HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jaki gramofon do 555 zł 2017/05/19 07:59 #438070

Cześć.
Jestem na etapie wyboru i zakupu nowego gramofonu.
Zakładany budżet to kwota między 200-550 zł.
Nie musi on być z przedwzmacniaczem, bowiem we wzmacniaczu mam specjalne wyjście Phono.
Głównie zależy mi aby to nie był jakiś vintage, tylko wizualnie też się jakoś prezentował oprócz dobrej jakości dźwięku, kolor raczej srebrny/szampanski, bowiem mój zestaw audio jest w takowych barwach. Zrobiłem rekonesans na olx i allegro, a poniżej to co przykuło moją uwagę.
Napiszcie co odrzucić "od razu" a nad czym warto się zastanowić, albo też...co bralibyście w ciemno.
NIESTETY forum ma jakieś głupie ograniczenie odnośnie linków www, więc listę gramofonów przeze mnie wstępnie wybranych znajdziecie na innym forum gdzie poruszyłem ten sam wątek.
GRAMOFONYhttps://www.stereolife.pl/dyskusje/kategorie/jaki-gramofon-do-555-z%C5%82

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki gramofon do 555 zł 2017/05/19 10:27 #438072

Nie da się kupić dobrego gramofonu do 500, sam to przerabiałem. Zdaję sobie sprawę, że obecnie krąży w tzw. internetach opinia o wyższości płyty vinylowej nad CD głoszona bardzo często przez osoby grające na najtańszych wkładkach np AT95 czy innym ortofonie za 50zł.
Moda na vinyl, płyty w biedronce - istne szaleństwo:D
Gramofon żeby zagrał dobrze musi mieć precyzyjny mechanizm, dobre ramię i porządną wkładkę z dobra igłę, a to musi kosztować.
Jeśli chcesz tylko poczuć klimat czarnej płyty to w zasadzie nie ważne, który wybierzesz z listy - najważniejsze żeby był w dobrym stanie technicznym i podobał się Tobie wizualnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki gramofon do 555 zł 2017/05/19 11:39 #438074

Z wybranych ominąłbym i to szerokim łukiem firmę Auna, poza tym wybrane modele Denona, Marantza i Audiotechniki choć ta ostatnia to akurat dosyć dobra firma w te klocki ale te modele to lipa.
Ciekawe mogą być Duale i AKAI ale nie znamy stanu wkładki/igły więc trzeba by rozważyć kupno nowej za min. 100-150 zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator