HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Yamaha mcr-n570d 2017/05/18 22:42 #438069

Witam, chciałbym do mini sprzętu Yamaha mcr n560d dokupić subwoofer, zmienić kable oraz z czasem kupić nowe głośniki, ale pokolei wszystko.
Znajduję się na emigracji i raczej szukam czegoś co wyślą, lub kupię lokalnie w UK.
1. Subwoofer : maksymalnie 100 f
Dlaczego tylko tyle? Zdaje sobie sprawę, że mega mocy nie osiągnę z takim sprzętem, ale póki co nie stać mnie na kupno własnego domu i muszę przez to ograniczać się ze względu na sąsiadów. Sami zrozumiecie na pewno. Zastanawiam się nad modelem yamaha ystfsw050, Mile widziane wasze uwagi, opinie, propozycje zamienników.
2. Okablowanie. Do tej pory używałem kabli producenta, czy chciałem czy nie podczas przeprowadzek kabel ciągle musiał być przycinany, przez co rozstaw kolumn jest zbyt mały jak na przeciętny salon w Anglii. Co moglibyście mi polecić następnie, aby zyskać na jakości nie biorąc jednocześnie kredytu w banku na poczet jednego metra kabla.
3. Głośniki. Pytanie laickie, bo laikiem byłem, będę i jak tak dalej będzie, pozostanę. Czy do amplitunera z mojego zestawu podłączę każdą kolumnę, czy też przy niektórych będzie brakowało mocy?
Pozdrawiam
Wczasowicz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Wczasowicz.

Yamaha mcr-n570d 2017/05/19 11:24 #438073

1. Może być, skoro nie ma bardzo wysokich wymagań do yamaszka powinna wyraźnie podeprzeć basem głośniczki z zestawu, choć jeśli masz na to tyko stówę to rozejrzyj się za jakimiś komisami, na pewno będzie można znaleźć w nich coś lepszego.
2. Kablami się nie przejmuj, poszperaj w ofercie np. QED, to tamtejsza marka więc nie powinno być problemu z dostępności.
3. W zasadzie prawie każdą ale skoro z tyłu 560-ki informują, że minimum to 6ohm to warto dla bezpieczeństwa i świętego spokoju się do zalecenia zastosować. Problem tylko w tym, że wielu producentów naciąga ten parametr i tabelka danych swoje, a rzeczywistość swoje. W razie czego weryfikuj takie dane poprzez testy w polskich magazynach Audio lub AudioVideo które publikują w testach również wyniki własnych pomiarów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator