śnieżnej - inni polecają to ja też polecę komuś bo ... bo inni polecali - i tak się to napędza. Faktem jest, że w swojej cenie są ciekawą propozycją, ale tylko ciekawą, którą trzeba samemu sprawdzić, ze swoim wzmacniaczem. Na rynku jest też sporo innych kolumn równie ciekawych. Faktem jest też, że za te same pieniądze można kupić znacznie lepsze paczki tylko, że używane. Nie należy się bać (sam jak i wielu innych z tego forum kupiłem używki) tylko uważnie poczytać co sprzedawca o nich napisał, poczytać opinie o nim i bezwzględnie pojechać po nie osobiście. Autkiem w sobotę te 50 czy 100 km w jedną stronę to wcale nie tak daleko, a możemy mieć bardzo dobry sprzęt za (z reguły) pół ceny. Oczywiście szukamy ofert z naszej okolicy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do salonu z kuchnią 20m2 do 3tys. 2017/06/05 14:19 #438216

Generalnie ja się nie boję kupować rzeczy używanych, ale no nie jestem znawcą tematu i boję się , że ktoś mnie oszuka... Sprawdzałem województwo lubelskie i słabo z tymi głośnikami czy amplitunerami używanymi... Chciałbym znaleźć zestaw używany w bardzo dobrym stanie ze wszystkim najlepiej u jednej osoby ;)
Czy uważasz jednak że amplituner powinine być nowy? :)

1) allegro.pl/znakomity-zestaw-marantz-cd-6...9793669.html#thumb/1
2) allegro.pl/marantz-pm-5005-cd-5005-ex-de...law-i6842370885.html
3) allegro.pl/marantz-pm6004-marantz-cd5005-i6838806410.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez BeKSa88.

Zestaw do salonu z kuchnią 20m2 do 3tys. 2017/06/06 09:55 #438224

Z tego co popatrzyłem na Allegro to niestety, ale w najbliższej okolicy nie mam nikogo, kto sprzedawałby sprzęt taki o jakim myślę - czy macie jakiś sprawdzonych/ polecanych sprzedawców??

Może wpadł komuś w oko jakiś ciekawy amplituner w dobrej cenie? :) Powiem szczerze, że im więcej czytam tym mniej wiem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do salonu z kuchnią 20m2 do 3tys. 2017/06/06 13:19 #438227

BeKSa88 napisał: Z tego co popatrzyłem na Allegro to niestety, ale w najbliższej okolicy nie mam nikogo, kto sprzedawałby sprzęt taki o jakim myślę

A skąd jesteś ?

BeKSa88 napisał: czy macie jakiś sprawdzonych/ polecanych sprzedawców??

Np. Pumpurek z Myślenic , ma mnóstwo kolumn i z tego co obserwuję raczej nie czaruje w opisach, jak są jakieś usterki to o nich informuje. Opinie też ma dobre. Poza tym jeszcze np. Baskers, Henias81, Audio-AS ale oni chyba raczej siedzą w elektronice (wzmacniacze, odtwarzacze itp.)

BeKSa88 napisał: Powiem szczerze, że im więcej czytam tym mniej wiem...

No cóż, na tym właśnie polega zdobywanie wiedzy, rozszerzają się horyzonty i zaczynami widzieć ile tego jeszcze jest.

Amplitunera stereo z funkcjami sieciowymi (wifi, BT) może być ciężko znaleźć bo to w sumie nowy sprzęt, prędzej znajdziesz odtwarzacze plików i w sumie to wcale nie jest głupi pomysł - nowoczesny streamer, do tego używany ale dobrej klasy wzmacniacz i para kolumn. Wzmacniacz z kolumnami nie prędko się zestarzeje natomiast streamer jeśli zacznie Ci czegoś w nim brakować to dosyć często całą sprawę może załatwić wgraniem nowego softu co wielu producentów (np. Pioneer, Denon) robi, oferując upgrade do ściągnięcia z ich strony.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do salonu z kuchnią 20m2 do 3tys. 2017/06/06 15:48 #438230

Dziękuję - sprawdzę sprzedawców podanych przez Ciebie :)

Jestem z Lublina i mogę mieć cały sprzęt używany to nie problem.

Myślę, że muzykę będę słuchał 50-50 z płyt i lub sieci i generalnie najbardziej bym chciał żeby to można było jakoś wszystko spiąć razem z opcją taką, że mam to podpięte do TV i jeśli chcę obejrzeć jakiś film z TV lub puścić coś na PS4 z lepszym dźwiękiem niż ten z telewizorowych głośników to włączam zestaw i dźwięk jest odtwarzany :)

Nie musi być to amplituner sieciowy jeśli jest jakieś inne wyjście :) np wzmacniacz plus coś tam żeby było dobrze ;) - serio czytam i staram się pewne rzeczy zrozumieć ale idzie mi ciężko z elektroniką :/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator